Jerzy Lachowski – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor uczelni, kierownik Katedry Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2004r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Stan wyższej konieczności w polskim prawie karnym”. W 2011r. habilitował się na podstawie rozprawy zatytułowanej „Warunkowe zwolnienie z reszty kary pozbawienia wolności”, która została wyróżniona w 2012r. w prestiżowym konkursie Państwa i Prawa, a także w konkursie na monografię najbardziej przydatną wymiarowi sprawiedliwości, organizowanym przez redakcję Przeglądu Sądowego. Czynny uczestnik licznych konferencji naukowych poświęconych prawu karnemu materialnemu oraz wykonawczemu. Wiceprezes Towarzystwa Naukowego Prawa Karnego w Warszawie, członek Polskiego Towarzystwa Penitencjarnego w Kaliszu oraz Association Internationale De Droit Penal. Ukończył aplikację sędziowską i zdał egzamin sędziowski, czynny zawodowo adwokat w Kujawsko-Pomorskiej Izbie Adwokackiej. Autor około 150 publikacji naukowych z obszaru prawa karnego materialnego, procesu karnego i prawa karnego wykonawczego.
Jerzy Lachowski
Kodeks karny. Komentarz
W 4. wydaniu komentarza uwzględniono m.in. tzw. dużą nowelizację k.k., która weszła w życie 1 października 2023 r.
-25 % PAKIET: Kodeks karny. Komentarz + Kodeks karny. Orzeczn...
Prawo karne. Zarys problematyki
Podręcznik w sposób zwięzły i przystępny omawia wszystkie najważniejsze instytucje części ogólnej prawa karnego oraz wybrane typy przestępstw.
-40 % Współczesne oblicza prawa karnego, prawa wykroczeń, kry...
Księga zawiera liczne artykuły podejmujące aktualne problemy teoretyczne i praktyczne przede wszystkim ze wskazanych w jej tytule obszarów.
Outline of Polish criminal law
Prawo karne materialne. Kazusy
Publikacja zawiera kazusy odnoszące się do wszystkich części Kodeksu karnego, w tym do części wojskowej.
Kodeks wykroczeń. Komentarz
Komentarz w sposób praktyczny omawia m.in. zasady odpowiedzialności za wykroczenia, przewidziane za nie kary oraz reguły ich orzekania.
-20 % Dyscyplina finansów publicznych. Aktualne problemy w sy...
Aktualne kwestie pojawiające się na gruncie stosowania ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
-20 % Instytucja przepadku w polskim prawie karnym
W publikacji przedstawiono przesłanki stosowania wszystkich postaci przepadku uregulowanych w Kodeksie karnym, a także zasady wykonywania orzeczenia sądu zawierającego rozstrzygniecie dotyczące tych środków.