Lista produktów
-15 % Przeszłość w prawie administracyjnym [PRZEDSPRZEDAŻ]
Monografia prezentuje dorobek XVI Krakowsko-Wrocławskiego Spotkania Naukowego Administratywistów. Wzięli w nim udział praktycy oraz pracownicy naukowi i doktoranci Katedry Prawa Administracyjnego, Katedry Postępowania Administracyjnego oraz Katedry Prawa Samorządu Terytorialnego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego.
-15 % Nowe uprawnienia PIP po zmianach 2026. Umowy cywilnoprawne w praktyce [PRZEDSPRZEDAŻ]
Przewodnik po nowych przepisach wprowadzonych nowelizacją ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy.
-15 % Meritum HR [PRZEDSPRZEDAŻ]
-15 % Prawo budowlane. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
W publikacji przedstawiono wnikliwą interpretację przepisów ustawy – Prawo budowlane oraz innych aktów prawnych z nią związanych.
-15 % Warunki dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Ustawa z 20 marca 2025 r. o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium RP porządkuje instrumenty legalizacji pracy obywateli państw trzecich. Komentarz prowadzi czytelnika przez jej przepisy artykuł po artykule, objaśniając ich sens, miejsce w systemie prawa i skutki praktyczne.
-10 % Podatki i księgowanie w działalności budowlanej, deweloperskiej i flipperskiej
Poradnik + szkolenie on-line
W książce kompleksowo omówiono zasady opodatkowania w działalności budowlanej, deweloperskiej oraz flipperskiej w zakresie podatku od towarów i usług oraz podatku dochodowego – od planowania podatkowego przez bieżące rozliczenia po aspekty księgowe.
-10 % Prawo pracy. Kazusy
Książka zawiera 77 kazusów z prawa pracy, które mogą być wykorzystywane nie tylko przez studentów prawa, ale także aplikantów radcowskich i adwokackich.
-10 % Prawo ubezpieczeń gospodarczych
Publikacja stanowi kompleksowe opracowanie zagadnień związanych z umową ubezpieczenia, odpowiedzialnością za szkodę oraz dochodzeniem roszczeń odszkodowawczych.
-10 % Układy zbiorowe pracy i porozumienia zbiorowe. Komentarz
Prezentowana książka jest pierwszą a zarazem jedyną publikacją na polskim rynku zawierającą komentarz do ustawy o układach zbiorowych pracy oraz porozumieniach zbiorowych, która weszła w życie 13 grudnia 2025 r.
-10 % Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz
Prezentowany komentarz do ustawy o księgach wieczystych i hipotece wyróżnia się nowatorskim podejściem, ponieważ kładzie nacisk na kompleksowe przedstawienie praktycznych aspektów wykładni i stosowania komentowanych przepisów.
-10 % Konkurs czyli przyrzeczenie publiczne w prawie zamówień publicznych
Książka stanowi kompendium wiedzy dotyczącej postępowań prowadzonych w formie konkursu.
-40 % PAKIET: Prawo karne - komentarze
-10 % Prawo zatrudnienia pracowników szkół wyższych. Komentarz do wybranych przepisów Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce
Komentarz stanowi unikalne na polskim rynku opracowanie zawierające wnikliwą analizę najważniejszych zagadnień w przedmiocie zatrudnienia pracowników szkół wyższych związanych ze stosowaniem ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.
-30 % Zarządzanie kryzysowe. Komentarz
Komentarz do ustawy o zarządzaniu kryzysowym to kompleksowe opracowanie przedstawiające system zarządzania kryzysowego w Polsce – od poziomu centralnego, przez wojewódzki, powiatowy i gminny. Publikacja łączy analizę prawną z praktyką, pokazując przepisy w kontekście realnych sytuacji, takich jak powodzie czy epidemie.
-10 % Materialne prawo administracyjne. Wybrane zagadnienia
Publikacja przedstawia kluczowe obszary prawa administracyjnego w jego wymiarze materialnym. Autorzy prezentują instrumenty prawne, za pomocą których państwo oddziałuje na konkretne sfery objęte regulacjami administracyjnoprawnymi.
-10 % Ochrona osób z zaburzeniami psychicznymi, intelektualnymi i osób starszych w postępowaniu cywilnym Wyzwania implementacyjne art. 13 Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych
Czy osoby starsze oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi i intelektualnymi mają realny dostęp do wymiaru sprawiedliwości w sprawach cywilnych? Jakie bariery utrudniają im korzystanie z prawa do sądu? Czy sądy i pełnomocnicy potrafią z nimi rozmawiać, słuchać i rozumieć ich potrzeby?
-60 % Dyskrecjonalność w przestrzeni administracji publicznej
Publikacja przedstawia kompleksową analizę zjawiska uznaniowości w działaniach administracji. Autorzy pokazują, że dyskrecjonalność nie jest wyjątkiem, lecz celowo wprowadzonym i systemowo uregulowanym elementem konstrukcji prawnej, który wpływa na sposób realizacji interesu jednostki i dobra wspólnego.
-40 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Kompleksowy komentarz do Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, opracowany przez zespół uznanych sędziów, naukowców i praktyków prawa z uwzględnieniem najnowszych zmian w prawie.
-10 % Prawo administracyjne
Podręcznik przygotowany przez pracowników i współpracowników wydziału Prawa i Administracji UW omawia część ogólną, ustrój administracji oraz część poświęconą prawu materialnemu w wybranych dziedzinach prawa administracyjnego
-60 % Meritum. Postępowania restrukturyzacyjne. Postępowanie upadłościowe
-10 % Teoria i praktyka stosowania prawa podatkowego. Księga jubileuszowa dedykowana Profesor Hannie Litwińczuk
Księgi jubileuszowe są jedynymi w swoim rodzaju publikacjami, gdzie można znaleźć w jednym miejscu artykuły znakomitych znawców danej dziedziny, którzy przedstawiają ważne ich zdaniem problemy wymagające zauważenia i rozwiązania.
-10 % Prawo finansów publicznych
Podręcznik w sposób nowatorski prezentuje szeroko rozumianą tematykę finansów publicznych. Sumaryczny układ zagadnień nawiązuje do toku wykładu akademickiego oraz pytań egzaminacyjnych, na podstawie których weryfikowana jest wiedza studentów.
-50 % Rozporządzenie w sprawie europejskiego zarządzania danymi. Komentarz
Szczegółowy komentarz omawiający przepisy DGA, przygotowany przez zespół ekspertów z zakresu prawa ochrony danych, nowych technologii i prawa europejskiego
-10 % Ustawa o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze. Komentarz
Niniejszy komentarz jest kompleksowym opracowaniem dotyczącym ustawy z 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze, wdrażającej dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/882, zwaną Europejskim Aktem o Dostępności.
-10 % Prawo gospodarcze. Aspekty publicznoprawne
Podręcznik obejmuje całość zagadnień związanych z jedną z najbardziej istotnych i rozwijających się gałęzi prawa, określaną jako publiczne prawo gospodarcze albo administracyjne prawo gospodarcze.
-10 % Mobbing - jak przygotować organizację do wdrożenia nowych przepisów Kodeksu Pracy
Mobbing i równe traktowanie - rewolucja w przepisach. Przygotuj się na planowane zmiany w Kodeksie pracy
-10 % Regulamin Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. Komentarz
Komentarz do nowego Regulaminu Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan, obowiązującego od 1 stycznia 2025 r., zawiera szczegółowe omówienie obowiązujących przepisów regulujących postępowanie przed tym sądem.
-50 % Fundacja rodzinna. Ujęcie prawne i podatkowe. Komentarz
Publikacja stanowi praktyczny komentarz do ustawy o fundacji rodzinnej, który jako jedyny na rynku zawiera syntetyczny opis nie tylko prawnych, lecz także podatkowych przepisów dotyczących funkcjonowania tych fundacji.
-10 % Polskie prawo konstytucyjne
Podręcznik zawiera szczegółowe omówienie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2.04.1997 r., a także ustaw i innych aktów normatywnych regulujących zarówno problematykę wolności i praw jednostki, jak i organizacji oraz funkcjonowania naczelnych organów państwowych.
-10 % System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom II Część 5. Postępowanie przed sądem pierwszej instancji. Ugoda sądowa. Zawieszenie i umorzenie postępowania. Ochrona interesu zbiorowego i grupowego
W tomie przedstawiono ugodowe załatwianie spraw cywilnych, zawieszenie i umorzenie procesu cywilnego oraz procedury służące ochronie interesu zbiorowego i grupowego.
Sposób ujmowania zagadnień cechuje swego rodzaju ponadczasowość, co oznacza, że oprócz obowiązującego stanu prawnego zasygnalizowano również kierunki projektowanych jego zmian oraz postulaty de lege ferenda pod adresem ustawodawcy.