Facebook
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Marek Kuryłowicz

Marek Kuryłowicz – Profesor doktor habilitowany nauk prawnych, profesor prawa rzymskiego (obecnie emerytowany) na UMCS, KUL i Uniwersytecie Rzeszowskim; w swoich publikacjach zajmował się rzymskim prawem rodzinnym, prawem spadkowym (z elementami prawa pogrzebowego), prawem karnym oraz tradycją prawa rzymskiego w Polsce i w europejskiej kulturze prawnej.

Sortuj:
Sposób wyświetlania
Promocja!

-30 % Słownik terminów, zwrotów i sentencji prawniczych łaciń...

Marek Kuryłowicz

Słownik ułatwi zapoznanie się z łacińską terminologią prawniczą oraz pochodzenia łacińskiego, a przez to również korzystanie z podręczników i literatury prawniczej. Język łaciński pozostaje bowiem nadal powszechnym i uniwersalnym językiem w naukach prawnych i bez jego minimalnej przynajmniej znajomości trudno mówić o właściwej i rzetelnej wiedzy prawniczej, a tym bardziej o kulturze prawnej oraz humanistycznej. Dotyczy to także licznych w polskim języku prawniczym terminów wywodzących się z łaciny.

PROMOCJA -30%
Już od: 34,30 zł
49,00 zł
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 49,00 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska KAM-0076 W06P01 Rok publikacji: 2022

Rzymskie prawo prywatne. Zarys wykładu

Marek Kuryłowicz, Adam Wiliński

Wydanie siódme zostało uaktualnione i dostosowane do obecnych potrzeb czytelników oraz wymagań merytorycznych w zaliczeniu przedmiotu Prawo rzymskie.

Już od: 53,10 zł
59,00 zł
Najniższa cena w ostatnich 30 dniach: 41,30 zł
Więcej
Wolters Kluwer Polska KAM-0105 W07D03 Rok publikacji: 2021
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę