Facebook
Bestseller
Nowość
Promocja!
Zapowiedź

Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Wydanie: 1
Liczba stron: 372
Więcej informacji
Analiza kluczowych unormowań drugiej dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich (dyrektywy kapitałowej) oraz istotnej dla praktyki obrotu gospodarczego problematyki implementacji jej postanowień do polskiego prawa spółek.
-0%

Europejskie prawo spółek - Tom I. Instytucje prawne dyrektywy kapitałowej, część 1. Tom I Instytucje prawne dyrektywy kapitałowej

Europejskie prawo spółek - Tom I. Instytucje prawne dyrektywy kapitałowej, część 1. Tom I Instytucje prawne dyrektywy kapitałowej

Analiza kluczowych unormowań drugiej dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich (dyrektywy kapitałowej) oraz istotnej dla praktyki obrotu gospodarczego problematyki implementacji jej postanowień do polskiego prawa spółek.

Opis publikacji

Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oddajemy Czytelnikom pierwszy tom z serii "Europejskie Prawo Spółek",poświęcony analizie kluczowych unormowań drugiej dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich (dyrektywy kapitałowej) oraz istotnej dla praktyki obrotu gospodarczego problematyce implementacji jej postanowień do polskiego prawa spółek. Niniejsza publikacja, jak również znajdujący się w przygotowaniu tom drugi serii koncentrują się na tych instytucjach dyrektywy, które zgodnie z planami Komisji Europejskiej mają być w najbliższym czasie poddane daleko idącej modernizacji. Ustawodawca polski może więc już w niedługim czasie stanąć przed koniecznością wprowadzenia zmian w obowiązującej regulacji Kodeksu spółek handlowych. Zamierzenia Komisji zostały przedstawione w Komunikacie z 21 maja 2003 r. dla Rady i Parlamentu Europejskiego zatytułowanym: "Modernizacja prawa spółek oraz polepszenie Corporate Governance Unii Europejskiej - plan działania" i dały asump...

Z chwilą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oddajemy Czytelnikom pierwszy tom z serii "Europejskie Prawo Spółek", poświęcony analizie kluczowych unormowań drugiej dyrektywy Rady Wspólnot Europejskich (dyrektywy kapitałowej) oraz istotnej dla praktyki obrotu gospodarczego problematyce implementacji jej postanowień do polskiego prawa spółek. Niniejsza publikacja, jak również znajdujący się w przygotowaniu tom drugi serii koncentrują się na tych instytucjach dyrektywy, które zgodnie z planami Komisji Europejskiej mają być w najbliższym czasie poddane daleko idącej modernizacji. Ustawodawca polski może więc już w niedługim czasie stanąć przed koniecznością wprowadzenia zmian w obowiązującej regulacji Kodeksu spółek handlowych. Zamierzenia Komisji zostały przedstawione w Komunikacie z 21 maja 2003 r. dla Rady i Parlamentu Europejskiego zatytułowanym: "Modernizacja prawa spółek oraz polepszenie Corporate Governance Unii Europejskiej - plan działania" i dały asumpt do refleksji nad stanem obecnym i perspektywami rozwoju polskiego prawa korporacyjnego w świetle tendencji europejskich. Istotnym wzbogaceniem publikowanego zbioru artykułów jest opracowanie, w którym czołowy przedstawiciel nauki niemieckiego prawa spółek, prof. Tim Drygala z Uniwersytetu w Lipsku, przedstawia proces ewolucji prawa europejskiego wraz z jego praktycznymi konsekwencjami dla uczestników Wspólnego Rynku z perspektywy doktryny i praktyki rynkowej naszego zachodniego sąsiada. Seria wydawnicza "Europejskie prawo spółek" adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, w tym w szczególności do osób i instytucji, które prawo spółek stanowią, studiują, egzekwują i stosują w praktyce.

Zobacz spis treści
Rozwiń opis Zwiń opis

Informacje

Rok publikacji: 2004
Wydanie: 1
Liczba stron: 372
Rodzaj: Opracowanie
Okładka: miękka
Format: A5 (148 × 210 mm)
Towar w kategorii: Prawo gospodarcze i handlowe, Prawo handlowe, Biblioteka
Wersja publikacji: Książka papier
ISBN: 83-7333-395-9
Kod towaru: KAM-0588 W01Z01

Spis treści

Rozwiń spis treści Zwiń spis treści

Autorzy

MIROSŁAW CEJMER - doktor (WPiA Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), absolwent WPiA Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Nauk o Państwie i Prawie Reńskiego Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn, badania naukowe w Niemczech łączy od kilku lat z pracą w międzynarodowych kancelariach prawniczych w Berlinie, a obecnie we Frankfurcie nad Menem.

Jacek Napierała – profesor doktor habilitowany nauk prawnych, emerytowany profesor UAM w Poznaniu; autor książek i artykułów z zakresu prawa cywilnego i handlowego.

Tomasz Sójka – profeosr doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu; adwokat; stypendysta Uniwersytetu Oxfordzkiego, De Paul University w Chicago, oraz Instytutu TMC Assera w Hadze; pracownik naukowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie w ramach pracy dydaktycznej wykłada prawo handlowe, prawo cywilne, prawo rynku kapitałowego; specjalizuje się w prawie spółek i rynku finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynków kapitałowych oraz zasad ładu korporacyjnego; uczestniczył także w procesie legislacyjnym wielu ustaw związanych z prawem gospodarczym; w swojej praktyce świadczył usługi doradcze przy realizacji szeregu transakcji na rynku kapitałowym, w tym: fuzji i przejęć (M&A), restrukturyzacji kapitałowej, publicznych i niepublicznych emisjach papierów wartościowych (akcji, obligacji, warrantów subskrypcyjnych); doradzał także wielu spółkom publicznym w zakresie realizacji obowiązków informacyjnych oraz przestrzegania zasad corporate governance; uczestniczył także w wielu sporach sądowych i arbitrażowych związanych ze sporami o charakterze korporacyjnym lub finansowym, w tym także w charakterze arbitra; w latach 2006–2008 był członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.; autor 4 monografii z zakresu prawa handlowego oraz redaktor i współautor wiodącego komentarza do prawa rynku kapitałowego, a także współautor jednego z wiodących komentarzy do Kodeksu spółek handlowych.

Opinie

Adrianna Niezweryfikowany zakup
Wartościowy przewodnik po instytucjach prawa spółek UE! Zawiera szczegółowe omówienie źródeł prawa spółek, swobody przedsiębiorczości, dyrektyw, spółek unijnych, wykładni prawa oraz perspektywy polskiego prawa spółek. Przedstawiono w nim również genezę i historię regulacji.
Kup tę książkę w wersji Książka dostępna w różnych formatach Przewodnik po formatach
{{ variants[options].name }} {{ prices.brutto }} zł {{ prices.promotion_brutto }} zł
{{ variant.name }} -{{ variant.discount }}% {{ variant.price_brutto }} zł {{ variant.price_promotion_brutto }} zł
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 150zł
Czat online z konsultantem
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut

Ostatnio oglądane produkty

Produkty z tej samej kategorii

Inne publikacje autora

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę