Facebook
Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

PIT

PIT. Komentarz
Darmowa dostawa - 0 zł!

PIT. Komentarz

Adam Bartosiewicz
Wolters Kluwer Polska

UWAGA - rewolucyjne zmiany w PIT!


Przedstawiamy Państwu nowe wydanie najobszerniejszego na rynku komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyjaśniającego w prosty sposób omawiane zagadnienia, bogato okraszonego orzecznictwem i powoływaną fachową literaturą.

Jakie zagadnienia, szczególnie dla Państwa istotne, omawia najnowszy komentarz autorstwa dr. Adama Bartosiewicza, jednego z największych ekspertów podatkowych w Polsce:

 1. Nowe zasady (nowa regulacja dotycząca) opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC).
 2. Nowy system rozliczania podatku dochodowego z tytułu użytkowania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
 3. Opodatkowanie dochodów nieujawnionych - przepisy uznane przez TK za niekonstytucyjne a nadal obowiązujące i stosowane przez organy podatkowe, różna sytuacja podmiotów z przed i po wyroku TK.
 4. Nowe regulacje w zakresie składania urzędom skarbowym wybranych formularzy PIT - duże zmiany u płatników podatku (firmy).
 5. Rozszerzenie zakresu zwolnień z podatku.
 6. Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny
 7. Ostatni rok rozliczania ulgi na internet
 8. Wprowadzenie opodatkowania wypłat z IKZE oraz wypłat na rzecz osób uprawnionych zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% przychodu (wcześniej byłą to normalna 19% stawka PIT)
 9. Opodatkowanie zysku przekazanego na inne kapitały niż zakładowy w momencie przekształcenia spółki kapitałowej w osobową
 10. Opodatkowania spłaty długu w inny sposób niż pieniężny
 11. Opodatkowanie sprzedaży składników majątku wykorzystywanych w prowadzonym biznesie a nie wprowadzonych do ewidencji

Na jakie pytania, nurtujące Państwa na co dzień w pracy znajdziecie odpowiedzi w komentarzu:

 1. Czy moja spółka podlega pod nowe przepisy dotyczące (CFC) opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych
 2. Czy znam nowe przepisy dotyczące (CFC) zagranicznych spółek kontrolowanych
 3. Czy znam nowe obowiązki płatników w zakresie składania deklaracji PIT
 4. Czy znam zasady dotyczące opodatkowania przychodów z nieujawnionych źródeł?
 5. Czy znam zasady opodatkowania zysku spółki w momencie przekształcenia ze sp. Kapitałowej w osobową?
 6. Czy znam nowe zasady dotyczące sprzedaży składników majątku nie wpisanych do ewidencji?

I wiele innych...

UWAGA! Komentarz jest częścią pakietu! W jego ramach otrzymacie Państwo:

  • Broszurę Podatki 2015 za 1 zł! Cena katalogowa - 33,90 zł brutto
  • Komentarz. PIT. Z rabatem 10%!
  • Możliwość wzięcia udziału w webinarium z autorem dr. Adamem Bartosiewiczem i zadanie mu swoich pytań dotyczących PIT w trakcie szkolenia on-line. UWAGA! - szkolenie odbędzie się już 24 lutego 2015 r.

Ważna informacja:

   wraz z fakturą otrzymacie Państwo publikację

Podatki 2015

  . Komentarz otrzymacie Państwo na przełomie kwietnia i maja 2015 r.

215,20 zł
Więcej
Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej

Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej

Krzysztof Kułak
Wolters Kluwer Polska

Publikacja prezentuje nowatorskie ujęcie relacji łączącej spółkę kapitałową z członkiem jej zarządu.

79,20 zł
Więcej
Rozliczanie podatku u źródła
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Rozliczanie podatku u źródła

Jarosław Sekita
Wolters Kluwer Polska

W książce omówiono m.in. zagadnienia takie jak: certyfikat rezydencji, opodatkowanie dywidend, opodatkowanie odsetek, opodatkowanie należności licencyjnych, opodatkowanie transportu międzynarodowego, opodatkowanie usług niematerialnych.

119,20 zł
149,00 zł
Więcej
Samochód w firmie VAT PIT/CIT UoR Praktyczne wskazówki + Informator księgowego 2017

Samochód w firmie VAT PIT/CIT UoR Praktyczne wskazówki + Informator księgowego 2017

Wiedza i Praktyka

Samochód w firmie VAT, PIT/CIT, UoR. Praktyczne wskazówki Publikacja w sposób kompleksowy omawia rozliczenia dotyczące zakupu, użytkowania oraz sprzedaży samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, zarówno tych stanowiących środek trwały firmy jak i nie wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wykorzystywanych np. w ramach leasingu. Informator księgowego 2017 - GRATIS Najważniejsze wskaźniki i stawki z zakresu rachunkowości, podatków i ZUS aktualne na 1 stycznia 2017 r., potrzebne w pracy współczesnej księgowej.

53,10 zł
Więcej
Podatki i prawo podatkowe
Promocja!

