Facebook

Strefa promocji. Rabaty do -70%

Wybrane dla Ciebie
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 150zł
Pomoc konsultanta na linii
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut
Sortuj:
Sposób wyświetlania
1 produktów
Wydawnictwo
Rodzaj
Autor
Wpisz nazwisko autora:
Seria
Cena
Wpisz cenę od/do:
Od:
Do:
Rok wydania
Wpisz rok od/do:
Od:
Do:
Typ produktu
zwiń rozwiń filtry
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

-20 % Prawo restrukturyzacyjne. Komentarz

Halina Buk, Dariusz Chrapoński, Witold Gewald, Michał Karpiński, Wojciech Klyta, Anetta Ma...

W publikacji szerokie grono specjalistów z różnych dziedzin prawa szczegółowo, a zarazem w sposób praktyczny omówiło obowiązujące od 1 stycznia 2016 r. przepisy nowej ustawy - Prawo restrukturyzacyjne.

Cena regularna: 247,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 197,60 zł
Cena regularna: 247,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 197,60 zł
Już od: 197,60 zł
Więcej
EBO-2028 W01P01 Rok publikacji: 2016

Książki z zakresu prawa restrukturyzacyjnego

1 stycznia 2016 roku w życie weszła nowa ustawa Prawo restrukturyzacyjne, oddzielając tym samym dotychczasowe procedury upadłościowe od postępowania restrukturyzacyjnego, zawarte w ustawie z 2003 roku (Prawo upadłościowe i naprawcze).

Najważniejszą zmianą, którą przyniosła ustawa jest zmiana kierunku postępowania w stosunku do podmiotów gospodarczych zagrożonych niewypłacalnością.

Od 2016 obowiązuje zasada pierwszeństwa postępowania restrukturyzacyjnego nad likwidacją. Oznacza to, że przedsiębiorcy mogą podjąć odpowiednie kroki w celu naprawy i oddłużenia. Jednocześnie ustawodawca wprowadził cztery procedury - postępowanie o zatwierdzenie układu, przyspieszone postępowanie układowe, postępowanie układowe oraz postępowanie sanacyjne.

Nowe prawo obejmuje kilka istotnych zmian, do których zaliczyć należy instytucję układu częściowego. Do przeprowadzenia restrukturyzacji nie zawsze należy zawrzeć układ z wszystkimi wierzycielami, a jedynie z największymi. Po drugie, ustawa daje możliwość uzyskania pomocy publicznej. Po trzecie zmienia się definicja niewypłacalności, która odchodzi od dotychczasowego kryterium dwóch niezapłaconych w terminie faktur, która dawała podstawę do ogłoszenia upadłości.

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę