Prawna ochrona treści cyfrowych
Publikacja kompleksowo omawia wszystkie aspekty związane z posługiwaniem się treścią cyfrową będącą nowym przedmiotem regulacji prawnych.
Zasada solidarności społecznej w prawie samorządu terytorialnego
Książka pokazuje wpływ zasady solidarności społecznej na prawo samorządu terytorialnego oraz jego zmiany w obliczu nowych wyzwań związanych ze współczesnymi przeobrażeniami społecznymi.
E-dokumentacja medyczna i telemedycyna. Aspekty prawne
Książka omawia prawne aspekty prowadzenia i udostępniania elektronicznej dokumentacji medycznej, a także realizowania świadczeń zdrowotnych z wykorzystaniem teleinformatycznych środków przekazu. Tematykę uzupełniono o aktualne wytyczne dotyczące wystawiania zaświadczeń, orzeczeń i opinii lekarskich.
Metodyka pracy prawnika in-house
Książka prezentuje zarówno typowe zagadnienia charakterystyczne dla pracy prawnika korporacyjnego, jak i omawia zagadnienia managerskie, a także kwestie związane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w pracy prawników (LegalTech).
Alimenty. Wzory pism z komentarzem
Publikacja stanowi jedyny na rynku tak obszerny zbiór wzorów pism stosowanych w sprawach o alimenty, zarówno przez osoby dochodzące alimentów, jak i te zobowiązane do alimentacji.
Procedury odwoławcze w europejskim prawie zamówień publicznych
W monografii omówiono europejski model procedur odwoławczych w zamówieniach publicznych jako narzędzie prawne zapewniające ochronę praw wykonawców i służące osiąganiu celów związanych z interesami ogólnymi.
System Prawa Karnego Procesowego. Tom IX. Środki przymusu
Tom IX Systemu Prawa Karnego Procesowego zawiera kompleksowe omówinie trudnej materii, jaką są środki przymusu - kodeksowe i pozakodeksowe.
Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Komentarz
Poruszana problematyka jest jedną z kluczowych w zakresie ochrony powietrza i walki ze zmianami klimatycznymi podejmowanymi przez globalne organizacje międzynarodowe, Unię Europejską oraz poszczególne kraje.
Różne oblicza dyskryminacji w zatrudnieniu
Monografia oferuje dogłębną analizę dyskryminacji nie tylko z teoretycznego, lecz także praktycznego punktu widzenia, z uwzględnieniem orzecznictwa Sądu Najwyższego, Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.
Wykładnia prounijna Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie...
Autor, omawiając bieżące orzecznictwo TSUE oraz NSA, wskazuje na zasady dotyczące sporządzania uzasadnień wyroków. Przedstawia również wskazówki na temat zasad sporządzania pytań prejudycjalnych oraz ukazuje ich wpływ na kształtowanie linii orzeczniczej NSA.
Zarządzanie zasobami ludzkimi w Polsce. Ewolucja i współczesność
Publikacja stanowi przegląd informacji na temat ewolucji, aktualnego stanu oraz przyszłości zarządzania zasobami ludzkimi.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Orzecznictwo. Piśmiennictwo
Książka stanowi kontynuację cyklu „GUDI-LEX”, rozpoczętego w 2018 r. zbiorem orzecznictwa i piśmiennictwa do Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego.
Aktualność pojęć prawa administracyjnego
Autorzy poruszają teoretyczne i praktyczne aspekty zagadnienia aktualności pojęć prawa administracyjnego, nawiązując przy tym do poglądów doktryny i orzecznictwa.
Nowa rzeczywistość. Jak zmieniają się organizacje i oczekiwania p...
Jak przygotować organizację do nowego modelu pracy po zmianach spowodowanych epidemią COVID-19?
Postępowanie cywilne w sprawach własności intelektualnej. Komenta...
W książce poddano analizie kluczowe zmiany wprowadzone przez ustawę z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz innych ustaw wprowadzającej postępowanie odrębne w sprawach własności intelektualnej.