Facebook
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Quinn Robert

Robert E. Quinn jest nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Michigan i pracuje na wydziale organizacji i zarządzania w Ross School of Business na Uniwersytecie Michigan. Jest jednym ze współtwórców Center for Positive Organizational Scholarship. W swojej działalności badawczej i dydaktycznej skupia się na zmianach organizacji i efektywności. Opublikował czternaście książek na ten temat.
Jest szczególnie znany dzięki swojej pracy nad modelem wartości konkurujących, uważanym za jeden z czterdziestu najważniejszych modeli w dziejach przedsiębiorczości. Posługując się jego modelem, pracownicy naukowi opublikowali wiele książek i artykułów wyjaśniających złożone zagadnienia związane z tym tematem w wielu dziedzinach. Praktycy ze wszystkich branż i licznych organizacji wykorzystali jego model, by zmienić zarówno kulturę, jak i praktykę. Co więcej, tysiące pracowników szczebla kierowniczego zapoznało się z jego metodą na zajęciach na Uniwersytecie Michigan i dzięki lekturze jego podręczników. Był osobiście zaangażowany w proces zmian w wielu dużych przedsiębiorstwach. Licencjat i stopień magistra nauk ścisłych uzyskał na Uniwersytecie Brighama Younga, a doktorat na Uniwersytecie Cincinnati. Ma żonę Delsę i sześcioro dzieci: Shauri, Ryana, Shawna, Kristin, Travisa i Garretta.
W ostatnich latach Quinn opublikował trzy książki o zmianie osobistej i organizacji: bestsellerową Deep Change: Discovering the Leader Within (1996), Change the World: How Ordinary People Can Accomplish Extraordinary Results (2000) oraz Building the Bridge as You Walk on It: A Guide to Change (2004). Współautorem jego najnowszej książki, Lift: How to Become a Positive Force in Any Situation (2009), jest syn Ryan. W Center for Positive Organizational Scholarship zajmuje się obecnie zagadnieniami dotyczącymi sposobów osiągania ponadprzeciętnej efektywności.

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę