Dr hab. Małgorzata Sidor-Rządkowska – magister filozofii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja etyka), doktor nauk humanistycznych (dziedzina: polityka społeczna) UW, habilitację uzyskała w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości. Jest pracownikiem naukowym Politechniki Warszawskiej, wykładowcą Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, prowadzi także zajęcia gościnne na uniwersytetach w Białymstoku, Lublinie i Łodzi oraz w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pełni funkcję eksperta Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, trenera coacha i konsultanta zarówno w organizacjach biznesowych, jak i pozakomercyjnych. W uznaniu zasług w podnoszeniu poziomu kompetencji polskiej kadry kierowniczej Polskie Towarzystwo Trenerów Biznesu nadało jej tytuł członka honorowego. Autorka 11 książek i ponad 100 artykułów poświęconych wspieraniu rozwoju ludzi i organizacji, współtwórca i wykładowca Podyplomowego Studium Coachingu i Mentoringu przy Laboratorium Psychoedukacji i Uniwersytecie SWPS.

Małgorzata Sidor-Rządkowska
-30 % Cyfrowy HR. Organizacja w warunkach transformacji techn...
Publikacja jest pierwszą na rynku pozycją opisującą kompleksowo zagadnienia związane z cyfryzacją HR
-50 % Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pra...
Autorka opisuje, jakie zasady i standardy etyczne muszą być przestrzegane, aby proces profesjonalnego coachingu przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów. Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.
-20 % Mentoring. Teoria, praktyka, studia przypadków
Wdrażanie programu mentoringu w organizacji - etapy, dobór par mentor-podopieczny, zadania działu HR, rola przełożonego, "kwartet mentoringu".
-40 % Coaching. Teoria, praktyka, studia przypadków
W publikacji poruszono najważniejsze teoretyczne i praktyczne aspekty coachingu.
-20 % Kształtowanie przestrzeni pracy. Praca w biurze, praca...
Autorka omawia szczegółowo w książce m.in. następujące zagadnienia: warunki efektywnej i bezpiecznej pracy w biurze oraz szanse i zagrożenia związane z pracą zdalną, w tym kwestie oceny i motywowania pracujących w tym trybie osób.
-20 % Zwolnienia pracowników a polityka personalna organizacj...
W publikacji omówiono kwestie zarówno zwalniania pracowników przez pracodawcę, jak i ich odchodzenia z własnej woli.
-20 % Kompetencyjne systemy ocen pracowników. Przygotowanie,...
Publikacja zawiera przegląd zagadnień pomocnych do wdrożenia i zastosowania systemu ocen pracowników opartego na kompetencjach.
-20 % Zarządzanie personelem w małej firmie
Przegląd rozwiązań dotyczących prowadzenia polityki personalnej w małej firmie.
Coaching kariery. Doradztwo zawodowe w warunkach współc...
Pierwsza na polskim rynku publikacja łączącą tematykę coachingu z nowoczesnym doradztwem zawodowym.
Kształtowanie nowoczesnych systemów ocen pracowników
W publikacji kompleksowo omówiono zagadnienia, z którymi należy się zapoznać przed wprowadzeniem systemu ocen sprzyjającego otwartej polityce informacyjnej i wzmacniającego motywację pracowników.