Facebook

Teksty_Ustaw_2021_Bannery_SPRING-3595_1920x60.jpg [39.58 KB]

Kategorie
Kategorie
Strefa Aplikanta
Rabat -50%
Koronawirus a prawo Koronawirus a prawo

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (NFZ)

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Komentarz

Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, Iwona Kowalska-Mańkowska, Agnieszka Pietraszewska-Machet...
Wolters Kluwer Polska

Książka została przygotowana przez prawników praktyków pracujących w Narodowym Funduszu Zdrowia od wielu lat, na co dzień stykających się z problemami finansowania świadczeń ze środków publicznych.

207,21 zł
259,00 zł
Więcej

Ustawa o świadczeniach finansowanych z NFZ czyli ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z dn. 27 sierpnia 2004 r. określa warunki oraz zakres świadczeń zdrowotnych, które udzielane są w ramach środków publicznych. Wyszczególnia podmioty, które z tych świadczeń mogą korzystać. Przedstawia zadania, które władze publiczne podejmują, by zapewnić równy dostęp do świadczeń.

Ustawa o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych określa zasady powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego – obowiązkowego i dobrowolnego. Tworzy również ramy instytucjonalno-proceduralne do stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady. Ustawa definiuje i przestawia zakres obowiązków oraz sposób organizacji Narodowego Funduszu Zdrowia. Zawiera również zasady, które umożliwiają nadzór nad finansowaniem i realizacją świadczeń zdrowotnych.