-40 % Kodeks cywilny. Komentarz
Publikacja zawiera syntetyczny komentarz do przepisów Kodeksu cywilnego, uwzględniający najistotniejsze zagadnienia wykładni oraz reprezentatywne orzecznictwo z zakresu prawa cywilnego. Grono autorów – obejmujące przedstawicieli nauki prawa, jak również doświadczonych praktyków – zapewnia wysoki poziom opracowania oraz dobór omawianych kwestii pod kątem praktycznych potrzeb.
-40 % Sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości
Ta książka to klucz do zrozumienia, jak AI rewolucjonizuje prawo — od strategii stosowanych w polskim wymiarze sprawiedliwości po międzynarodowe wyzwania związane z odpowiedzialnością za algorytmy. Jeśli jesteś prawnikiem, sędzią lub radcą prawnym i chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać AI, by usprawnić swoją pracę, ta publikacja dostarczy Ci praktycznych narzędzi i inspiracji.
-60 % Zbiorowe prawo zatrudnienia. Komentarz
Zbiorowe prawo zatrudnienia reguluje relacje normatywne zachodzące pomiędzy reprezentującymi zatrudnionych związkami zawodowymi i organami partycypacyjnymi a pracodawcami i skupiającymi ich organizacjami oraz pomiędzy tymi podmiotami a organami władzy i administracji publicznej.
-40 % Kodeks karny. Przepisy
Stan prawny: 11 września 2024 r.
-40 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo o aktach stanu cywi...
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-40 % Kodeks spółek handlowych. Przepisy
Stan prawny: na 11 września 2024 rok
-80 % Kodeks pracy. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-40 % Kodeks postępowania cywilnego. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 r.
-50 % Kodeks postępowania administracyjnego. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-50 % Doręczenia w postępowaniu cywilnym. Komentarz do art. 1...
Ekonomia społeczna jako narzędzie przeciwdziałania wykl...
Książka przedstawia zagadnienia powstania ustawy o ekonomii społecznej, a także filozoficzno-prawne podstawy ekonomii społecznej oraz jej wpływ na wspólnotę stojącą przed wyzwaniami współczesności.
-50 % Szczególne klauzule antyabuzywne w polskim porządku pra...
Umiędzynarodowienie procesów gospodarczych, a co za tym idzie zmieniająca się rzeczywistość prawna, prowadzą do dużej fluktuacji regulacji prawa podatkowego. Coraz liczniejsze przypadki transakcji nakierowanych na obniżenie podstawy opodatkowania skłoniły ustawodawcę do wprowadzania kolejnych środków antyabuzywnych, mających w swym założeniu przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.
Wsparcie potrzebujących wyzwaniem dla samorządu terytor...
Celem publikacji jest odpowiedź na pytanie, czy obowiązujące przepisy stwarzają jednostkom samorządu terytorialnego możliwość zapewnienia odpowiedniego wsparcia osobom potrzebującym.
Profesjonalne źródła informacji o prawie
W książce zaprezentowano profesjonalne źródła informacji o prawie, z których korzystają prawnicy w swojej codziennej praktyce – systemy informacji prawnej, prawnicze bazy danych i dzienniki urzędowe.
Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczys...
Książka pomaga w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów związanych z zasadami wpisu praw osobistych i roszczeń do księgi wieczystej oraz skutkami tego wpisu.
Sytuacja prawna używaczy w prawie patentowym
W publikacji przedstawiono, kim są używacze uprzedni oraz późniejsi, jakie są powody ustanowienia przyznanej im ochrony, a także, w jaki sposób umiejscowić te instytucje w systemie prawa własności przemysłowej.
-60 % Akt o usługach cyfrowych. Komentarz
Książka omawia przepisy Aktu o usługach cyfrowych (DSA) od strony praktycznej z uwzględnieniem aktualnego dorobku nauki polskiej i zagranicznej. Przedstawia ona zmiany, jakie wprowadza DSA w stosunku do wcześniejszych regulacji dyrektywy o handlu elektronicznym oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
-50 % Prawo geodezyjne i kartograficzne. Komentarz
Kompleksowy komentarz do ustawy – Prawo geodezyjne i kartograficzne z omówieniem zagadnień prawnych uregulowanych w ustawie, dotyczących m.in.: wykonywania prac geodezyjnych i kartograficznych, ewidencji gruntów i budynków, rozgraniczania nieruchomości
-50 % Sądowe zniesienie ułamkowej współwłasności nieruchomośc...
Wyczerpujące omówienie problematyki znoszenia współwłasności ułamkowej nieruchomości w postępowaniu sądowym oraz w niezbędnym zakresie kwestie procesowe, z uwzględnieniem odrębności zniesienia współwłasności gospodarstwa rolnego. Książka została uzupełniona o wzory wniosków i postanowień.
-80 % VAT. Komentarz 2024
W publikacji dokonano analizy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych, przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów administracyjnych.
Odnawialne źródła energii. Komentarz
Opracowanie jest praktycznym komentarzem do podstawowej ustawy regulującej zasady i realizującej kluczowe cele o charakterze klimatycznym, dotyczącej rozwoju i promocji wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych.
Współczesne wyzwania prawa ochrony klimatu
Publikacja stanowi zbiór esejów – przygotowanych przez prawników praktyków i teoretyków z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych – dotyczących najważniejszych zagadnień współczesnego prawa ochrony klimatu. Nie ma wątpliwości, że zmiany klimatyczne są jednymi z największych wyzwań współczesności. Regulacje prawne służące ograniczeniu tych zmian i dostosowaniu się do nich zawarte są w prawie międzynarodowym, unijnym i krajowym.
Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Publikacja szczegółowo omawia procedury związane ze składaniem wniosku o ogłoszenie upadłości, stanowiąc kompleksowy przewodnik po wszystkich etapach tego procesu.
Zarządzanie ryzykiem prawnym w relacjach z kontrahentam...
Szkolenie on-line dla Klientów publikacji!
Publikacje pokazuje jak ograniczyć ryzyko toksycznej relacji biznesowej w obrocie gospodarczym
-70 % Zarząd majątkiem dziecka sprawowany przez rodziców
Majątkowe prawo dziecięce, wbrew powszechnym skojarzeniom, wiąże się z szeregiem skomplikowanych problemów prawnych, które wymagają rozstrzygnięcia w kontekście autonomii rodziców, zasady dobra dziecka oraz pewności obrotu cywilnoprawnego.
-50 % Rozpoznawanie przez Sąd Najwyższy środków odwoławczych...
Procedury obowiązujące przed Sądem Najwyższym jako sądem odwoławczym w toku postępowań zwyczajnych (apelacyjnego i zażaleniowego) oraz nadzwyczajnych (np. kasacyjnego czy wznowieniowego).
Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku...
Komentarz całościowo omawia przepisy ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, o Rzeczniku Finansowym i o Funduszu Edukacji Finansowej.
-50 % Odpowiedzialność prawna organów publicznych oraz przeds...
Publikacja przedstawia całość regulacji dotyczących odpowiedzialności karnej za wykroczenia i delikty administracyjne w prawie o odpadach. Omawia również inną niż represyjna odpowiedzialność administracyjną, a także odpowiedzialność cywilną w tym zakresie.
Niezależność władzy sądowniczej a model stosunku służbo...
Książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy została omówiona problematyka niezależności władzy sądowniczej. Przeprowadzono w niej analizę aktualnych rozwiązań prawnych regulujących stosunek prawny sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego.
-50 % Odpowiedzialność małżonków pozostających w ustroju wspó...
Opracowanie zawiera całościowe omówienie problematyki materialnoprawnej i egzekucyjnej dotyczącej odpowiedzialności małżonków pozostających w ustroju wspólności ustawowej za zobowiązania cywilnoprawne jednego z nich.
Opłata skarbowa. Komentarz
Komentarz do ustawy o opłacie skarbowej omawia wszystkie istotne nowelizacje
Prawo wodne. Gospodarowanie wodami. Komentarz
W komentarzu omówiono wybrane przepisy ustawy – prawo wodne z 20.07.2017 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1478), które dotyczą gospodarowania wodami i stanowią podstawę do wydawania indywidualnych aktów administracyjnych lub wpływają na ich postanowienia. Przedstawiono w nim okoliczności decydujące o korzystaniu z konkretnej wody takie jak np.: sposób uregulowania jej własności, opłaty za usługi wodne czy zgody wodnoprawne.
-30 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Komentarz stanowi zwięzłe omówienie przepisów kodeksu spółek handlowych, osadzone w szerokim kontekście bogatego dorobku orzecznictwa wypracowanego przez ponad dwadzieścia lat obowiązywania kodeksu, oraz problemów, jakie przy jego stosowaniu wyłoniły się w praktyce funkcjonowania spółek handlowych.
Ochotnicze straże pożarne. Komentarz
Komentarz zawiera wytyczne dotyczące stosowania ustawy o ochotniczych strażach pożarnych w praktyce. Uwzględnia najnowsze zmiany dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego, w tym finansowania szkoleń dla strażaków OSP, a także rozszerzenia zabezpieczenia operacyjnego gminy pod względem ochrony przeciwpożarowej.
-80 % Kodeks pracy. Komentarz
Komentarz obejmuje materię uregulowaną w Kodeksie pracy odnoszącą się m.in. do: obowiązków pracodawców i pracowników, zatrudniania pracowników, stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz roszczenia pracowników ze stosunku pracy.
-40 % Orzekanie o właściwości sądu arbitrażowego
Od prawidłowego rozstrzygnięcia o właściwości sądu polubownego zależy to, czy wydany przezeń wyrok uzyska moc prawną na równi z wyrokiem sądu państwowego i czy będzie podlegał wykonaniu.
-30 % Nieuczciwe warunki w umowach konsumenckich. Komentarz d...
Autorzy skupiają się na wykładni przepisów dyrektywy 93/13/EWG, która zyskała ogromne znaczenie w polskim systemie prawnym w kontekście tzw. sporów frankowych.
-50 % Prawo zatrudnienia. Komentarz do rozporządzeń
Unikatowy zbiór komentarzy do kilkudziesięciu rozporządzeń precyzujących przepisy indywidualnego i zbiorowego prawa pracy.
Sygnalizowanie naruszeń prawa w administracji publiczne...
Najnowsza publikacja to kompleksowe źródło wiedzy na temat identyfikacji i oceny regulacji sygnalizowania naruszeń prawa w administracji publicznej, obejmujące analizę przepisów z różnych dziedzin prawa oraz problematykę naruszeń prawa w polskim ustawodawstwie.
Stop Patodeweloperka - zmiana rozporządzenia w sprawie...
Publikacja omawia nowelizację przepisów rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Z dniem 1 sierpnia 2024 r. wprowadzi ona nowe regulacje prawne w procesie inwestycyjnym.