Art. 30 kp

Kodeks pracy. Wybór orzecznictwa
Książka zawiera obszerny, aktualny, a zarazem usystematyzowany zbiór orzeczeń do kodeksu pracy.

Umowa o pracę a umowa zlecenie, o dzieło
W ciągu ostatnich lat powszechnie stosowanym zjawiskiem jest upowszechnianie się innych niż pracownicze form zatrudnienia. Obok umowy o pracę, na podstawie, która regulowana jest przez przepisy k.p., upowszechniły się cywilnoprawne formy zatrudnienia, podlegające cywilnoprawnemu reżimowi prawnemu. Szczególnie często korzysta się z umowy zlecenia i umowy o dzieło. Jednak stosowanie umów cywilnoprawnych w stosunkach pracy budzi wiele kontrowersji. <br /> <br /> <strong>Jak poprawnie stosować różne formy zatrudnienia pracowników i nie narazić się na błędy? Odpowiedź znajdziecie Państwo w poniższej publikacji.</strong> <br />

Rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia
Kompleksowe omówienie nadzwyczajnego sposobu ustania stosunku pracy - rozwiązania umowy bez wypowiedzenia.

Kodeks pracy. Komentarz
Kolejne, 7. wydanie cieszącego się największym uznaniem czytelników komentarza do kodeksu pracy zawiera wnikliwe omówienie przepisów kodeksu z uwzględnieniem wszystkich nowelizacji, które miały miejsce od daty ostatniego wydania.

Terminowe umowy o pracę
Monografia stanowi pierwsze na rynku wydawniczym kompleksowe omówienie ostatnich nowelizacji przepisów dotyczących terminowych umów o pracę zarówno w aspekcie naukowym, jak i praktycznym.

Rozwiązanie umowy o pracę - prawa pracownika i obowiązki pracodawcy
Rozwiązanie, wypowiedzenie umowy o pracę to dopiero początek drogi, którą pracodawca i pracownik muszą przejść w celu ostatecznego, zgodnego z prawem zakończenia współpracy. W praktyce tego rodzaju zdarzeniom często towarzyszą negatywne emocje, które mogą spowodować, że strony popełnią błędy, których konsekwencje będą ponosiły jeszcze przez długi czas.

Świadectwo pracy na nowych zasadach oraz inne zmiany w prawie pracy w 2017 r.
W publikacji w sposób przystępny i obrazowy omówiono nowe zasady wystawiania świadectwa pracy.

40 lat Kodeksu pracy
Zbiór referatów wygłoszonych w trakcie Piątego Seminarium Szubertowskiego oraz opracowań zainspirowanych tym wydarzeniem, powstałych dla uczczenia 40. rocznicy obowiązywania ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy.

Terminowe umowy o pracę po zmianach
W publikacji zamieszczono między innymim odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące interpretacji nowych przepisów. Autorzy omawiają konkretne stany faktyczne i wskazują sposoby rozwiązania problemów.

Terminowe umowy o pracę na nowych zasadach. Najważniejsze pytania i odpowiedzi
W dniu 22 lutego 2016 r. weszły w życie zmiany przepisów kodeksu pracy. W poradniku na konkretnych przykładach wyjaśniono, jakie przepisy należy stosować w stosunku do umów terminowych obowiązujących w dniu wejścia w życie nowelizacji.
Podstawowe przepisy dotyczące rozwiązania umowy o pracę (art. 30)
Rozwiązywanie umowy o pracę to jedna z najczęstszych spornych kwestii, jeśli chodzi o stosunek pracy. Podstawowe prawne aspekty tego problemu zawiera art. 30 Kodeksu Pracy. Opisuje on, w jakich przypadkach umowa o pracę może zostać rozwiązana.
Najpowszechniejszym, uniwersalnym i bezkonfliktowym sposobem za zakończenie współpracy jest porozumie stron. W tym trybie rozwiązać można każdą umowę niezależnie od jej rodzaju i okresu, na jaki została podpisana. Rozwiązanie umowy w oparciu o porozumienie stron odbywa się wówczas, gdy jeden z zainteresowanych złoży taki wniosek, a drugi go zaakceptuje. Kolejną metodę zapisaną w art. 30 KP jest rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem. W tym przypadku, do zakończenia współpracy dochodzi, gdy jedna ze stron stosunku pracy złoży tzw. wypowiedzenie. Trzecim sposobem rozwiązania umowy o pracy jest jej zerwanie bez wypowiedzenia. Do podjęcia takiej decyzji zarówno pracownik, jak i pracodawca muszą mieć określony w przepisach prawnych powód. Ponadto umowa zostaje rozwiązania, kiedy czas, na jaki została zawarta upłynął, a także z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania umowa była zawarta.
Pomimo określania w art. 30 KP opcji rozwiązania umowy, niejasności w tej kwestii jest bardzo wiele. Dlatego też powstaje bardzo wiele publikacji, precyzyjne opisujących tę problematykę. Książki o artykule 30. Kodeksu Pracy znaleźć można również w księgarni Profinfo.pl. Zapraszamy.