Podatki i prawo podatkowe

Andrzej Gomułowicz, Dominik Mączyński
Wolters Kluwer Polska

Kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących problematyki prawa podatkowego.

71,20 zł
89,00 zł
Więcej
Podatki dochodowe. 522 wyjaśnienia i interpretacje
Darmowa dostawa - 0 zł!

Podatki dochodowe. 522 wyjaśnienia i interpretacje

Jarosław Sekita
Wolters Kluwer Polska

amortyzacja - koszty uzyskania przychodu - ceny transferowe - ulgi podatkowe - "cienka kapitalizacja" - dochody nieujawnione - obowiązki płatnika

191,21 zł
Więcej
Podatki w hotelarstwie
Darmowa dostawa - 0 zł!

Podatki w hotelarstwie

Anna Beneturska, Zoja Choromańska, Małgorzata Dankowska
Wolters Kluwer Polska

"Podatki w hotelarstwie" jest pierwszą na rynku wydawniczym publikacją, która w sposób kompleksowy przedstawia podatkowe aspekty funkcjonowania biznesu hotelowego.

W opracowaniu omówiono m.in:

 • wybrane formy strukturalne prowadzenia inwestycji hotelowej ze wskazaniem rodzaju i zakresu odpowiedzialności inwestora oraz najważniejszych kwestii podatkowych;
 • podatkowe aspekty hotelu jako nieruchomości, zarówno w ujęciu transakcyjnym, jak i bieżącego zarządzania nieruchomością hotelową;
 • podatkowe zagadnienia operacyjnej działalności hotelowej tj. amortyzacja wyposażenia hotelowego, opodatkowanie podatkiem VAT pakietów hotelowych, ustalanie cen transferowych;
 • opodatkowanie działalności hotelowej z perspektywy pracodawcy, z uwzględnieniem różnych form zatrudniania personelu oraz płacowego i pozapłacowego wynagradzania pracowników.

 • Książka zawiera wiele praktycznych przykładów, a także omówienie wyroków sądów krajowych i zagranicznych oraz interpretacji prawa podatkowego wydanych przez polskie organy podatkowe. Dzięki temu opracowanie jest przystępne również dla osób, które na co dzień nie zajmują się kwestiami podatkowymi.

  Adresaci:
  Jest to praktyczny przewodnik po rozliczeniach podatkowych w hotelarstwie, przeznaczony przede wszystkim dla wewnętrznego personelu finansowo-księgowego przedsiębiorstw hotelowych oraz firm świadczących zewnętrzne usługi finansowo-podatkowe dla branży. Będzie przydatny także właścicielom, inwestorom i operatorom hotelowym.

  Autorami opracowania są doradcy podatkowi TPA Horwath posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczne doświadczenie w sprawach związanych z inwestowaniem w nieruchomości hotelowe oraz prowadzeniem działalności hotelowej.

125,10 zł
Więcej
Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT
Darmowa dostawa - 0 zł!

Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT

Wojciech Kotowski, Michał Majczyna, Jacek Matarewicz, Irena Ożóg, Beata Sobocha, Maciej Zb...
Wolters Kluwer Polska

Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.

149,00 zł
Więcej

Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT)

PIT to skrót od ang. Personal Income Tax oznaczający podatek od osób fizycznych. W Polsce regulowany jest przez ustawę z dnia 26 lipca 1991 r.

Historia PIT-u zaczęła się w 1798 r. w Wielkiej Brytanii. Przyczyną wprowadzenia podatku od dochodów była potrzeba dodatkowych środków pieniężnych na wojnę z Napoleonem. Najwyższe koszty poniosły wtedy osoby zarabiające ponad 200 funtów rocznie – należność sięgała 10% ich zarobku. Podatku nie musieli uiszczać Ci, których wynagrodzenie wyniosło mniej niż 60 funtów. Opłatę szybko zniesiono ze względu na niezadowolenie społeczeństwa, jednak w 1940 r. znowu ją wprowadzono. PIT bardzo szybko został również ustalony w Stanach Zjednoczonych, bo w 1861 r.

W Polsce ustawę o podatku PIT uchwalono w lipcu 1991 r., ale weszła ona w życie dopiero pół roku później. Obowiązywała, więc od 1992 r., a pierwsze deklaracje podatkowe składano w 1993 r. Pomimo czasu na przygotowanie obywateli (kampanie informacyjne w mediach), wypełnianie PIT-u przysporzyło niemałych trudności - dokument miał wówczas 10 stron. Ludzie nie do końca rozumieli ideę takiego podatku, traktując go jak karę. Ministerstwo pisało listy z wyjaśnieniem, że podatki zawsze płacono, tylko odbywało się to w mniej przyjaznej formie. Polacy poczuli się wówczas współgospodarzami kraju.

Księgarnia Profinfo.pl posiada w swojej ofercie książki o deklaracjach podatkowych. Co roku, publikowane są aktualne poradniki PIT, mające na celu ułatwienie złożenia odpowiedniego formularza do urzędu.