Facebook

Strefa promocji. Rabaty do -70%

Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Ustawa o jawności życia publicznego

Jawność w samorządzie terytorialnym

Jawność w samorządzie terytorialnym

Wolters Kluwer Polska

Publikacja stanowi zbiór referatów zaprezentowanych podczas konferencji naukowej zorganizowanej przez Katedrę Prawa Samorządu Terytorialnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach z okazji 24. rocznicy utworzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Przedstawione w książce zagadnienia dotyczą aktualnych i istotnych dla teorii i praktyki samorządu terytorialnego problemów.

Autorzy opracowań dokonują analizy ogromnego spektrum przejawów zasady jawności samorządu terytorialnego, czy też szeroko rozumianej administracji publicznej, która to zasada obejmuje w szczególności:

  • prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy, powiatu oraz sejmiku województwa i posiedzenia ich komisji, a także
  • dostęp do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy, powiatu i województwa oraz komisji rad gminy, powiatu i sejmiku województwa.

  • Adresaci:
    Książka przeznaczona jest dla teoretyków prawa i administracji. Zainteresuje również pracowników samorządu terytorialnego oraz administracji publicznej, a także studentów prawa, administracji, politologii i nauk pokrewnych.

111,20 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 101,47 zł
Więcej
Jawność i jej ograniczenia. Model regulacji. Tom 12
Promocja!

Jawność i jej ograniczenia. Model regulacji. Tom 12

Tomasz Bąkowski
C.H. Beck

.

79,20 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 99,00 zł
99,00 zł
Więcej
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę