Ponad 100 książek z rabatem -50%

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Komentarz
Publikacja w przystępny sposób omawia przepisy ustawy z 20.07.2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, które weszły w życie 1.01.2019 r.

Postępowania konsensualne i szczególne w procesie karnym. Praktyczny przewodnik ze wzorami pism
Książka stanowi praktyczne ujęcie problematyki postępowań konsensualnych i szczególnych w postępowaniu karnym.

Ograniczenia swobody umów w kształtowaniu stosunku ubezpieczenia na cudzy rachunek
Monografia uwzględnia nowe przepisy ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, która weszła w życie 1.01.2016 r.

Szkoda antymonopolowa. Zasady odpowiedzialności oraz dochodzenia roszczeń odszkodowawczych
Publikacja zawiera liczne przykłady (kazusy) z dotychczasowej praktyki stosowania prawa konkurencji.

Nielegalnie uzyskane dowody w procesie karnym. W poszukiwaniu optymalnego rozwiązania
Pierwsza monografia naukowa dotycząca tematyki nielegalnie uzyskanych dowodów w procesie karnym.

Rezygnacja z oskarżania w toku postępowania sądowego w polskim procesie karnym
Całościowe opracowanie problematyki aktu oskarżenia. Wskazuje konkretne rozwiązania dla prokuratorów, adwokatów i funkcjonariuszy Policji.

Postępowanie przed sądem I instancji w znowelizowanym procesie karnym
W publikacji autorzy odnoszą się do najważniejszych dla praktyków, zupełnie nowych kwestii, dotyczących np. kontrowersyjnej możliwości wykorzystania przez sąd dowodów pozyskanych w sposób nielegalny.

Uczestnik postępowania nieprocesowego - zagadnienia konstrukcyjne
Książka stanowi pierwsze kompleksowe opracowanie instytucji uczestnika postępowania nieprocesowego w polskiej doktrynie.

Probacja. Resocjalizacja z udziałem społeczeństwa. Konteksty antropologiczno-filozoficzne
Prezentowana publikacja oparta jest na podejściu interdyscyplinarno-międzyobszarowym. Autor ukazuje koncepcję probacji, która pozwala na stosowanie we wspomaganiu i nabywaniu umiejętności komunikacyjnych, rozwojowych i przystosowawczych osób karanych, wartości kreujących ich tożsamość osobową.

Nabory i konkursy w służbie publicznej
Publikacja podejmuje temat konstytucyjnego wymogu równego i powszechnego dostępu wszystkich obywateli do służby publicznej.

Sprawozdania podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego
Kompleksowe omówienie sprawozdań podatkowych gmin w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 20.12.2017 r.

Pełnomocnictwo, prokura, reprezentacja stron umów w obrocie nieruchomościami
W publikacji przestawiono zasady właściwej reprezentacji różnych podmiotów przy zawieraniu umów związanych z obrotem nieruchomościami.

Ustrój sądów powszechnych. Przepisy z wprowadzeniem
Publikacja jest przeznaczona dla tych wszystkich - nie tylko prawników - dla których ważne są unormowania dotyczące funkcjonowania sądów.

Dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym. Komentarz
W publikacji omówiono praktyczne aspekty stosowania ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, a także wskazano wykładnię przepisów niejasnych lub budzących wątpliwości.

Granice naturalizacji prawa
"Jeśli można mówić o modach w filozofii, to niewątpliwie jedną z aktualnie panujących jest moda na dyskusje wokół naturalizmu. Pojęcie to przy tym pojawia się w różnych kontekstach i przy różnych problemach filozoficznych, wprowadzając (jak to zwykle w filozofii) nieco zamieszania. Nie zawsze przy tym dyskusjom wokół naturalizmu wydają się towarzyszyć rzeczywiste problemy ontologiczne czy epistemologiczne, stąd uzasadnione jest twierdzenie o pewnej, dominującej modzie w tym względzie. Omawiając problem naturalizacji prawa i jego granic, można by w zasadzie ograniczyć się do kwestii związanych z filozofią moralną, przyjmując, że prawo, składające się ze zdań normatywnych, wpisuje się w tę gałąź filozofii".

Prawne problemy i wyzwania Unii Europejskiej
Unia Europejska przechodzi jeden z najpoważniejszych kryzysów w swojej historii. Dlatego, pamiętając o wielowymiarowości podejmowanych zagadnień, należy prowadzić dyskusję na temat prawnych problemów i wyzwań stojących przed Unią Europejską.

Rozwiązanie małżeństwa i stwierdzenie nieważności małżeństwa w sądach kościelnych po reformie Papieża Franciszka
W książce szczegółowo omówiono powody stwierdzenia nieważności i rozwiązania małżeństwa oraz ich procedury.

Odpowiedzialność za długi spadkowe. Komentarz
Omówienie problematyki odpowiedzialności za długi spadkowe, a także analiza zmian wprowadzonych ustawą z 20.03.2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks cywilny oraz niektórych innych ustaw.

Wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Aspekty proceduralne
W publikacji zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące szeroko rozumianych aspektów proceduralnych związanych z wdrożeniem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r.

Prawo wojskowe
Publikacja jest pierwszym na rynku opracowaniem kompleksowo omawiającym zagadnienia prawa wojskowego.

Szczególne formy spółek
Książka jest pierwszym monograficznym opracowaniem przedstawiającym w sposób kompleksowy problematykę szczególnych typów spółek akcyjnych, w którym wyjaśniono specyfikę zdecydowanej większości z nich.

Prawne zabezpieczenia zapłaty wierzytelności
Nowe i gruntownie poszerzone wydanie cenionej publikacji. Autorka nie tylko szczegółowo omawia zabezpieczenia zapłaty wierzytelności, ale także - dzięki wiedzy nabytej podczas wieloletniej pracy w banku - w jasny i praktyczny sposób wyjaśnia wszelkie wątpliwości.

Słuszne odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości
Publikacja omawia jedno z podstawowych zagadnień prawa wywłaszczeniowego, czyli odszkodowanie.

Przymus leczenia i inne interwencje medyczne bez zgody pacjenta
W publikacji omówiono prawne aspekty interwencji medycznych wykonywanych bez zgody pacjenta jako wyjątków od zasady autonomii woli pacjenta.

Odmowa dokonania czynności notarialnej i jej zaskarżenie
Pierwsza na rynku pozycja, w której kompleksowo omówiono instytucję odmowy dokonania czynności notarialnej przez notariusza oraz możliwość jej zaskarżenia.

Ograniczenia działalności gospodarczej ze względu na ochronę przyrody
W książce omówiono najważniejsze ograniczenia przyrodnicze w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

Metodyka pracy sędziego sądu administracyjnego
Publikacja wskazuje, w jaki sposób sędzia sądu administracyjnego powinien posługiwać się określonymi instytucjami procedury sądowoadministracyjnej, zwłaszcza w ich praktycznym zastosowaniu.

Mediacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz
W publikacji szczegółowo omówiono mediację w postępowaniu cywilnym po zmianach wprowadzonych nowelą z dnia 10 września 2015 r. oraz wydanymi na jej podstawie aktami wykonawczymi.

Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego
Celem książki jest analiza statusu dziecka w postępowaniu nieprocesowym, zarówno kodeksowym, jak i pozakodeksowym, na tle obowiązującego stanu prawnego, wobec braku wyraźnego uregulowania tej kwestii w przepisach kodeksu postępowania cywilnego i ustaw pozakodeksowych.

Zatrudnianie pracowników tymczasowych. Komentarz
W publikacji w sposób kompleksowy i przystępny przedstawiono zasady zatrudniania pracowników tymczasowych.

Polityka Unii Europejskiej w zakresie powrotów. Aspekty prawne
Kompleksowe omówienie prawnych aspektów polityki Unii Europejskiej w zakresie powrotów.

Informatyzacja postępowania arbitrażowego
Kompleksowa prezentacja problematyki informatyzacji postępowania arbitrażowego.

Sądownictwo polubowne a sądy państwowe wobec zasady nieingerencji sądu państwowego w działalność sądu polubownego i jego skład
W książce przedstawiono m.in. przesłanki i kryteria rozróżnienia między dopuszczalną a niedopuszczalną interwencją sądu państwowego w działalność i skład sądu polubownego.

Upadłość i restrukturyzacja deweloperów. Komentarz
W książce omówiono w sposób całościowy skutki niewypłacalności deweloperów oraz przedstawiono trzy zasadnicze drogi rozwiązania problemów wynikających z tej sytuacji.
Nowości 2020

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
Szóste wydanie popularnej publikacji przedstawiającej krok po kroku czynności obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym.

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych
Publikacja objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego.

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego. Komentarz
Szczegółowe omówienie zasad obrotu nieruchomościami rolnymi oraz propozycje rozwiązań problemów, które mogą wystąpić w związku z ich stosowaniem.

Proces cywilny. Sprawa o zadośćuczynienie i odszkodowanie. Od wniesienia pozwu do prawomocnego wyroku
Praktyczne stosowanie przepisów postępowania cywilnego na przykładzie procesu o odszkodowanie.

Kodeks postępowania karnego. Komentarz
W komentarzu uwzględnione zostały wszystkie najnowsze zmiany do przepisów Kodeksu postępowania karnego, w tym tzw. ustawy covidowskie.

Upadłość konsumencka
Publikacja prezentuje całościowo upadłość konsumencką w ujęciu praktycznym po obszernej nowelizacji dokonanej ustawą z 30.08.2019 r.
Nowe Teksty ustaw 2020

Kodeks spółek handlowych. Krajowy Rejestr Sądowy. Prawo przedsiębiorców. Prawo upadłościowe. Prawo restrukturyzacyjne. Udostępnianie informacji gospodarczych i wymiana danych gospodarczych
Najważniejsze zmiany wynikające z ustaw:
- z 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 568 ze zm.),
- z 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wspracia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz.U. poz. 695 ze zm.),
- z 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz.U. poz. 1086),
- z 16 lipca 2020 r. o udzielaniu pomocy publicznej w celu ratowania lub restrukturyzacji przedsiębiorców (Dz.U. poz. 1298).
Komentarze w niskich cenach

Kodeks spółek handlowych. Komentarz. Tom I
W prezentowanym tomie omówiono przepisy ogólne oraz regulujące działanie spółek osobowych - jawnej, partnerskiej, komandytowej i komandytowo-akcyjnej.

Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Kompleksowe omówienie procedury administracyjnej jurysdykcyjnej ogólnej.

Kodeks cywilny. Komentarz. Tom VI. Spadki (art. 922–1088)
Publikacja, będąca częścią obszernego wielotomowego komentarza do Kodeksu cywilnego, prezentuje nowatorskie podejście do omawiania przepisów, kładąc nacisk na praktyczne aspekty ich wykładni i stosowania.

Prawo autorskie. Wzory umów z komentarzem
Wzory umów z zakresu prawa autorskiego z komentarzami oraz ogólne zasady ich zawierania

Kodeks spółek handlowych. Łączenie, podział i przekształcanie spółek. Komentarz
Kompleksowe omówienie przebiegu regulowanych Kodeksem spółek handlowych procedur łączenia, podziału oraz przekształcenia na każdym ich etapie.

Umowy w obrocie gospodarczym. Wzory. Komentarze. Orzecznictwo
Publikacja zawiera wzory umów handlowych wraz ze zwięzłymi komentarzami oraz odpowiednio dobranym orzecznictwem.

Kodeks postępowania karnego. Tom II. Komentarz do art. 167-296
Obszerna analiza przepisów regulujących dowody i środki przymusu.

Kodeks postępowania karnego. Tom I. Komentarz do art. 1-166
Publikacja zawiera szczegółowe omówienie naczelnych zasad procesu karnego, właściwości i składu sądu, statusu stron, obrońców i pełnomocników oraz czynności procesowych.

Ustawa o opiece nad dziećmi w wieku do lat trzech. Komentarz
W publikacji szczegółowo omówiono zasady organizowania i funkcjonowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz kwalifikacje osób sprawujących opiekę.
Ochrona danych osobowych

Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz
W komentarzu uwzględniono najnowsze zmiany wprowadzone do polskiej ustawy o ochronie danych osobowych.

Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Ustawa o ochronie danych osobowych. Komentarz
Pierwszy komentarz do nowej polskiej ustawy i RODO.

Wdrożenie ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych. Aspekty proceduralne
W publikacji zostały przedstawione najważniejsze zagadnienia dotyczące szeroko rozumianych aspektów proceduralnych związanych z wdrożeniem rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r.

Reforma ochrony danych osobowych. Współpraca administracyjna w świetle ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych
Publikacja w znacznej części to praktyczny komentarz do części przepisów ogólnego rozporządzenia w zakresie, w jakim reguluje ono mechanizmy współpracy w sprawach ochrony danych osobowych.

Kościelne modele ochrony danych osobowych
W publikacji przedstawiono zagadnienie ochrony danych osobowych w kościołach i związkach wyznaniowych.

Ochrona danych osobowych na podstawie RODO
Publikacja zawiera omówienie praktycznych zagadnień prawnych związanych z ochroną danych osobowych po wejściu w życie z dniem 25.05.2018 r. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679.

Ochrona danych osobowych w sektorze publicznym
Przedstawienie kluczowych wymogów wynikających z RODO, w zderzeniu z sytuacją prawną podmiotów z szeroko pojmowanego sektora publicznego.

RODO. Zmiany w zakresie ochrony danych osobowych. Porównanie przepisów. Praktyczne uwagi
Porównanie dotychczasowych regulacji z zakresu ochrony danych osobowych ze zmianami wprowadzonymi przez rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO).
Podatki i rachunkowość

Compliance w podmiotach nadzorowanych rynku finansowego. Aspekty praktyczne
Praktyczne opracowanie kluczowych kwestii z zakresu compliance w podmiotach rynku finansowego.

Wykonanie, niewykonanie i nienależyte wykonanie zobowiązania podatkowego
Kompleksowe omówienie instytucji wykonania zobowiązania podatkowego wraz z problematyką jego niewykonania oraz nienależytego wykonania na gruncie polskiego prawa podatkowego.

Planowanie sukcesyjne. Prawne i podatkowe aspekty zarządu sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej
Publikacja będzie pomocna w wyborze niezbędnych mechanizmów sukcesji minimalizujących obciążenia podatkowe, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ochrony majątku przedsiębiorstwa rodzinnego dla przyszłych pokoleń.

Obowiązki dokumentacyjne i formalne w prawie podatkowym
Omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących problematyki obowiązków dokumentacyjnych i formalnych występujących w polskim prawie podatkowym

Zakład podatkowy. Pytania i odpowiedzi
Odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania z zakresu opodatkowania zysków zagranicznego zakładu.

Kontrola podatkowa działalności gospodarczej
Autorzy w prosty i przejrzysty sposób przedstawiają zawiłe przepisy związane z procedurą kontrolną.

Postępowania i kontrole podatkowe. Prawa i obowiązki przedsiębiorców według Konstytucji biznesu
W publikacji przedstawiono prawa i obowiązki przedsiębiorców jako podatników i płatników, a także obowiązki organów podatkowych i ich uprawnienia w ramach kontroli podatkowej i postępowań podatkowych.

Sprawozdania podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości, podatku rolnego i podatku leśnego
Kompleksowe omówienie sprawozdań podatkowych gmin w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z 20.12.2017 r.

Ceny transferowe 2019. Mechanizmy, dokumentacje, raportowanie
Kompleksowy przewodnik po cenach transferowych według przepisów obowiązujących od 2019 roku.

Leksykon cen transferowych
Zbiór haseł wraz z ich opisami i przykładami. Autorzy opisują zagadnienia z zakresu cen transferowych zawarte zarówno w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jak i aktach wykonawczych, zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym od 1.01.2019 r.

Ustawa o rachunkowości. Komentarz
W publikacji uwzględniona została nowelizacja ustawy wchodząca w życie z dniem 25.11.2018 r.

Podatek VAT w branży TSL
Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie, spedycji i logistyce poddane rzetelnej analizie przedstawionej w przystępny sposób.
Prawo pracy

Odpowiedzialność odszkodowawcza podmiotu zatrudniającego za naruszenie zasady równego traktowania
W publikacji przedstawiono w sposób kompleksowy problematykę odpowiedzialności odszkodowawczej pracodawcy i innych podmiotów zatrudniających za naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu pracowniczym i niepracowniczym.

Skutki prawne śmierci pracodawcy
Pierwsze na rynku polskim omówienie instytucji wygaśnięcia stosunku pracy wskutek śmierci pracodawcy.

Zatrudnienie w niepełnym wymiarze czasu pracy
Jedyna na rynku pozycja, która kompleksowo opisuje zatrudnienie niepełnoetatowe.

Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie
Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami zatrudniania osób - zarówno o charakterze pracowniczym, jak i niepracowniczym.

Ryzyko niezdolności do pracy
Autorka analizuje jedno z ryzyk socjalnych, jakim jest niezdolności pracownika do pracy. Rozważania koncentrują się przede wszystkim wokół niezdolności do pracy z tytułu ogólnego stanu zdrowia.

Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza UE
Zawiera wzory dokumentów - np. wnioski, oświadczenia, zezwolenia.

Umowa o pracę a umowa o zatrudnienie
Zamieszczone w książce opracowania dotyczą różnych aspektów problematyki związanej z podstawami zatrudniania osób - zarówno o charakterze pracowniczym, jak i niepracowniczym.

Prawo ochrony pracy - współczesność i perspektywy rozwoju
Pierwsze od kilkudziesięciu lat opracowanie o charakterze monograficznym, podejmujące problematykę ochrony pracy.

Zbiorowe prawo zatrudnienia
W publikacji przedstawiono najbardziej aktualne stanowisko w kluczowych zagadnieniach dotyczących zbiorowego prawa zatrudnienia.

Przeciwdziałanie niedopuszczalnym formom zatrudnienia
Publikacja w sposób całościowy i dogłębny omawia zagadnienie odpowiedzialności prawnej za niedopuszczalne działania w zakresie zatrudniania pracowników.

Pracownicze plany kapitałowe. Komentarz
Szczegółowa analiza pracowniczych planów kapitałowych, dokonana zarówno z praktycznego, jak i teoretycznego punktu widzenia.

Zbiorowe prawo zatrudnienia. Komentarz
Wnikliwa analiza najważniejszych zagadnień związanych ze stosowaniem aktów prawnych składających się na zbiorowe prawo zatrudnienia.
Samorząd i Administracja

Bezpaństwowość w prawie publicznym
W publikacji przedstawiono fundamentalne zagadnienia dogmatyki prawa publicznego dotyczące bezpaństwowości.

Zarządzenie zastępcze wojewody
Kompleksowa charakterystyka zarządzenia zastępczego wojewody.

Prawo administracyjne dziś i jutro
Referaty, które będą przedmiotem dyskusji na Zjeździe Katedr Prawa i Postępowania Administracyjnego w Warszawie w dniach 25–27 czerwca 2018 r.

Specustawa mieszkaniowa. Przewodnik dla organów administracji architektoniczno-budowlanej
Celem książki jest wyjaśnienie wszystkich problematycznych kwestii, które mogą pojawić się w postępowaniu w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę, prowadzonym na podstawie specustawy mieszkaniowej.

Umowa o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków
Publikacja zawiera omówienie prawidłowego i kompletnego wzoru umowy o zaopatrzenie w wodę lub odprowadzanie ścieków.

Rola samorządu terytorialnego w rozwoju odnawialnych źródeł energii (OZE)
W publikacji przedstawiono problematykę odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem roli samorządu terytorialnego.

Milczące załatwienie sprawy przez organ administracji publicznej
Publikacja kompleksowo omawia instytucję milczącego załatwienia sprawy przez organ administracji publicznej.

Prawo o odpadach. Wybrane problemy
Autorzy proponują rozwiązania kluczowych problemów ustawy – Prawo o odpadach oraz wskazują związki tej regulacji z innymi działami prawa.

Ochrona praw lokatorów i mieszkaniowego zasobu gminy. Komentarz
Publikacja ma charakter praktyczny i stanowi odpowiedź na problemy zgłaszane przez urzędy i osoby stosujące te przepisy na co dzień.

Sekretarz jednostki samorządu terytorialnego. Zadania, kompetencje, schematy działań, wzory pism
Kompleksowe opracowanie poświęcone statusowi prawnemu sekretarza jednostki samorządu terytorialnego przedstawia jego zadania, kompetencje, uprawnienia i obowiązki.

Prawo wodne. Praktyczny przewodnik
Celem publikacji jest usystematyzowanie problematyki Prawa wodnego z uwzględnieniem praktycznego stosowania jego przepisów.

Zamówienia publiczne. Wzory pism i dokumentów
Publikacja jest zbiorem wzorów dokumentów stosowanych w przetargach publicznych opracowanych z uwzględnieniem kolejnych nowelizacji prawa zamówień publicznych wraz z aktami wykonawczymi.

VAT w samorządach
Publikacja jest swoistym kompendium wiedzy na temat rozliczeń podatku VAT przez jednostki samorządu terytorialnego po wdrożeniu tzw. scentralizowanego modelu rozliczeń.

Ustawa o kontroli w administracji rządowej. Komentarz z wzorami dokumentów
Praktyczny przewodnik w zakresie postępowania kontrolnego w administracji rządowej.

Odpowiedzialność odszkodowawcza gminy
Jaką odpowiedzialność odszkodowawczą ponosi gmina w związku z realizacją przez nią nałożonych zadań?
Nieruchomości

Słuszne odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości
Publikacja omawia jedno z podstawowych zagadnień prawa wywłaszczeniowego, czyli odszkodowanie.

Nieruchomości w prawie cywilnym, administracyjnym i podatkowym. Tom II
W publikacji w sposób szczegółowy i kompleksowy zaprezentowano problematykę szeroko pojętego obrotu nieruchomościami i korzystania z nich zarówno w stosunkach gospodarczych, jak i rodzinnych.

Opłaty i wybrane roszczenia dotyczące nieruchomości
Publikacja w sposób kompleksowy i przejrzysty analizuje kwestie związane z poszczególnymi opłatami w ujęciu systematycznym poprzez wskazanie elementów konstrukcyjnych opłat.

Gospodarka i obrót nieruchomościami. Wzory pism i umów z komentarzem
Wzory pism i umów dotyczące różnych aspektów gospodarki nieruchomościami.
Human resources

MERITUM HR
Profesjonalny i kompleksowy poradnik z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi.

Tutoring. Teoria, praktyka, studia przypadków
Treść książki obejmuje m.in. założenia teoretyczne tutoringu oraz opis procesu stawania się tutorem.

Zarządzanie personelem w małej firmie
Przegląd rozwiązań dotyczących prowadzenia polityki personalnej w małej firmie.

Digital learning. Od e-learningu do dzielenia się wiedzą
Przegląd nowoczesnych metod uczenia się i podnoszenia kompetencji.