Facebook
Statuszamówienia
Kategorie
Kategorie

warunkidostawy-img.png [17 KB]

Jakie są formy dostawy i ich koszty?

 1. Sprzedawca dostarcza zamówione Towary bez wad w sposób wskazany przez Kupującego w formularzu lub druku zamówienia. 
 2. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Kurier" dostarczenie zamówionego Towaru nastąpi za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi kurierskie, przy czym orientacyjny termin dostawy wynosić będzie w tym przypadku 2 (dwa) dni robocze od dnia realizacji zamówienia (na terenie Polski). Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. 
 3. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Paczkomaty InPost" dostarczenie zamówionego Towaru do wybranego Paczkomatu nastąpi za pośrednictwem firmy InPost, przy czym orientacyjny termin dostawy na terenie Polski wynosić będzie w tym przypadku 2 (dni) dni robocze od dnia realizacji zamówienia.
 4. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Pocztex Kurier 48" dostarczenie zamówionego Towaru nastąpi za pośrednictwem Poczty Polskiej lub innego operatora, przy czym orientacyjny termin dostawy na terenie Polski wynosić będzie w tym przypadku 3 (trzy) dni robocze od dnia realizacji zamówienia.
 5. W przypadku, gdy Kupujący ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Polski Sprzedawca po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia zobowiązany jest poinformować Kupującego o wysokości opłat należnych za dostarczenie zamówionych Towarów oraz wysyła mu fakturę pro forma, na podstawie której Kupujący dokonuje płatności ceny. Po wpłynięciu należnych opłat Sprzedawca dostarcza Kupującemu zamówione Towary w sposób wskazany w zamówieniu, przy czym określone w pkt. 2 - 4 terminy dostarczenia zamówionych Towarów mogą ulec wydłużeniu nie więcej jednak niż o 7 dni w stosunku do terminów pierwotnych. 
 6. W przypadku, gdy zamówienie dotyczy prenumeraty czasopism w wersji drukowanej Sprzedawca po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia wysyła Kupującemu fakturę pro forma na podany w zamówieniu adres poczty elektronicznej, na podstawie której Kupujący dokonuje płatności ceny. Po wpłynięciu ceny Sprzedawca dostarcza Kupującemu zamówione numery czasopism w sposób wskazany w zamówieniu. 
 7. Podane w pkt. 2 - 6 terminy dostarczenia zamówionych Towarów mają charakter orientacyjny. Sprzedawca nie będzie ponosić wobec Kupującego odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu zamówionych Towarów, jeżeli do opóźnienia doszło z przyczyn leżących po stronie podmiotu świadczącego usługi kurierskie, Poczty Polskiej lub innego operatora. 
 8. W przypadku ebooków, programów komputerowych oraz czasopism w wersji elektronicznej dostarczenie danych niezbędnych do korzystania z tych programów lub czasopism następuje na adres poczty elektronicznej Kupującego w terminie 2 dni od dnia realizacji zamówienia. 
 9. Sprzedawca oświadcza, że obowiązującą Kupującego ceną sprzedaży poszczególnych Towarów lub Usług jest cena podana w Księgarni w momencie złożenia zamówienia przez Kupującego. Ceny te są cenami brutto i obejmują podatek od towarów i usług w stawce obowiązującej w chwili realizacji zamówienia.
 10. W przypadkach opisanych w pkt. 2 - 6 opłaty należne za dostarczenie zamówionych Towarów ponoszą:
  1. w przypadku wybrania opcji "Kurier" - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz podmiotu świadczącego usługi kurierskie, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 50 zł brutto - Sprzedawca;
  2. w przypadku wybrania opcji "Paczkomaty - InPost"" - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz firmy InPost, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 50 zł brutto - Sprzedawca;
  3. w przypadku wybrania opcji "Poczta Polska lub inny operator" (od 1 stycznia 2015 r. „Pocztex Paczka48”) - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz Poczty Polskiej, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 50 zł brutto - Sprzedawca;
  4. przy wysyłce zagranicznej - Kupujący za zaliczeniem pocztowym w wysokości obowiązującej według cennika Poczty Polskiej lub innego operatora.

Inpost - paczkomaty - wybierając Inpost sprawdź listę najbliższych paczkomatów. Pamiętaj, aby podać swój numer telefonu i adres e-mail. W momencie dostarczenia przesyłki do Twojego Paczkomatu otrzymasz z Inpostu powiadomienie z kodem odbioru (6 cyfr). Zachowaj je, by móc odebrać paczkę. Dostawa jest niedostępna dla książek w druku na życzenie.

Jakie formy płatności stosujemy w naszym sklepie?

W Księgarni stosowane są następujące sposoby płatności:

 1. płatność przy odbiorze - Kupujący płaci odbierając zamówiony Towar;
 2. płatność za pomocą bankowości internetowej - rozliczenia transakcji kartą kredytową, e-przelewem lub PayPal przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay;
 3. przedpłata - Jeżeli w zamówieniu nie zamieszczono numeru konta bankowego Wolters Kluwer Polska wraz ze wskazówkami płatności, na które należy wpłącić kwotę z zamówienia, to Kupującemu na podany przez niego adres poczty elektronicznej wysyłana jest faktura proforma (w ciagu 48 h - dni robocze) wraz z numerem rachunku bankowego Sprzedawcy. Zamówienie jest realizowane po opłaceniu i zaksięgowaniu płatności u Sprzedawcy. Bardzo prosimy o podanie w tytule przelewu numeru proformy, która będzie do Państwa przesłana.; Uwaga, jeżeli zamówienie dotyczy Przedsprzedaży faktura proforma zostanie wysłana po wejściu tytułu na magazyn.
 4. dostępna tylko dla Stałych Klientów (Regulamin Profinfo § 1) płatność przelewem - Kupującemu wysyłana jest faktura VAT z oznaczonym terminem płatności.

Pozostańmy w kontakcie

Media społecznościowe

Dołącz do nas

YouTube twitter Linkedin facebook 

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!

tel. (22) 535 80 00, fax (22) 535 80 01

Wolters Kluwer Polska SA
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

NIP: 583-001-89-31, Regon: 190610277, KRS: 441434, Sąd Rejonowy dla M. S. Warszawy Wydział XII Gospodarczy