Facebook

Strefa promocji. Rabaty do -70%

Wybrane dla Ciebie
Dlaczego Profinfo.pl?
Ponad 10 tys. tytułów
Darmowa dostawa już od 150zł
Pomoc konsultanta na linii
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Dostęp do ebooka w 5 minut
Sortuj:
Sposób wyświetlania
1 produktów
Wydawnictwo
Rodzaj
Autor
Wpisz nazwisko autora:
Seria
Cena
Wpisz cenę od/do:
Od:
Do:
Rok wydania
Wpisz rok od/do:
Od:
Do:
Typ produktu
zwiń rozwiń filtry

Konwencja o umowie międzynarodowego przewozu drogowego towarów (CMR). Komentarz

Dorota Ambrożuk, Daniel Dąbrowski, Krzysztof Wesołowski

ƒKompleksowe omówienie problematyki umowy międzynarodowego przewozu drogowego towarów, unormowanej Konwencją CMR. Czytelnicy znajdą w nim dogłębną analizę zagadnień związanych z zawarciem i wykonaniem umowy międzynarodowego przewozu drogowego towarów.

Cena regularna: 99,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,00 zł
Cena regularna: 99,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,00 zł
Już od: 99,00 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska EBO-1767 W01P01 Rok publikacji: 2015

Książki z zakresu prawa międzynarodowego prywatnego

Prawo międzynarodowe prywatne uznaje się często za odrębną dziedzinę - różną od prawa międzynarodowego publicznego oraz prawa cywilnego. Jest ono bezwzględnie wiążące i wywiera wpływ na prawo wewnętrzne danego kraju. W Polsce podstawowym aktem regulującym jest ustawa z dnia 4 lutego 2011 roku - Prawo prywatne międzynarodowe. Większą wagę od tego dokumentu mają wyłącznie wiążące umowy międzynarodowe (zarówno bilateralne jak i multilateralne) oraz prawo Unii Europejskiej.

Zakres ustawy normowany jest przez nią samą. Art. 1 mówi o tym, że ta reguluje właściwość prawa dla stosunków z zakresu prawa prywatnego, w sytuacjach związanych z więcej niż jednym państwem. Ma zatem zastosowanie w okolicznościach kolizyjnych, do których może dojść pomiędzy podmiotem krajowym a zagranicznym (cudzoziemcem). Tak zwana norma kolizyjna wskazuje prawo właściwe dla rozstrzygnięcia konkretnej sytuacji.

W prawie międzynarodowym prywatnym funkcjonuje także instytucja klauzuli porządku publicznego. Umożliwia ona, w wyjątkowych okolicznościach (w szczególności w sytuacji rażącego naruszenia porządku publicznego) zastosowanie prawa krajowego przed międzynarodowym.

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę