Najczęściej wybierane pakiety!
![Zbiór cywilny PLUS 2021 + Zbiór karny PLUS 2021 - pakiet dwóch zbiorów przepisów [PRZEDSPRZEDAŻ] Zbiór cywilny PLUS 2021 + Zbiór karny PLUS 2021 - pakiet dwóch zbiorów przepisów [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2020/1/9/5e99b15ae78324670f34710c7abb3f1a/admin/shop/Pakiet_PLUS_2020.jpg)
Zbiór cywilny PLUS 2021 + Zbiór karny PLUS 2021 - pakiet dwóch zbiorów przepisów [PRZEDSPRZEDAŻ]
Stan prawny na styczeń 2021 r.

Kodeks pracy. Komentarz. Tom I i II
Komentarz uwzględnia wszystkie zmiany ustawy, jakie miały miejsce od czasu ostatniej edycji w 2018 roku.

PAKIET: Kontrola podatkowa działalności gospodarczej + Postępowania i kontrole podatkowe. Prawa i obowiązki przedsiębiorców według Konstytucji biznesu
Kontrola podatkowa działalności gospodarczej
Kontrola podatkowa działalności gospodarczej wypełnia lukę na rynku wydawniczym, związaną z licznymi zmianami przepisów w zakresie zasad kontroli podatkowej i dostarcza niezbędnej wiedzy dla szerokiej grupy odbiorców.
Publikacja została napisana przez pryzmat doświadczenia praktycznego autorów – sędziów sądów administracyjnych, którzy na co dzień stosują przepisy z zakresu kontroli podatkowej przedsiębiorców, dzięki czemu w prosty i przejrzysty sposób przedstawiają zawiłe przepisy związane z procedurą kontrolną.
Z książki dowiedz się m.in. o:
- kontroli podatkowej – jednej z form kontroli i nadzoru nad działalnością gospodarczą przedsiębiorców – opartej na regulacjach zawartych w Ordynacji podatkowej i Prawie przedsiębiorców;
- procedurze i trybie dokonywania kontroli działalności gospodarczej, która ma być przeprowadzana na zasadach określonych w Prawie przedsiębiorców, a w zakresie nieuregulowanym tą ustawą – w ustawach szczególnych.
Opracowanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zarówno przedsiębiorców, którzy poddawani są procesowi kontroli podatkowej, jak i pracowników aparatu skarbowego, którzy prowadzą te kontrole. Stanowi ona również niezbędne kompendium wiedzy, ukazujące w sposób klarowny i usystematyzowany problemy natury prawnej, z jakimi stykają się obie strony kontroli podatkowej.
W publikacji przedstawiono m.in.:
- zawiadomienie o zamiarze wszczęcia kontroli;
- obowiązki organów związane z realizacją uprawnień kontrolowanych;
- ograniczenia czasowe kontroli przedsiębiorcy;
- skargę na przewlekłe prowadzenie kontroli podatkowej;
- stwierdzenie nierzetelności i wadliwości ksiąg podatkowych;
- wyłączenie stosowania przepisów o prowadzeniu więcej niż jednej kontroli oraz o czasie trwania kontroli w przypadku wybranych rodzajów działalności;
- prawa i obowiązki stron wynikające z podstawowych zasad Ordynacji podatkowej;
- sprzeciw jako środek zaskarżenia czynności organów w kontroli podatkowej;
- obowiązki organów podatkowych w zakresie ochrony danych osobowych;
- zmiany dotyczące wymiany informacji podatkowych z innymi państwami.
W pracy znajdziesz również m.in.:
- pogłębioną i poszerzoną interpretację norm prawa przedsiębiorców;
- analizę problemów, z którymi borykają się w trakcie kontroli podatkowej zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy organów podatkowych i skarbowych, prowadzoną głównie z punktu widzenia prawidłowej wykładni prawa – nie tylko literalnego brzmienia przepisów, lecz również zgodności z ich wykładnią systemową i celowościową;
- interpretację przepisów ustaw regulujących problematykę kontroli podatkowej przedsiębiorców, najnowszego orzecznictwa sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, poglądy doktryny.
Adresaci:
Książka jest przeznaczona dla przedsiębiorców, doradców podatkowych, radców prawnych, pracowników działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw, sędziów sądów administracyjnych oraz pracowników administracji skarbowej. Będzie cennym źródłem wiedzy dla przedstawicieli nauki, studentów i osób zainteresowanych rozwiązywaniem problemów natury prawnej w zakresie kontroli podatkowej.
Postępowania i kontrole podatkowe. Prawa i obowiązki przedsiębiorców według Konstytucji biznesu
"Konstytucja biznesu z założenia ma w sposób całościowy i spójny regulować zasady wykonywania działalności gospodarczej w Polsce, a poprzez stworzenie korzystnych, przejrzystych i stabilnych warunków do prowadzenia tej działalności oraz wzmocnienie gwarancji wolności i praw przedsiębiorców zmniejszyć ryzyko biznesowe oraz zwiększyć chęć przedsiębiorców do podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej".
Ze wstępu
W książce przedstawiono prawa i obowiązki przedsiębiorców jako podatników i płatników, a także obowiązki organów podatkowych i ich uprawnienia w ramach kontroli podatkowej i postępowań podatkowych w związku z wejściem życie w 2018 r. Konstytucji biznesu.
Szczegółowo i wnikliwie przeanalizowano m.in. zagadnienia takie jak:
- zasada rozstrzygania na korzyść podatnika (in dubio pro tributario),
- zasada szybkiego załatwiania spraw,
- zasada współdziałania organów,
- zakaz bezpodstawnego żądania dokumentów przez organ,
- dowody przeprowadzone z naruszeniem przepisów,
- podjęcie kontroli po okazaniu legitymacji,
- miejsce przeprowadzenia kontroli,
- sprzeciw wobec podjęcia i wykonywania czynności organu kontroli.
Wskazano, które z dotychczasowych zasad dotyczących przedsiębiorców jako podatników określone w przepisach o swobodzie działalności gospodarczej zostały przeniesione do Konstytucji biznesu, które są nowe lub zmodyfikowane, jakie mogą powstać wątpliwości na tle ich stosowania i jak je można rozwiązać.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest w szczególności dla przedsiębiorców i ich pełnomocników oraz osób zatrudnionych w administracji skarbowej.