Facebook

Strefa zniżek

Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Rozliczenie czasu pracy

Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Planowanie i rozliczanie czasu pracy

Barbara Rycak Magdalena
Wolters Kluwer Polska

Książka skierowana jest w szczególności do pracodawców, kadry zarządzającej oraz pracowników działów kadr.

52,00 zł
Więcej
Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2018 Jak uniknąć błędów - praktyczne wskazówki
Promocja!

Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2018 Jak uniknąć błędów - praktyczne wskazówki

Piotr Ciborski
Wiedza i Praktyka

W książce „Rozliczanie czasu pracy w podmiotach leczniczych w 2018 roku. Jak uniknąć błędów – praktyczne wskazówki” znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadaje sobie kadra zarządzająca oraz specjaliści do spraw kadr w zakresie rozliczania czasu pracy w placówkach ochrony zdrowia, zarówno publicznych, jak i niepublicznych.

84,16 zł
99,00 zł
Więcej
Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy
Promocja!

Systemy równoważnego czasu pracy w kodeksie pracy

Agnieszka Różańska-Prawdzik
Wolters Kluwer Polska

Kompleksowa analiza przepisów dotyczących systemów równoważnego czasu pracy zawartych w kodeksie pracy.

111,20 zł
139,00 zł
Więcej
Wymiar i rozkład czasu pracy
Promocja!

Wymiar i rozkład czasu pracy

Magdalena Barbara Rycak
Wolters Kluwer Polska

Na regulację prawną czasu pracy składają się w gruncie rzeczy dwa elementy: pierwszy z nich dotyczy długości czasu pracy, drugi - rozłożenia czasu pracy obowiązującego pracownika w określonych dniach, tygodniach, czy miesiącach. Przedmiotem opracowania jest ustalenie prawnego znaczenia pojęć wymiaru i rozkładu czasu pracy, a także kompleksowa analiza polskich uregulowań prawnych i porównanie ich z regulacjami obowiązującymi na terenie wybranych państw Unii Europejskiej.<br><br><strong>Książka zawiera liczne propozycje uelastycznienia regulacji czasu pracy, odwołujące się do krajowej i zagranicznej literatury nie tylko prawniczej, ale także ekonomicznej i socjologicznej. </strong>W jednym z rozdziałów autorka koncentruje się na wykładni obowiązujących w Polsce przepisów dotyczących czasu pracy. W książce uwzględniony został dorobek orzecznictwa sądowego, a także literatura polsko-, niemiecko- i anglojęzyczna.<br><br><strong>Adresaci:</strong><br><br>Publikacja skierowana jest zarówno do teoretyków, jak i do praktyków prawa. Zaprezentowane w niej zagadnienia zostały ujęte w zwięzły i przejrzysty sposób, a percepcję tekstu ułatwiają syntetyczne wnioski na końcu rozdziałów.

44,10 zł
49,00 zł
Więcej
Czas pracy
Promocja!

Czas pracy

Zbigniew Góral, Krzysztof Stefański
Wolters Kluwer Polska

Opracowanie zawiera również wzory pism wykorzystywanych w codziennym zarządzaniu czasem pracy.

99,00 zł
99,00 zł
Więcej
Czas pracy

Czas pracy

Ludwik Florek
Wolters Kluwer PolskaW książce przedstawiono i rozwinięto wiele złożonych teoretycznych i praktycznych problemów związanych z prawną regulacją czasu pracy, w szczególności dotyczących pojęcia oraz wymiaru czasu pracy. Zaprezentowana została tematyka skracania czasu pracy, kwalifi kacji prawnej dyżuru i dopuszczalności pracy w niedzielę, a także różnorodne aspekty kształtowania rozkładu czasu pracy. Obok powszechnego prawa pracy omówiono też czas pracy sędziów, personelu latającego oraz policjantów. W monografii zawarto uwagi dotyczące czasu pracy w Holandii, Niemczech i Danii. Rozważania dotyczące poszczególnych aspektów czasu pracy poprzedzono przedstawieniem jego różnorodnych uwarunkowań: politycznych, gospodarczych, społecznych, konstytucyjnych, międzynarodowych i unijnych.

Adresaci:
Opracowanie adresowane jest do osób stosujących przepisy o czasie pracy. Pozwala na rozwiązanie wielu kwestii praktycznych. Może stanowić również cenne źródło wiedzy dla teoretyków prawa pracy oraz studentów.

94,50 zł
Więcej
Czas pracy. 50 najważniejszych problemów
Promocja!

Czas pracy. 50 najważniejszych problemów

Mateusz Brząkowski, Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Monika Latos-Miłkowska, Jarosław Marcin...
Wolters Kluwer Polska

Najistotniejsze zagadnienia z zakresu przepisów normujących czas pracy. Znajdziemy tu wyjaśnienia dotyczące m.in.: właściwego planowania czasu pracy, sporządzania rozkładów czasu pracy, ewidencji czasu pracy...

47,20 zł
59,00 zł
Więcej
Elastyczny czas pracy
Promocja!

Elastyczny czas pracy

Krzysztof Stefański
Wolters Kluwer Polska

W publikacji omówiono problematykę tzw. uelastyczniania czasu pracy, w tym regulacji dotyczących ruchomego czasu pracy oraz pracy w godzinach nadliczbowych.

99,00 zł
99,00 zł
Więcej
Ewidencja czasu pracy 2017
Promocja!

Ewidencja czasu pracy 2017

Łukasz Chruściel, Sandra Szybak-Bizacka
Infor Biznes

nowe obowiązki pracodawców przykłady ewidencji zleceniobiorców i samozatrudnionych systemy przechowywania nowych dokumentów przydatne tabele wyliczeń – wymiary czasu pracy Praktyczny poradnik wyjaśniający jak poprawnie ewidencjonować czas pracy w firmie. Poszerzone o nowe przepisy dotyczące czasu wykonywania zleceń i świadczenia usług przez osoby fizyczne. W opracowaniu nowe zasady ewidencji czasu pracy po zmianach przepisów od stycznia 2017 przykłady, interpretacje, orzecznictwo Opracowanie tłumaczy niejasności przepisów, oraz problemy praktyczne w ich stosowaniu. Odpowiada na konkretne pytania z zakresu omawianej tematyki. W opracowaniu m.in.: Czas wykonywania zleceń i świadczenia usług przez osoby fizyczne Normy i wymiar czasu pracy Okresy odpoczynku Systemy i rozkłady czasu pracy Praca w godzinach nadliczbowych Praca w porze nocnej Praca w niedziele i święta Wymiary czasu pracy w 2017 roku – tabele

58,64 zł
69,00 zł
Więcej
Czas Pracy w 2018 r
Promocja!

Czas Pracy w 2018 r

Bożena Lenart, Małgorzata Podgórska
Infor

Książka w kompleksowy sposób przedstawia regulacje dotyczące rozliczania czasu pracy w 2018 r. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie od 1 marca 2018 r. w zakresie zakazu pracy w placówkach handlowych w niedziele i święta. Zawiera również wymiary czasu pracy w poszczególnych okresach rozliczeniowych, jakie obowiązują w 2018 r. W publikacji ponadto omówiono: •stosowanie odpoczynków dobowych i tygodniowych, •poszczególne systemy czasu pracy, •rekompensowanie pracy nadliczbowej, •sposoby ewidencjonowania czasu pracy. Najtrudniejsze zagadnienia zostały przedstawione na praktycznych przykładach. To przystępne i wyczerpujące opracowanie pomoże w pracy specjalistom z zakresu kadr i płac, kadrowym i księgowym. Zainteresuje też pracodawców samodzielnie rozliczających czas pracy pracowników oraz biura rachunkowe, które prowadzą obsługę w tym zakresie

58,64 zł
69,00 zł
Więcej
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę