Facebook

Letnia wyprzedaż w Profinfo.pl do -90%

Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Wyprzedaż do -90%

Podatek od czynności cywilnoprawnych

Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz
Promocja!

Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz

Hanna Filipczyk
Wolters Kluwer Polska

Aktualne i merytorycznie kompletne omówienie treści ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

149,00 zł
149,00 zł
Więcej
Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz

Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz

Michał Gargul, Wiesław Oleś
Wolters Kluwer Polska

Podatek od czynności cywilnoprawnych jest jedną z najczęstszych należności publiczno-prawnych występujących w tzw. nieprofesjonalnym obrocie cywilnoprawnym. Zbiór czynności opodatkowanych tym podatkiem jest bardzo szeroki. Są to w zdecydowanej większości umowy, m.in.: sprzedaży, zamiany, pożyczki, darowizny, dożywocia, o dział spadku, o zniesienie współwłasności , depozytu nieprawidłowego, spółki i wielu innych. Regulacje podatku od czynności cywilnoprawnych nasuwają więc wiele wątpliwości interpretacyjnych w czynnościach powszechnych, sprawiając trudności zarówno podatnikom, jak i profesjonalistom. Stosowanie podatku od czynności cywilnoprawnych jest uzależnione w głównej mierze od treści innych ustaw, zwłaszcza Kodeksu cywilnego oraz ustawy o podatku od towarów i usług. Autorzy, omawiając przepisy ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, korzystali z dorobku orzecznictwa sądów polskich i europejskich, uwzględnili także stanowisko organów podatkowych oraz poglądy doktryny. W celu ułatwienia korzystania z komentarza wprowadzone zostały osobne jednostki redakcyjne prezentujące analizę najbardziej popularnych wątków wzbudzających wątpliwości interpretacyjne. Publikacja jest adresowana do pracowników organów podatkowych, radców prawnych, nota-riuszy, sędziów. Michał Gargul ? specjalista do spraw prawa podatkowego w Kancelarii Radców Prawnych Oleś&Rodzynkiewicz z siedzibą w Krakowie, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Krakowie (dział finansowy); autor publikacji naukowych i komentarzy eksperc-kich; specjalizuje się w prawie podatkowym, w szczególności w zakresie podatków obrotowych oraz podatków dochodowych. Wiesław Oleś ? radca prawny; założyciel i wspólnik Kancelarii Radców Prawnych Oleś&Rodzynkiewicz, w ramach której opracowuje koncepcje prawne oraz świadczy usługi doradcze przy realizacji wielu transakcji na rynku kapitałowym, m.in. przy transakcjach fuzji i przejęć (M&A), przy transakcjach restrukturyzacji kapitałowej oraz transakcjach z zakresu inwestycji. Specjalizuje się szczególnie w doradztwie prawno-podatkowym dla podmiotów korporacyjnych.

59,00 zł
Więcej
Podatek od czynności cywilnoprawnych a VAT
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Podatek od czynności cywilnoprawnych a VAT

Stanisław Bogucki, Wojciech Stachurski, Roman Wiatrowski, Krzysztof Winiarski, Bartosz Woj...
Wolters Kluwer Polska

Przedmiotem opracowania są korelacje zachodzące pomiędzy podatkiem od czynności cywilnoprawnych i podatkiem od towarów i usług.

199,00 zł
199,00 zł
Więcej
Ustawa o opłacie skarbowej. Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych. Komentarz
Promocja!

Ustawa o opłacie skarbowej. Ustawa o podatku od czynności cywilnoprawnych. Komentarz

Zbigniew Ofiarski
Wolters Kluwer Polska

Komentarz do dwóch ustaw podatkowych regulujących zasady wymiaru i poboru danin publicznych: opłaty skarbowej oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

50,69 zł
169,00 zł
Więcej
Prawnopodatkowe skutki wadliwości czynności cywilnoprawnych. Problematyka przedmiotu opodatkowania

Prawnopodatkowe skutki wadliwości czynności cywilnoprawnych. Problematyka przedmiotu opodatkowania

Krzysztof Radzikowski
Wolters Kluwer Polska

Książka stanowi pierwsze monograficzne opracowanie omawiające zagadnienie podatkowych skutków wadliwości czynności cywilnoprawnych. Łączy rozważania teoretycznoprawne z analizą aktualnie obowiązujących przepisów prawa podatkowego dotyczących podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku dochodowego od osób prawnych, podatku od towarów i usług (VAT) oraz podatku akcyzowego.

Autor nie tylko odpowiada na pytanie, czy i w jaki sposób transakcje nie w pełni ważne i skuteczne z punktu widzenia prawa cywilnego podlegają opodatkowaniu, lecz także analizuje wpływ późniejszych zmian w statusie prywatnoprawnym transakcji oraz oddziaływanie ewentualnego zwrotu świadczeń na korektę rozliczeń podatkowych.

Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla pracowników organów podatkowych, sędziów, adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych. Zainteresuje także biegłych rewidentów. Będzie pomocnym źródłem dla przedstawicieli nauki specjalizujących się w finansach oraz prawie finansowym i podatkowym.

"Recenzowana rozprawa stanowi kompleksową, teoretyczną analizę kwestii skuteczności umów cywilnoprawnych w zakresie rozliczeń podatkowych przy założeniu, że istnieją różne typy wadliwości czynności cywilnoprawnej stanowiące podstawę różnorodnych transakcji między stronami oraz konsekwencji podatkowych tego rodzaju zjawisk i zdarzeń".

Prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kornberger-Sokołowska


89,10 zł
Więcej
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę