Facebook

profinfo_letnia_wyprzedaz

Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Strefa Zniżek

Karta podatkowa

Opodatkowanie działalności gospodarczej w Polsce

Opodatkowanie działalności gospodarczej w Polsce

Aleksandra Krajewska, Adam Mariański, Aneta Nowak-Piechota, Michał Wilk
Wolters Kluwer Polska

Syntetyczne omówienie najważniejszych zagadnień podatkowych odnoszących się do działalności gospodarczej, zarówno poszczególnych podatków, jak i kontroli podatkowej czy też pojęcia działalności gospodarczej.

59,00 zł
Więcej
Indywidualna działalność gospodarcza
Promocja!

Indywidualna działalność gospodarcza

Piotr Szczypa
CeDeWu

Jeżeli myślisz o indywidualnej działalności gospodarczej lub już ją prowadzisz, to ta książka jest dla Ciebie. Czy wiesz, że obecnie w Polsce jest około 1 miliona kobiet i 2 miliony mężczyzn pracujących na własny rachunek (samozatrudnienie).Dzięki tej książce dowiesz się o: • istocie samozatrudnienia w warunkach polskiej gospodarki;• relacjach samozatrudnionego z „pracodawcą" i członkami rodziny;• obciążeniach podatkowych i parapodatkowych;• optymalizacji podatkowej;• niezbędnej dokumentacji jaką musi prowadzić samozatrudniony;• źródłach finansowania własnej działalności gospodarczej;• możliwościach budżetowania;• zarządzaniu kosztami w ramach ewidencji podatkowych samozatrudnionego;• narzędziach informatycznych wspomagających rozliczenia podatkowe samozatrudnionego.

42,50 zł
50,00 zł
Więcej
Działalność gospodarcza. 542 pytania i odpowiedzi
Promocja!

Działalność gospodarcza. 542 pytania i odpowiedzi

Agata Kamińska
Wolters Kluwer Polska

Przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorców poszukujących wsparcia w rozwiązywaniu wątpliwości i problemów, z którymi spotykają się na co dzień, prowadząc działalność gospodarczą.

99,90 zł
111,00 zł
Więcej
Działalność gospodarcza w konstrukcji prawnej podatku

Działalność gospodarcza w konstrukcji prawnej podatku

Paweł Borszowski
Wolters Kluwer Polska

Monografia stanowi kompleksowe opracowanie problematyki dotyczącej podatkowych skutków podejmowania, wykonywania i  zakończenia działalności gospodarczej.

105,00 zł
Więcej
Działalność gospodarcza
Promocja!

Działalność gospodarcza

Infor Biznes

Praktyczny przewodnik dotyczący form prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, uwzględniający najnowsze zmiany legislacyjne związane z uchwaleniem pakietu następujących aktów prawnych. ustawy – Prawo przedsiębiorców (druk sejmowy numer 2051), ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców (druk sejmowy numer 2052), ustawy o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i Punkcie Informacji dla Przedsiębiorcy (druk sejmowy numer 2053), ustawy o zasadach uczestnictwa przedsiębiorców zagranicznych i innych osób zagranicznych w obrocie gospodarczym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk sejmowy numer 2054), przepisów wprowadzających ustawę – Prawo przedsiębiorców oraz niektóre inne ustawy z pakietu Konstytucji biznesu (druk sejmowy numer 2055). Nasza publikacja pomoże Państwu wybrać najbardziej adekwatną formę działalności gospodarczej z uwzględnieniem zarówno rozmiaru planowanej działalności, jak i obywatelstwa podmiotu, który będzie ją prowadził, a następnie poprowadzi przez czynności związane z założeniem własnej firmy oraz jej rejestracją. Specjalnie dla Państwa opisaliśmy formalności, których można dokonać, nie wychodząc z biura – posługując się wyłącznie kwalifikowanym podpisem elektronicznym bądź za pośrednictwem platformy ePUAP. W związku z wprowadzeniem przez ustawodawcę instytucji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców niniejsza publikacja – poza charakterystyką jego kompetencji – zawiera wzory pism, które mogą Państwu okazać się pomocne w sprawach, w których można się do niego zwrócić.

67,15 zł
79,00 zł
Więcej
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę