Eleonora Zielińska – profesor zwyczajny na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, była wieloletnia dyrektorka Instytutu Prawa Karnego; kierowniczka Katedry Prawa Karnego Porównawczego oraz Kliniki Prawa; aktualnie współkieruje Podyplomowym Studium Prawa Medycznego, Bioetyki i Socjologii Medycyny UW; członek Komitetu Bioetyki przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Autorka wielu publikacji m.in. z prawa medycznego, w tym monografii na temat odpowiedzialności zawodowej lekarza i jej związku z odpowiedzialnością karną, redaktor naukowa i współautorka komentarza do ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Eleonora Zielińska
-40 % Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. Komentarz
W komentarzu w przystępny sposób omówiono przepisy dotyczące zawodu lekarza i lekarza dentysty – zasady i standardy jego wykonywania oraz powinności i obowiązki związane z udzielaniem świadczeń zdrowotnych. Przedstawiono wymagania i warunki uzyskiwania prawa wykonywania zawodu lekarza oraz sytuacje powodujące jego czasowe zawieszenie lub utratę.
-25 % PAKIET: Ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty. K...
PAKIET:
-25 % PAKIET: Prawo medyczne. Komentarze i glosy do orzeczeń...
PAKIET:
-40 % System Prawa Medycznego. Tom III. Odpowiedzialność praw...
Kompendium wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej w związku z czynnościami medycznymi oraz organizacją i finansowaniem opieki zdrowotnej przez organy publiczne.
-18 % Opieka długoterminowa
-40 % System Prawa Medycznego. Tom II. Część 1 i 2. Regulacja...
Publikacja poświęcona jest regulacjom prawnym czynności medycznych.
-20 % System Prawa Medycznego. Tom I. Pojęcie, źródła i zakre...
Opracowanie ujmujące wszechstronnie zagadnienia z zakresu prawa medycznego.
Konwencja o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec ko...
Jedyny na polskim rynku wydawniczym komentarz do konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.
-40 % Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiająca...
Polskie regulacje prawne dotyczące ofiar przestępstw nie są w pełni zgodne z wymogami dyrektywy. Prezentowany komentarz ma być wskazówką, w jaki sposób należy je zmienić, aby tę zgodność osiągnąć.