Rozliczenie czasu pracy

Planowanie i rozliczanie czasu pracy
Książka skierowana jest w szczególności do pracodawców, kadry zarządzającej oraz pracowników działów kadr.

Czas pracy w 2013 roku. Planowanie i rozliczanie
Trybunał Konstytucyjny uznał za niezgodny z Konstytucją przepis, który stanowił, że jeśli zgodnie z przyjętym rozkładem czasu pracy święto przypada w dniu wolnym od pracy, wynikającym z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, to nie obniża ono wymiaru czasu pracy. Pracodawcy powinni dostosować rozkłady czasu pracy ustalone z uwzględnieniem tego przepisu do nowego stanu prawnego. Znów mają bowiem obowiązek udzielić dodatkowych dni wolnych w tych przypadkach, w których terminy zaplanowanych dni wolnych pokrywałyby się ze świętami.

Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2018 Jak uniknąć błędów - praktyczne wskazówki
W książce „Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2018 roku. Jak uniknąć błędów – praktyczne wskazówki” znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadaje sobie kadra zarządzająca oraz specjaliści do spraw kadr w zakresie rozliczania czasu pracy w placówkach ochrony zdrowia, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy
Kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy zawartych w kodeksie pracy.

Wymiar i rozkład czasu pracy
Na regulację prawną czasu pracy składają się w gruncie rzeczy dwa elementy: pierwszy z nich dotyczy długości czasu pracy, drugi - rozłożenia czasu pracy obowiązującego pracownika w określonych dniach, tygodniach, czy miesiącach. Przedmiotem opracowania jest ustalenie prawnego znaczenia pojęć wymiaru i rozkładu czasu pracy, a także kompleksowa analiza polskich uregulowań prawnych i porównanie ich z regulacjami obowiązującymi na terenie wybranych państw Unii Europejskiej.<br><br><strong>Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej. </strong>W jednym z rozdziałów autorka koncentruje się na wykładni obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących czasu pracy. W książce uwzględniony został dorobek orzecznictwa sądowego, a także literatura polsko-, niemiecko- i anglojęzyczna.<br><br><strong>Adresaci:</strong><br><br>Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa. Zaprezentowane w niej zagadnienia zostały ujęte w zwięzły i przejrzysty sposób, a percepcję tekstu ułatwiają syntetyczne wnioski na końcu rozdziałów.

Czas pracy
Opracowanie zawiera również wzory pism wykorzystywanych w codziennym zarządzaniu czasem pracy.

Czas pracy
W książce przedstawiono i rozwinięto wiele złożonych teoretycznych i praktycznych problemów związanych z prawną regulacją czasu pracy, w szczególności dotyczących pojęcia oraz wymiaru czasu pracy. Zaprezentowana została tematyka skracania czasu pracy, kwalifi kacji prawnej dyżuru i dopuszczalności pracy w niedzielę, a także różnorodne aspekty kształtowania rozkładu czasu pracy. Obok powszechnego prawa pracy omówiono też czas pracy sędziów, personelu latającego oraz policjantów. W monografii zawarto uwagi dotyczące czasu pracy w Holandii, Niemczech i Danii. Rozważania dotyczące poszczególnych aspektów czasu pracy poprzedzono przedstawieniem jego różnorodnych uwarunkowań: politycznych, gospodarczych, społecznych, konstytucyjnych, międzynarodowych i unijnych.
Adresaci:
Opracowanie adresowane jest do osób stosujących przepisy o czasie pracy. Pozwala na rozwiązanie wielu kwestii praktycznych. Może stanowić również cenne źródło wiedzy dla teoretyków prawa pracy oraz studentów.

Czas pracy. 50 najważniejszych problemów
Najistotniejsze zagadnienia z zakresu przepisów normujących czas pracy. Znajdziemy tu wyjaśnienia dotyczące m.in.: właściwego planowania czasu pracy, sporządzania rozkładów czasu pracy, ewidencji czasu pracy...

Elastyczny czas pracy
W publikacji omówiono problematykę tzw. uelastyczniania czasu pracy, w tym regulacji dotyczących ruchomego czasu pracy oraz pracy w godzinach nadliczbowych.

Ewidencja czasu pracy 2017
nowe obowiązki pracodawców przykłady ewidencji zleceniobiorców i samozatrudnionych systemy przechowywania nowych dokumentów przydatne tabele wyliczeń – wymiary czasu pracy Praktyczny poradnik wyjaśniający jak poprawnie ewidencjonować czas pracy w firmie. Poszerzone o nowe przepisy dotyczące czasu wykonywania zleceń i świadczenia usług przez osoby fizyczne. W opracowaniu nowe zasady ewidencji czasu pracy po zmianach przepisów od stycznia 2017 przykłady, interpretacje, orzecznictwo Opracowanie tłumaczy niejasności przepisów, oraz problemy praktyczne w ich stosowaniu. Odpowiada na konkretne pytania z zakresu omawianej tematyki. W opracowaniu m.in.: Czas wykonywania zleceń i świadczenia usług przez osoby fizyczne Normy i wymiar czasu pracy Okresy odpoczynku Systemy i rozkłady czasu pracy Praca w godzinach nadliczbowych Praca w porze nocnej Praca w niedziele i święta Wymiary czasu pracy w 2017 roku – tabele

Czas Pracy w 2018 r
Książka w kompleksowy sposób przedstawia regulacje dotyczące rozliczania czasu pracy w 2018 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie od 1 marca 2018 r. w zakresie zakazu pracy w placówkach handlowych w niedziele i święta. Zawiera również wymiary czasu pracy w poszczególnych okresach rozliczeniowych, jakie obowiązują w 2018 r. W publikacji ponadto omówiono: •stosowanie odpoczynków dobowych i tygodniowych, •poszczególne systemy czasu pracy, •rekompensowanie pracy nadliczbowej, •sposoby ewidencjonowania czasu pracy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na praktycznych przykładach. To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac, kadrowym i księgowym. Zainteresuje też pracodawców samodzielnie rozliczających czas pracy pracowników oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie