PIT

PIT. Komentarz
Przedstawiamy Państwu nowe wydanie najobszerniejszego na rynku komentarza do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, wyjaśniającego w prosty sposób omawiane zagadnienia, bogato okraszonego orzecznictwem i powoływaną fachową literaturą.
Jakie zagadnienia, szczególnie dla Państwa istotne, omawia najnowszy komentarz autorstwa dr. Adama Bartosiewicza, jednego z największych ekspertów podatkowych w Polsce:
- Nowe zasady (nowa regulacja dotycząca) opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych (CFC).
- Nowy system rozliczania podatku dochodowego z tytułu użytkowania przez pracowników samochodów służbowych do celów prywatnych.
- Opodatkowanie dochodów nieujawnionych - przepisy uznane przez TK za niekonstytucyjne a nadal obowiązujące i stosowane przez organy podatkowe, różna sytuacja podmiotów z przed i po wyroku TK.
- Nowe regulacje w zakresie składania urzędom skarbowym wybranych formularzy PIT - duże zmiany u płatników podatku (firmy).
- Rozszerzenie zakresu zwolnień z podatku.
- Podwyższenie o 20 proc. ulg podatkowych na trzecie i kolejne dziecko oraz umożliwienie pełnego wykorzystania ulgi przez najmniej zarabiające rodziny
- Ostatni rok rozliczania ulgi na internet
- Wprowadzenie opodatkowania wypłat z IKZE oraz wypłat na rzecz osób uprawnionych zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 10% przychodu (wcześniej byłą to normalna 19% stawka PIT)
- Opodatkowanie zysku przekazanego na inne kapitały niż zakładowy w momencie przekształcenia spółki kapitałowej w osobową
- Opodatkowania spłaty długu w inny sposób niż pieniężny
- Opodatkowanie sprzedaży składników majątku wykorzystywanych w prowadzonym biznesie a nie wprowadzonych do ewidencji
Na jakie pytania, nurtujące Państwa na co dzień w pracy znajdziecie odpowiedzi w komentarzu:
- Czy moja spółka podlega pod nowe przepisy dotyczące (CFC) opodatkowania zagranicznych spółek kontrolowanych
- Czy znam nowe przepisy dotyczące (CFC) zagranicznych spółek kontrolowanych
- Czy znam nowe obowiązki płatników w zakresie składania deklaracji PIT
- Czy znam zasady dotyczące opodatkowania przychodów z nieujawnionych źródeł?
- Czy znam zasady opodatkowania zysku spółki w momencie przekształcenia ze sp. Kapitałowej w osobową?
- Czy znam nowe zasady dotyczące sprzedaży składników majątku nie wpisanych do ewidencji?
I wiele innych...
UWAGA! Komentarz jest częścią pakietu! W jego ramach otrzymacie Państwo:
- Broszurę Podatki 2015 za 1 zł! Cena katalogowa - 33,90 zł brutto
- Komentarz. PIT. Z rabatem 10%!
- Możliwość wzięcia udziału w webinarium z autorem dr. Adamem Bartosiewiczem i zadanie mu swoich pytań dotyczących PIT w trakcie szkolenia on-line. UWAGA! - szkolenie odbędzie się już 24 lutego 2015 r.
Ważna informacja:
- wraz z fakturą otrzymacie Państwo publikację
Podatki 2015
- . Komentarz otrzymacie Państwo na przełomie kwietnia i maja 2015 r.

Stosunek członkostwa w zarządzie spółki kapitałowej
Publikacja prezentuje nowatorskie ujęcie relacji łączącej spółkę kapitałową z członkiem jej zarządu.

Rozliczanie podatku u źródła
W książce omówiono m.in. zagadnienia takie jak: certyfikat rezydencji, opodatkowanie dywidend, opodatkowanie odsetek, opodatkowanie należności licencyjnych, opodatkowanie transportu międzynarodowego, opodatkowanie usług niematerialnych.

PIT 2012 - ulgi i odliczenia
Jak co roku marzec i kwiecień to okres rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Każdy z nas musi złożyć właściwą deklarację i może przekazać 1% na OPP, ale może też skorzystać z ulg i rozliczeń. <br /> <br /> <strong>Jak to zrobić, aby nie popełnić błędów i nie narazić się na konsekwencje ze strony urzędu skarbowego? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie Państwo w publikacji "PIT 2012 - ulgi i odliczenia". Rozwieje ona Państwa wątpliwości podpowiadając:</strong> <ul><li>jakie ulgi można odliczyć od dochodu i podatku,</li> <li>kto może skorzystać z ulgi z tytułu wychowywania dzieci,</li> <li>czy można odliczyć korzystanie z Internetu mobilnego,</li> <li>jakie wydatki można odliczyć w ramach ulgi rehabilitacyjnej,</li> <li>komu można przekazać darowiznę, aby móc ją odliczyć od dochodu,</li> <li>jakie dokumenty są konieczne, aby skorzystać z ulg w podatku dochodowym od osób fizycznych za rok 2012.</li> <strong>Adresaci:<br /></strong> Adresatami publikacji są osoby fizyczne dokonujące samodzielnego rozliczenia podatku za 2012 r., pracownicy biur rachunkowych oraz doradcy podatkowi. <br /> <br />

Samochód w firmie VAT PIT/CIT UoR Praktyczne wskazówki + Informator księgowego 2017
Samochód w firmie VAT, PIT/CIT, UoR. Praktyczne wskazówki Publikacja w sposób kompleksowy omawia rozliczenia dotyczące zakupu, użytkowania oraz sprzedaży samochodów wykorzystywanych w działalności gospodarczej, zarówno tych stanowiących środek trwały firmy jak i nie wprowadzonych do ewidencji środków trwałych i wykorzystywanych np. w ramach leasingu. Informator księgowego 2017 - GRATIS Najważniejsze wskaźniki i stawki z zakresu rachunkowości, podatków i ZUS aktualne na 1 stycznia 2017 r., potrzebne w pracy współczesnej księgowej.

Podatki i prawo podatkowe
Kompleksowe omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących problematyki prawa podatkowego.

Podatki dochodowe. 522 wyjaśnienia i interpretacje
amortyzacja - koszty uzyskania przychodu - ceny transferowe - ulgi podatkowe - "cienka kapitalizacja" - dochody nieujawnione - obowiązki płatnika

Podatki w hotelarstwie
"Podatki w hotelarstwie" jest pierwszą na rynku wydawniczym publikacją, która w sposób kompleksowy przedstawia podatkowe aspekty funkcjonowania biznesu hotelowego.
W opracowaniu omówiono m.in:
- wybrane formy strukturalne prowadzenia inwestycji hotelowej ze wskazaniem rodzaju i zakresu odpowiedzialności inwestora oraz najważniejszych kwestii podatkowych;
- podatkowe aspekty hotelu jako nieruchomości, zarówno w ujęciu transakcyjnym, jak i bieżącego zarządzania nieruchomością hotelową;
- podatkowe zagadnienia operacyjnej działalności hotelowej tj. amortyzacja wyposażenia hotelowego, opodatkowanie podatkiem VAT pakietów hotelowych, ustalanie cen transferowych;
- opodatkowanie działalności hotelowej z perspektywy pracodawcy, z uwzględnieniem różnych form zatrudniania personelu oraz płacowego i pozapłacowego wynagradzania pracowników.
Książka zawiera wiele praktycznych przykładów, a także omówienie wyroków sądów krajowych i zagranicznych oraz interpretacji prawa podatkowego wydanych przez polskie organy podatkowe. Dzięki temu opracowanie jest przystępne również dla osób, które na co dzień nie zajmują się kwestiami podatkowymi.
Adresaci:
Jest to praktyczny przewodnik po rozliczeniach podatkowych w hotelarstwie, przeznaczony przede wszystkim dla wewnętrznego personelu finansowo-księgowego przedsiębiorstw hotelowych oraz firm świadczących zewnętrzne usługi finansowo-podatkowe dla branży. Będzie przydatny także właścicielom, inwestorom i operatorom hotelowym.
Autorami opracowania są doradcy podatkowi TPA Horwath posiadający wiedzę merytoryczną i praktyczne doświadczenie w sprawach związanych z inwestowaniem w nieruchomości hotelowe oraz prowadzeniem działalności hotelowej.

Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.
Podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT)
PIT to skrót od ang. Personal Income Tax oznaczający podatek od osób fizycznych. W Polsce regulowany jest przez ustawę z dnia 26 lipca 1991 r.
Historia PIT-u zaczęła się w 1798 r. w Wielkiej Brytanii. Przyczyną wprowadzenia podatku od dochodów była potrzeba dodatkowych środków pieniężnych na wojnę z Napoleonem. Najwyższe koszty poniosły wtedy osoby zarabiające ponad 200 funtów rocznie – należność sięgała 10% ich zarobku. Podatku nie musieli uiszczać Ci, których wynagrodzenie wyniosło mniej niż 60 funtów. Opłatę szybko zniesiono ze względu na niezadowolenie społeczeństwa, jednak w 1940 r. znowu ją wprowadzono. PIT bardzo szybko został również ustalony w Stanach Zjednoczonych, bo w 1861 r.
W Polsce ustawę o podatku PIT uchwalono w lipcu 1991 r., ale weszła ona w życie dopiero pół roku później. Obowiązywała, więc od 1992 r., a pierwsze deklaracje podatkowe składano w 1993 r. Pomimo czasu na przygotowanie obywateli (kampanie informacyjne w mediach), wypełnianie PIT-u przysporzyło niemałych trudności - dokument miał wówczas 10 stron. Ludzie nie do końca rozumieli ideę takiego podatku, traktując go jak karę. Ministerstwo pisało listy z wyjaśnieniem, że podatki zawsze płacono, tylko odbywało się to w mniej przyjaznej formie. Polacy poczuli się wówczas współgospodarzami kraju.
Księgarnia Profinfo.pl posiada w swojej ofercie książki o deklaracjach podatkowych. Co roku, publikowane są aktualne poradniki PIT, mające na celu ułatwienie złożenia odpowiedniego formularza do urzędu.