Oferta limitowana
Publiczne prawa podmiotowe
Monografia doktora Wojciecha Jakimowicza – pracownika naukowego Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego – dotyczy jednego z podstawowych zagadnień z prawa administracyjnego, wiążącego się bezpośrednio z samą istotą i koncepcją tego prawa.
Osoba z zaburzeniami psychicznymi jako uczestnik procesu karnego
W publikacji szczegółowo opisano, jak zaburzenia psychiczne uczestników postępowania karnego wpływają na posiadane przez nich prawa i obowiązki procesowe, a także możliwości ich prawnej i faktycznej realizacji, w zależności od przypisanej roli procesowej oraz mechanizmów gwarancyjnych. Rozważania te dotyczą nie tylko stron i quasi-stron, lecz także świadków, biegłych, przedstawicieli procesowych oraz osób wchodzących w skład organów procesowych.
Ochrona sygnalistów i przeciwdziałanie korupcji w praktyce biznes...
Publikacja zawiera analizę problematyki ochrony sygnalistów, omówiono w niej m.in. kwestie sygnalizowania naruszeń prawa, działań sygnalistów mieszczących się w granicach ustawowej ochrony i wykraczających poza ten zakres oraz dotyczące sfery stosunków pracowniczych.
Nieruchomości. Metodyka pracy adwokata i radcy prawnego
Sprawdź, jakie działania podjąć w sytuacjach związanych z zarządzaniem, obrotem i rozstrzyganiem sporów dotyczących nieruchomości.
Mediacje. Teoria i praktyka
Książka to kompendium wiedzy o mediacji i jej zastosowaniu w różnych dziedzinach stosunków społecznych i prawnych. Zawiera przykłady zaczerpnięte z bogatej praktyki zawodowej autorów, dotyczące mediacji: cywilnych, gospodarczych, rodzinnych, pracowniczych, karnych, administracyjnych, w sporach społecznych i konsumenckich.
Różnorodność i inkluzywność w miejscu pracy
Stworzenie różnorodnych i inkluzywnych miejsc pracy to jeden z głównych celów, jaki stawiają przed sobą obecnie nowoczesne organizacje.
Prawa autorskie i prawa pokrewne w masie upadłości
Opracowanie zawiera analizę zagadnień prawnych związanych z prawami autorskimi i pokrewnymi od momentu ich wejścia do masy upadłości, poprzez zarządzanie prawami przez syndyka, kończąc na likwidacji masy upadłości obejmującej te prawa.
Zobowiązania w obrocie gospodarczym
Publikacja jest kompendium wiedzy z zakresu prawa zobowiązań, które zostało zawarte w księdze III Kodeksu cywilnego. Autorzy omawiają poszczególne zagadnienia przez pryzmat potrzeb przedsiębiorców nie tylko prowadzących indywidualną działalność gospodarczą, lecz także funkcjonujących jako spółki handlowe. Prawo zobowiązań w stosunkach handlowych jest najbardziej powszechnym, codziennym prawem zarówno przedsiębiorcy, jak i – w ujęciu B2C – konsumenta.
Prawa człowieka. Przed egzaminem
Zagadnienia z zakresu praw człowieka zaprezentowano w przystępnej formie pytań, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału – czytelnik uczy się poprzez formułowanie odpowiedzi na pytania i ich porównanie z tymi, które znajdują się w książce. Taka forma pozwala aktywnie zdobywać i weryfikować wiedzę, a uzyskane informacje są lepiej zapamiętywane i utrwalane.
Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Budowanie polityki róż...
W publikacji omówiono kluczowe zagadnienia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Autor opisuje prawne i zarządcze aspekty budowania efektywnej polityki różnorodności i podkreśla istotny wkład, jaki ci pracownicy wnoszą do organizacji.
Standardy ochrony małoletnich. Pytania i odpowiedzi
Jakie procedury wdrożyć? Kto podlega weryfikacji? Jakie dokumenty są wymagane? Ten ebook to praktyczny przewodnik, który pozwoli Ci skutecznie dostosować się do nowych wymagań prawnych.
Sensum, non verba spectamus. Księga jubileuszowa Profesor Urszuli...
Prezentowana księga została przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia pracy naukowej Profesor Urszuli Promińskiej, pracownika naukowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, uznanej specjalistki w dziedzinie prawa handlowego oraz prawa własności przemysłowej. Tytuł księgi, odwołujący się do rzymskiej sentencji „patrzymy na sens, a nie na słowa”, w pełni oddaje istotę naukowej refleksji Jubilatki, której bogaty dorobek odznacza się nie tylko charakterystyczną precyzją wypowiedzi, ale również szerszym spojrzeniem na analizowane konstrukcje prawne, ich miejsce w systemie oraz cele ustawodawcy.
Sygnaliści. Pytania i odpowiedzi
W publikacji omówiono zagadnienia związane z ustawą z 14.06.2024 r. o ochronie sygnalistów, która zobowiązuje do wdrożenia procedur wewnętrznych zgłaszania naruszeń prawa i działań następczych. Wymóg ten został nałożony na szerokie grono podmiotów funkcjonujących zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym.
Ochrona zabytków. Komentarz
W komentarzu przeanalizowano formalnoprawne aspekty ochrony zabytków, odwołując się do praktyki orzeczniczej sądów administracyjnych. Omawiana ustawa zawiera szereg przepisów regulujących zarówno prawa, jak i obowiązki właścicieli zabytków oraz instytucji odpowiedzialnych za ich ochronę.
Akty organów egzekutywy z mocą ustawy we współczesnym polskim pra...
O doniosłym znaczeniu aktów organów egzekutywy świadczy fakt, że są one silnie zakorzenione w polskiej tradycji konstytucyjnej i są powszechnie wykorzystywane w praktyce ustrojowej niektórych państw członkowskich Unii Europejskiej, służąc m.in. jako narzędzie implementacji prawa unijnego.