Etyka zawodów prawniczych
Wprowadzenie do prawa. Introduction to Law
Etyczne problemy prawa
Prawo administracyjne Ćwiczenia
W trzecim wydaniu tej książki Czytelnik odnajdzie przykłady zastosowania poszczególnych instytucji prawa administracyjnego w przepisach prawa ustrojowego, materialnego lub procesowego oraz w praktyce.
Stosowanie prawa podatkowego
Praca stanowi pierwsze w polskiej literaturze, monograficzne opracowanie stosowania prawa podatkowego. Rozważania zawarte w pracy odnoszą się zarówno do podmiotów publicznych uczestniczących w procesie stosowania prawa - administracji podatkowej i sądów - jak również do podatników i płatników ...
Mam już pracę! Prawo w pracy
Prawo administracyjne. Repetytorium
Prawo finansowe. Repetytorium
Prawo cywilne. Kazusy z orzecznictwem
Wybrane problemy prawa leśnego
Wykład prawa dla archeologów
W niniejszej książce autorzy postawili sobie za cel dokonanie wyczerpującego przedstawienia tych przepisów prawnych, z którymi muszą się stykać archeolodzy w swej pracy zawodowej.
Samorządowe prawo wyborcze. Komentarz
Prawo sędziowskie w polskim prawie administracyjnym
Negocjacje dla prawników. Prawo cywilne
W negocjacjach korzysta się z zasad, technik i strategii, których stosowanie pozornie wzajemnie się wyklucza. Sama wiedza o zasadach i technikach nie pozwala jednak skutecznie negocjować.

Prawo konkurencji a regulacja sektorowa
W opracowaniu poruszono problem wzajemnych relacji między obowiązującymi w sektorach sieciowych przepisami prawa konkurencji oraz regulacji sektorowej, rozważając to zagadnienie na płaszczyźnie materialnoprawnej, proceduralnej oraz instytucjonalnej.
Koncepcja systemu prawa administracyjnego
Prawo konstytucyjne. Kazusy z rozwiązaniami
Prawa narodzin, życia i śmierci
Prawo do prywatności a interes publiczny
Prawo prasowe. Komentarz
Prawo ochrony dziedzictwa kultury
Kryteria pozaprawne w sądowej wykładni prawa
Publikacja omawia role, jakie pełnią kryteria pozaprawne, związane głównie z wartościami oraz normami moralnymi, politycznymi i ekonomicznymi, w procesie sądowej wykładni prawa w ramach polskiego porządku prawnego.
Prawo administracyjne w służbie jednostki i wspólnoty
Publikacja zestawia pogłębione i zróżnicowane przedmiotowo refleksje nad służebną rolą prawa administracyjnego wobec jednostki i jej wspólnot
Aktualne problemy i perspektywy prawa karnego
Książka dotyczy istoty, celu i kształtu prawa karnego materialnego w polskim systemie prawnym.
Prawo administracyjne - zagadnienia ogólne i ustrojowe
Analiza zagadnień ogólnych i ustrojowych z podejściem law in action – weryfikacją omawianych instytucji i pojęć-narzędzi, co ułatwia zrozumienie i przyswojenie materiału.
System Prawa Pracy. Tom XIII
Autorzy podjęli niełatwą próbę systematyzacji zagadnień, niejednokrotnie mierząc się z problemami wynikającymi z wprowadzenia wielu zmian ustawodawczych oraz kryzysem praworządności.
-90 % Prawo o aktach stanu cywilnego. Komentarz
Publikacja uwzględnia zmiany stanu prawnego m.in. w zakresie elektronizacji aktów stanu cywilnego wprowadzonego ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, a także przepisów prawnych, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. na mocy ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, dotyczących możliwości upoważnień, archiwizacji akt zbiorowych rejestracji oraz wydawania odpisów aktów stanu cywilnego w postaci elektronicznej.
-80 % Nadużycie prawa a zasada neutralności VAT
Walka z nadużyciami dotyczącymi podatku od wartości dodanej jest celem wspieranym przez przepisy unijne oraz orzecznictwo TSUE. Środki, jakie w tym zakresie mogą zastosować państwa członkowskie, nie powinny wykraczać ponad to, co jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego poboru podatku i wyeliminowania nadużyć.
Prawo karne materialne. Kazusy dla aplikantów
Publikacja jest zbiorem kazusów wraz z rozwiązaniami, zarówno z części ogólnej, jak i szczególnej Kodeksu karnego, z wykorzystaniem przykładów rzeczywistych spraw, z którymi autorka spotkała się w pracy zawodowej.
Prawo sztucznej inteligencji i nowych technologii
Publikacja zawiera kompleksowe i wszechstronne omówienie zagadnień dotyczących rozwoju sztucznej inteligencji (SI) i nowoczesnych technologii. Czytelnik znajdzie tu informacje na temat prywatno- i publicznoprawnych aspektów tej dziedziny, a także korzyści oraz ryzyk związanych z jej rozwojem.
Prawo własności intelektualnej. Teoria i praktyka
Bogato ilustrowana publikacja obejmująca w jednym tomie zagadnienia z zakresu prawa autorskiego i praw pokrewnych oraz prawa własności przemysłowej, a także postępowań przed Urzędem Patentowym RP, sądami powszechnymi i administracyjnymi.