Facebook
Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

darmowa_dostawa_od_100zl_banner.jpg [32.25 KB]

Jakie są formy dostawy i ich koszty?

 1. Sprzedawca dostarcza zamówione Towary bez wad w sposób wskazany przez Kupującego w formularzu lub druku zamówienia. 
 2. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Kurier" dostarczenie zamówionego Towaru nastąpi za pośrednictwem podmiotu świadczącego usługi kurierskie, przy czym orientacyjny termin dostawy wynosić będzie w tym przypadku 2 (dwa) dni robocze od dnia realizacji zamówienia (na terenie Polski). Kurierzy dostarczają przesyłki w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00. 
 3. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Paczkomaty InPost" dostarczenie zamówionego Towaru do wybranego Paczkomatu nastąpi za pośrednictwem firmy InPost, przy czym orientacyjny termin dostawy na terenie Polski wynosić będzie w tym przypadku 2 (dni) dni robocze od dnia realizacji zamówienia.
 4. W przypadku, gdy Kupujący zaznaczył w formularzu lub druku zamówienia pozycję "Pocztex Kurier 48" dostarczenie zamówionego Towaru nastąpi za pośrednictwem Poczty Polskiej lub innego operatora, przy czym orientacyjny termin dostawy na terenie Polski wynosić będzie w tym przypadku 3 (trzy) dni robocze od dnia realizacji zamówienia.
 5. W przypadku, gdy Kupujący ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Polski Sprzedawca po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia zobowiązany jest poinformować Kupującego o wysokości opłat należnych za dostarczenie zamówionych Towarów oraz wysyła mu fakturę pro forma, na podstawie której Kupujący dokonuje płatności ceny. Po wpłynięciu należnych opłat Sprzedawca dostarcza Kupującemu zamówione Towary w sposób wskazany w zamówieniu, przy czym określone w pkt. 2 - 4 terminy dostarczenia zamówionych Towarów mogą ulec wydłużeniu nie więcej jednak niż o 7 dni w stosunku do terminów pierwotnych. 
 6. W przypadku, gdy zamówienie dotyczy prenumeraty czasopism w wersji drukowanej Sprzedawca po potwierdzeniu przyjęcia zamówienia wysyła Kupującemu fakturę pro forma na podany w zamówieniu adres poczty elektronicznej, na podstawie której Kupujący dokonuje płatności ceny. Po wpłynięciu ceny Sprzedawca dostarcza Kupującemu zamówione numery czasopism w sposób wskazany w zamówieniu. 
 7. Podane w pkt. 2 - 6 terminy dostarczenia zamówionych Towarów mają charakter orientacyjny. Sprzedawca nie będzie ponosić wobec Kupującego odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu zamówionych Towarów, jeżeli do opóźnienia doszło z przyczyn leżących po stronie podmiotu świadczącego usługi kurierskie, Poczty Polskiej lub innego operatora. 
 8. W przypadku ebooków, programów komputerowych oraz czasopism w wersji elektronicznej dostarczenie danych niezbędnych do korzystania z tych programów lub czasopism następuje na adres poczty elektronicznej Kupującego w terminie 2 dni od dnia realizacji zamówienia. 
 9. Sprzedawca oświadcza, że obowiązującą Kupującego ceną sprzedaży poszczególnych Towarów lub Usług jest cena podana w Księgarni w momencie złożenia zamówienia przez Kupującego. Ceny te są cenami brutto i obejmują podatek od towarów i usług w stawce obowiązującej w chwili realizacji zamówienia.
 10. W przypadkach opisanych w pkt. 2 - 6 opłaty należne za dostarczenie zamówionych Towarów ponoszą:
  1. w przypadku wybrania opcji "Kurier" - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz podmiotu świadczącego usługi kurierskie, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 100 zł brutto - Sprzedawca;
  2. w przypadku wybrania opcji "Paczkomaty - InPost"" - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz firmy InPost, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 100 zł brutto - Sprzedawca;
  3. w przypadku wybrania opcji "Poczta Polska lub inny operator" (od 1 stycznia 2015 r. „Pocztex Paczka48”) - Kupujący w wysokości 11 zł brutto (14 zł brutto przy płatności przy odbiorze) za pośrednictwem Sprzedawcy na rzecz Poczty Polskiej, a w przypadku jeżeli wartość zamówienia wynosi powyżej 100 zł brutto - Sprzedawca;
  4. przy wysyłce zagranicznej - Kupujący za zaliczeniem pocztowym w wysokości obowiązującej według cennika Poczty Polskiej lub innego operatora.

Inpost - paczkomaty - wybierając Inpost sprawdź listę najbliższych paczkomatów. Pamiętaj, aby podać swój numer telefonu i adres e-mail. W momencie dostarczenia przesyłki do Twojego Paczkomatu otrzymasz z Inpostu powiadomienie z kodem odbioru (6 cyfr). Zachowaj je, by móc odebrać paczkę. Dostawa jest niedostępna dla książek w druku na życzenie.

Jakie formy płatności stosujemy w naszym sklepie?

W Księgarni stosowane są następujące sposoby płatności:

 1. płatność przy odbiorze - Kupujący płaci odbierając zamówiony Towar;
 2. płatność za pomocą bankowości internetowej - rozliczenia transakcji kartą kredytową, e-przelewem lub PayPal przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay;
 3. przedpłata - Jeżeli w zamówieniu nie zamieszczono numeru konta bankowego Wolters Kluwer Polska wraz ze wskazówkami płatności, na które należy wpłacić kwotę z zamówienia, to Kupującemu na podany przez niego adres poczty elektronicznej wysyłana jest faktura proforma (w ciągu 48 h - dni robocze) wraz z numerem rachunku bankowego Sprzedawcy. Zamówienie jest realizowane po opłaceniu i zaksięgowaniu płatności u Sprzedawcy. Bardzo prosimy o podanie w tytule przelewu numeru proformy, która będzie do Państwa przesłana.; Uwaga, jeżeli zamówienie dotyczy Przedsprzedaży faktura proforma zostanie wysłana po wejściu tytułu na magazyn.
 4. dostępna tylko dla Stałych Klientów (Regulamin Profinfo § 1) płatność przelewem - Kupującemu wysyłana jest faktura VAT z oznaczonym terminem płatności.

Pozostańmy w kontakcie

Media społecznościowe

Dołącz do nas

YouTube twitter  Linkedin  facebook  instagram 

Masz pytania?
Napisz lub zadzwoń!

tel. (22) 535 80 00, fax (22) 535 80 01

Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o.
ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

NIP: 583-001-89-31, REGON: 190610277, KRS: 0000709879, Sąd Rejonowy dla M. S. Warszawy