Facebook

LegalDesk

Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.
Strefa Zniżek

Zasiłek macierzyński

Urlop rodzicielski, macierzyński, wychowawczy... rewolucja w przepisach!
Promocja!

Urlop rodzicielski, macierzyński, wychowawczy... rewolucja w przepisach!

Agata Kamińska, Monika Latos-Miłkowska, Katarzyna Pietruszyńska, Agnieszka Rosa, Małgorzat...
Wolters Kluwer Polska

<strong>W dniu 17 czerwca 2013 r. wchodzi w życie ustawa zmieniająca przepisy o urlopach macierzyńskich, urlopie wychowawczym i wprowadzająca nowy urlop rodzicielski. </strong>Ta swoista rewolucja to też nowe obowiązki dla pracodawców. Już w czerwcu pojawią się pierwsze wnioski o urlop rodzicielski, pierwsze wyliczenia zasiłków macierzyńskich na nowych zasadach. <br /> <br /> <strong>W nowym e-poradniku <i>"Urlop rodzicielski, macierzyński, wychowawczy... - rewolucja w przepisach"</i> znajdą Państwo wszystkie niezbędne informacje, które pomogą szybko i sprawnie wdrożyć zmiany w praktyce.</strong> <br /> <br /> <strong>W poradniku:</strong> <ul><li>praktyczne omówienie najważniejszych zmian,</li> <li>wzory dokumentów związanych z udzieleniem urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego i ojcowskiego,</li> <li>odpowiedzi na konkretne pytania i porady do zastosowania w codziennej pracy,</li> <li>prezentacja zasad udzielania dodatkowych urlopów, a także łączenia urlopu rodzicielskiego z wykonywaniem dotychczasowej pracy.</li> <strong>Z publikacja dowiedzą się Państwo m.in.</strong> <ul><li>jaki jest czas trwania poszczególnych urlopów - macierzyńskiego, dodatkowego i rodzicielskiego,</li> <li>jak rodzice mogą podzielić urlop między siebie,</li> <li>kiedy powinny być złożone wnioski o urlop do pracodawcy,</li> <li>jaki urlop przysługuje rodzicom adopcyjnym,</li> <li>czy pracownica może zrezygnować z urlopu macierzyńskiego,</li> <li>jakie są uprawnienia rodziców już korzystających z urlopów na zasadach obecnych.</li> <strong>E-poradnik <i>"Urlop rodzicielski, macierzyński, wychowawczy ... - rewolucja w przepisach"</i> - praktycznie i na temat o zmianach w urlopach.</strong> <br /> <br /> <strong>Adresaci:<br /></strong> Publikacja przeznaczona jest dla wszystkich pracodawców, a także dla pracowników, którzy chcą wiedzieć co w praktyce oznaczają wprowadzone zmiany w urlopach. <br /> <br />

8,10 zł
9,00 zł
Więcej
Kodeks pracy - zmiany w 2013 r.
Promocja!

Kodeks pracy - zmiany w 2013 r.

Izabela Baranowska, urzędowe dokumenty, Ewa Drzewiecka, Dorota Dzienisiuk, Magdalena Kostr...
Wolters Kluwer Polska

Od 1 stycznia 2013 wprowadzono zmiany w przepisach prawa pracy. Przede wszystkim jest to głośne medialnie podwyższenie wieku emerytalnego i jego konsekwencje. Po drugie, tradycyjnie wzrasta wynagrodzenie minimalne. Po trzecie, wreszcie ułatwiono zasady potwierdzania prawa do opieki zdrowotnej z NFZ. Po czwarte, nieco zmodyfikowano zgłaszanie członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego. Od 1 stycznia 2013 r. pracodawca może elektronicznie przesłać zapytanie do Krajowego Rejestru Skazanych w sprawie zapytania o niekaralność pracownika. Niestety, nadal pytanie może dotyczyć tylko zatrudnionych w niektórych zawodach. Inne zmiany wciąż jeszcze są na etapie ustaleń. Chodzi tu o zmiany w urlopach macierzyńskich.

8,10 zł
9,00 zł
Więcej
Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy
Promocja!

Uprawnienia rodzicielskie po nowelizacji kodeksu pracy

Joanna Kaleta, Agata Kamińska, Magdalena Kostrzewa, Monika Latos-Miłkowska, Małgorzata Ski...
Wolters Kluwer Polska

W poradniku w sposób przystępny i kompleksowy omówione zostały wszystkie przedmiotowe zmiany, w tym związane z systemem funkcjonowania urlopów rodzicielskich, a mianowicie rezygnację z likwidacja dodatkowego urlopu macierzyńskiego i włączenie go do wymiaru urlopu rodzicielskiego.

