Kategorie
Kategorie
Strefa Aplikanta
Rabat -50%
Koronawirus a prawo Koronawirus a prawo
Kodeks pracy. Komentarz Arkadiusz Sobczyk
-10%
Książka
Bestseller
Nowość
Zapowiedź
Książka
Bestseller
Nowość
Zapowiedź

Kodeks pracy. Komentarz

Redakcja naukowa:
Arkadiusz Sobczyk
Produkty z promocji znikają w błyskawicznym tempie. Pospiesz się jeśli nie chcesz przegapić niższej ceny!
smarteca

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

Teraz nasze e-booki możesz czytać w bezpłatnej aplikacji. Dowiedz się więcej

269,09 269,09
Cena regularna: 299,00
299,00
0,00
PROMOCJA RABAT -10 %
Idź do koszyka
Wartość koszyka zostanie przeliczona na złotówki.
Your order will be calculated into Polish currency (ZŁ).
Produkt został dodany do schowka Idź do schowka
Produkt archiwalny Chwilowo niedostępny
Sprawdź podobne

Opis publikacji

Unikalna prezentacja zagadnień z perspektywy zarówno pracownika, jak i pracodawcy!

Komentarz stanowi praktyczne i przejrzyste opracowanie, które stanowi doskonałą pomoc w codziennej pracy zarówno dla pracodawców, reprezentujących ich pełnomocników, jak i pracowników. Oprócz szczegółowej charakterystyki Kodeksu pracy, zawiera omówienie najważniejszych aktów wykonawczych, a także analizę najnowszego orzecznictwa oraz poglądów doktryny.

Najbardziej aktualny stan prawny.

Komentarz zawiera omówienie zmian wynikających z:

  • ustawy z 7.04.2017 r., która zmierza do wyraźnego przesądzenia, że w przypadku przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu nie b...

  • ustawy z 7.04.2017 r., która zmierza do wyraźnego przesądzenia, że w przypadku przedłużenia umowy o pracę do dnia porodu nie będzie się stosować limitów zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony, wskazanych w art. 251 § 1 KP, a także konstrukcji przekształcania umowy o pracę na czas określony w umowę o pracę na czas nieokreślony, wskazanej w art. 251 § 3 KP. Tym samym projektowana zmiana potwierdzi obecną wykładnię, zgodnie z którą regulacja art. 177 § 3 KP ma charakter szczególny w stosunku do art. 251 KP, gdyż jej celem jest zagwarantowanie pracownicy w ciąży zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony, pozostawania w stosunku pracy do dnia porodu, w przypadku gdy jej umowa o pracę miałaby się rozwiązać po upływie 3 miesiąca ciąży; zmiana weszła w życie 1.06.2017 r.;
  • ustawy z 10.01.2018 r. dot. ograniczenia handlu w niedziele, zmiana weszła w życie 1.03.2018 r.;
  • ustawy z 10.01.2019 r., której celem jest przyjęcie bezgotówkowej formy wypłaty wynagrodzenia jako formy preferowanej, z zachowaniem możliwości wypłaty wynagrodzenia w formie gotówkowej na wniosek pracownika; ponadto planowana nowelizacja umożliwi pracodawcy prowadzenie i przechowywanie dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracownika (dokumentacji pracowniczej) w wybranej przez siebie postaci – papierowej lub elektronicznej, a także prowadzenie poszczególnych rejestrów i ewidencji wchodzących w skład dokumentacji pracowniczej jednego pracownika w postaci papierowej lub elektronicznej; ustalono także obowiązek przechowywania dokumentacji pracowniczej przez 10 lat od końca roku, w którym stosunek pracy uległ rozwiązaniu lub wygasł, chyba że przepisy odrębne przewidują dłuższy okres przechowywania; wejście w życie zmiany to 1.01.2019 r.

Ponadto komentarz uwzględnia:

  • projekt z 28.03.2018 r.ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia 2016/679 (rcl, UC100) dot.  ochrony danych osobowych, które wynikają z RODO,
  • projekt ustawy o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (druk sejmowy Nr  2293), którego proponowane zmiany zmierzają do jasnego przesądzenia, kiedy śmierć przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną, zatrudniającego pracowników, spowoduje wygaśnięcie umów o pracę oraz kiedy i na jakich warunkach możliwe będzie kontynuowanie umów o pracę związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa w spadku,
  • projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy Nr 2215), który wprowadza zmiany związane z programem „Za życiem” przewidujące działania dotyczące zwiększenia elastyczności przepisów KP w zakresie organizacji czasu pracy, mające na celu wsparcie kobiet w ciąży powikłanej, rodziców dziecka posiadającego zaświadczenie o ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniu albo nieuleczalnej chorobie zagrażającej życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu oraz rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym lub ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi.

Skład autorski:

Jednym z największych atutów komentarza jest zespół autorski, w unikalny sposób łączący tradycyjny model wykładni z praktycznym, uwzględniającym perspektywę naukową, doktrynalną, sędziowską, a także eksperckie doświadczenie współpracy ze związkami zawodowymi, kompetencje z zakresu ochrony dóbr osobistych oraz wieloletnie doświadczenie pracy doradczej dla największych pracodawców w Polsce. Autorzy udzielają wielu praktycznych porad co do możliwości i dopuszczalności konkretnych rozwiązań, wykorzystując doświadczenie w wykładni i stosowaniu przepisów KP, czerpiąc przy tym przykłady z praktyki zawodowej.

Precyzyjna nawigacja wewnętrzna:

  • szczegółowy podział wewnętrzny poszczególnych komentarzy,
  • spisy treści do artykułów,
  • tytuły tez, pozwalające na szybkie znalezienie właściwego zagadnienia,
  • numery tez, pozwalające na sprawne korzystanie z wewnętrznych odesłań.

Praktyczne opracowanie tematu:

  • argumentacja do obrony własnych racji,
  • omówienia wybitnych specjalistów z danego tematu,
  • poglądy doktryny,
  • odniesienia do poglądów wyrażonych w innych publikacjach.

Szczegółowe objaśnienia zagadnień:

  • prawa i obowiązki pracowników oraz pracodawców,
  • stosunek pracy,
  • wynagrodzenia,
  • urlopy pracownicze,
  • odpowiedzialność materialna pracowników,
  • czas pracy,
  • bezpieczeństwo i higiena pracy,
  • układy zbiorowe,
  • uprawnienia pracowników związane z rodzicielstwem,
  • zatrudnianie młodocianych.

Adresaci:

  • sędziowie sądów pracy i ubezpieczeń społecznych,
  • adwokaci i radcowie prawni,
  • pracodawcy,
  • specjaliści do spraw BHP,
  • przedstawiciele związków zawodowych,
  • społeczni inspektorzy pracy,
  • pracownicy,
  • aplikanci wszystkich zawodów prawniczych,
  • słuchacze studiów podyplomowych.

RozwińZwiń

Autorzy

Rozwiń Zwiń

Opinie (0)

Aby dodać opinię, zaloguj się lub załóż konto

Kupując w profinfo zyskujesz

Gwarancja najlepszej ceny
Gwarancję najlepszej ceny
Darmowa dostawa już od 50 zł
Darmową dostawę już od 100 zł
Pomoc konsultanta na infolinii
Promocyjne ceny i rabaty
Sprawna realizacja zamówienia
Sprawną realizację zamówienia

Pomyśl o dodaniu do koszyka

Ostatnio oglądane produkty

Inne publikacje autora