55,20 zł
69,00 zł
Więcej
MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

MERITUM Ubezpieczenia społeczne 2017

Ewa Dziubińska-Lechnio, Joanna Kaleta, Magdalena Kostrzewa, Piotr Kostrzewa, Elżbieta K...
Wolters Kluwer Polska

Publikacja omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami ubezpieczeniowymi, mając na uwadze przede wszystkim praktyczne, przystępne przedstawienie tematu.

182,40 zł
228,00 zł
Więcej
Świadczenia rodzinne
Promocja!

Świadczenia rodzinne

Magdalena Januszewska, Bartłomiej Mazurkiewicz
Wolters Kluwer Polska

Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązania problemowych sytuacji.

62,10 zł
69,00 zł
Więcej
Świadczenia rodzinne po zmianach od 1 stycznia 2016 r.
Promocja!

Świadczenia rodzinne po zmianach od 1 stycznia 2016 r.

Anna Kawecka, Krzysztof Świtała, Krystyna Tymorek
Wolters Kluwer Polska

Kompleksowe omówienie zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych, które wejdą w życie na początku 2016 r. oraz tych, które obowiązują już od września 2015 r.

55,20 zł
69,00 zł
Więcej
Prawo pracy. 1506 pytań i odpowiedzi
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Prawo pracy. 1506 pytań i odpowiedzi

Agata Kamińska
Wolters Kluwer Polska

Publikacja jest przewodnikiem po problematyce prawa pracy skonstruowanym w formie pytań i odpowiedzi.

Pytania, zgłaszane przez pracodawców, pracowników działów kadr, HR oraz samych zatrudnionych, zostały starannie wyselekcjonowane z Serwisu Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Wolters Kluwer Polska SA. Stanowią więc odzwierciedlenie problemów, z którymi na co dzień spotykają się osoby zajmujące się problematyką pracowniczą. Dla łatwiejszego korzystania z publikacji pytania zostały podzielone na grupy tematyczne, obejmujące wszystkie zagadnienia z zakresu prawa pracy.

W opracowaniu czytelnik znajdzie odpowiedzi m.in. na takie pytania jak:

  • czy dopuszczalne jest zawarcie przez spółkę z o.o., w organizacji umowy o pracę z osoba, która będzie pełniła funkcję prezesa?
  • jaki najdłuższy okres rozliczeniowy może wprowadzić pracodawca, gdy w firmie funkcjonuje równoważny czas pracy?
  • czy można zatrudnić pracownika na dwóch różnych stanowiskach pracy w różnych systemach czasu pracy?
  • czy po powrocie pracownicy do pracy z urlopu macierzyńskiego pracodawca może odmówić udzielenia przysługującego jej urlopu wypoczynkowego?
  • czy impreza sportowa organizowana dla pracowników przez pracodawcę może być sfinansowana ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?
  • czy odmowa przyjęcia zakresu obowiązków przez pracownika może być przyczyną rozwiązania stosunku pracy?
  • Adresaci:
    Książka przeznaczona jest dla pracowników służb personalnych, prawników specjalizujących się w prawie pracy, pracodawców, a także dla wszystkich tych, którzy zajmują się na co dzień praktycznymi aspektami tej dziedziny prawa.

179,10 zł
199,00 zł
Więcej
Ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Komentarz
Promocja!

Ustawa o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Komentarz

Agnieszka Rzetecka-Gil
Wolters Kluwer Polska

W prezentowanym komentarzu Autorka w sposób kompleksowy analizuje przepisy ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Omówione zostały zagadnienia związane z ustalaniem prawa, naliczaniem i dokumentowaniem prawa do zasiłków: chorobowego, macierzyńskiego wyrównawczego i opiekuńczego oraz świadczenia rehabilitacyjnego.
Wiele uwagi poświęcono również przybliżeniu zasad ustalania podstawy wymiaru zasiłków przysługujących ubezpieczonym będącym pracownikami, jak i osobom niezatrudnionym na podstawie stosunku pracy. W pubilkacji czytelnik znajdzie bogaty i usystematyzowany wybór orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów administracyjnych.

Adresaci:
Komentarz adresowany jest do pracowników jednostek ZUS, podmiotów wykonujących w imieniu pracodawcy czynności związane z ustalaniem prawa i wypłatą świadczeń oraz do wszystkich zainteresowanych tematyką przedstawioną w komentarzu.

73,00 zł
73,00 zł
Więcej
Urlopy pracownicze
Promocja!

Urlopy pracownicze

Zbigniew Góral, Magdalena Kuba, Monika Nowak, Ewa Staszewska
Wolters Kluwer Polska

Publikacja kompleksowo przedstawia problematykę urlopów pracowniczych, uwydatniając przy tym aspekty praktyczne. Analizie poddane zostały urlopy: wypoczynkowy, bezpłatne, szkoleniowe oraz przysługujące pracownikom z tytułu rodzicielstwa.

129,00 zł
129,00 zł
Więcej
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę