Nowości
13 wzorców dobrej komunikacji i relacji. Analiza transakcyjna w praktyce
Autorki w praktyczny sposób opisują 13 wybranych konstruktów analizy transakcyjnej. Każdy z nich zilustrowany jest przykładami, a uzupełnieniem treści jest zestaw ćwiczeń i narzędzi do samodzielnego wykonania.
Meritum Prawo spółek, tom I i II
Nowości w 7. wydaniu „Meritum. Prawo spółek” to m.in.: prosta spółka akcyjna, obszerne omówienie dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 9.02.2022 r., spółka akcyjna i PSA, spółka akcyjna, zmiany w CIT, spółka z o.o.
Opodatkowanie powierniczych czynności prawnych
Książka kompleksowo omawia podatkowe skutki powierniczych czynności prawnych, w tym istotę powiernictwa i jego warianty występujące w praktyce.
Rachunkowość jednostek oświatowych
Publikacja omawia zagadnienia organizacji rachunkowości w jednostkach oświatowych, pozwalającej na prawidłowe oraz sprawne prowadzenie ksiąg rachunkowych niezależnie od przyjętej formy obsługi finansowej.
Kodeks postępowania karnego. Przepisy
Wyłączna kompetencja prokuratora do przyjmowania w toku postępowania przygotowawczego przedmiotu poręczenia majątkowego
Zmiany w zakresie votum separatum
Przekazanie sprawy przez Sąd Najwyższy innemu sądowi na wniosek prokuratora
Stworzenie podstaw współpracy między sądami, prokuratorami i innymi organami procesowymi a Prokuraturą Europejską
Kodeks karny. Przepisy
Ostatnie zmiany dotyczą m.in. modyfikacji katalogu kar oraz zaostrzenia odpowiedzialności karnej za najpoważniejsze przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i wolności seksualnej, w szczególności na szkodę małoletnich, za przestępstwa drogowe popełniane w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, a także przestępstwa popełniane w ramach zorganizowanych grup przestępczych.
System prawa procesowego cywilnego. Tom II. Postępowanie procesowe przed sądem pierwszej instancji Część 4. Postępowania odrębne. Postępowania przyspieszone
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
Konstytucyjne aspekty procesu cywilnego
Postępująca deformacja systemu prawa procesowego powodowana tzw. reformami wprowadzonymi w ostatnich latach mnoży wątpliwości i skłania do stawiania pytań o zgodność mechanizmów prawnych oraz modyfikowanych instytucji procesowych ze standardami konstytucyjnymi.
Ustawa o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-27. Komentarz
Komentarz omawia zagadnienia związane z procedurą wyboru projektów do wsparcia z funduszy unijnych, ich realizacją, kontrolą i rozliczaniem w perspektywie finansowej 2021–2027.
Unikanie opodatkowania w orzecznictwie sądów administracyjnych
Publikacja omawia problematykę zjawiska unikania opodatkowania w świetle orzecznictwa sądów administracyjnych.
Czynniki migracji zarobkowych w świetle emigracji Polaków do Wielkiej Brytanii po akcesji Polski do UE
Publikacja porusza tematykę migracji Polaków do Wielkiej Brytanii w latach 2004–2016.
Reklama. Aspekty prawne. Nowe wyzwania
W książce omówiono istotne w praktyce i dyskusyjne w nauce kluczowe zagadnienia dotyczące prawa reklamy.
System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom II. Postępowanie procesowe przed sądem pierwszej instancji. Część 3
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
Prezentujemy Państwu kolejną publikację z tej serii, stanowiącą część 3 tomu II „POSTĘPOWANIE PROCESOWE PRZED SĄDEM PIERWSZEJ INSTANCJI”.
Jednostki sektora samorządowego. Organizacja, rachunkowość i sprawozdawczość
W publikacji poddano analizie m.in. zagadnienia: organizacji jednostek sektora samorządowego, gospodarki komunalnej, rachunkowości, gospodarki środkami trwałymi, odsetek, a także kwestie finansów charakterystycznych dla jednostek sektora publicznego.
Czy profesor powinien mieć psa... i inne eseje
Książka stanowi zbiór siedmiu esejów autorstwa Stanisława Waltosia, które są zarówno wspomnieniami, jak i przemyśleniami profesora m.in. na temat tradycji akademickich, chochlików drukarskich, jubileuszy, jubilatów i wręczaniu ksiąg jubileuszowych, przechodzenia na emeryturę, jak również o tym, czy w Polsce istnieją jeszcze szkoły naukowe oraz czy profesor powinien mieć psa.
Prawo autorskie w praktyce
- jakie znaczenie dla prawa autorskiego ma sztuczna inteligencja;
- czy projekt budowlany i zrealizowany na jego podstawie budynek to dwa osobne utwory architektoniczne;
- czym jest „prawo panoramy”;
- kto jest dysponentem praw do wizerunku osoby historycznej.
Międzynarodowe prawo rodzinne. Filiacja. Piecza nad dzieckiem. Alimentacja
W publikacji omówiono całość prawniczych zagadnień między rodzicami i dzieckiem w sytuacjach międzynarodowych.
Kodeks spółek handlowych po 20 latach obowiązywania
Publikacja zawiera ocenę zmian przepisów Kodeksu spółek handlowych w ciągu 20 latach jego obowiązywania – zarówno w ujęciu systemowym, jak i w stosunku do zagadnień szczegółowych.
O wolność i prawo. Księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Andrzejowi Rzeplińskiemu
Księga powstała dla uczczenia działalności naukowej, społecznej oraz sądowniczej Profesora Andrzeja Rzeplińskiego – nawiązuje ona zarówno do prac naukowych Profesora, jak i do jego dorobku orzeczniczego jako sędziego Trybunału Konstytucyjnego.
Prawo jako projekt przyszłości
Książka porusza bardzo istotną tematykę przyszłości prawa. Rozumienie prawa pozwala przeciwdziałać negatywnym skutkom ludzkiej działalności i zagrożeniom, jakie ona niesie.
Prawo spadkowe. Przed egzaminem
Książka omawia zagadnienia z zakresu prawa spadkowego w przystępnej formie pytań i odpowiedzi, które najczęściej pojawiają się na egzaminach z tego przedmiotu. Jest to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki materiału.
Karta Nauczyciela. Komentarz
W komentarzu omówiono prawa i obowiązki nauczycieli określone w przepisach ustawy – Karta Nauczyciela, w tym m.in. wymagania kwalifikacyjne nauczycieli, awans zawodowy, nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem, warunki pracy, a także wynagrodzenia, nagrody i odznaczenia, uprawnienia socjalne i urlopy oraz odpowiedzialność dyscyplinarną.
Prawo rodzinne i opiekuńcze. Przed egzaminem
Nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki przed sprawdzianem – czytelnik uczy się poprzez zadawanie pytań, formułowanie własnych odpowiedzi, a następnie ich weryfikację z tymi, które znajdują się w książce.
-23 % PAKIET: Prawo cywilne + Postępowanie karne + Postępowanie cywilne + Prawo rodzinne i opiekuńcze - seria Przed egzaminem
-20 % Karta nauczyciela - komentarz + wzory pism i dokumentów - PAKIET
- Praktyczny komentarz
- Wzory pism i dokumentów
-30 % Pakiet oświatowy – komentarze + wzory pism i dokumentów
Ochrona praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperski Fundusz Gwarancyjny. Komentarz
Komentarz zawiera opracowanie problematyki tzw. nowej ustawy deweloperskiej. Koncentruje się na ocenie wprowadzonych rozwiązań normatywnych, mając za punkt odniesienia przepisy obowiązującej ponad dekadę ustawy z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz wypracowany na jej gruncie dorobek doktryny i orzecznictwa.
Postępowanie notarialne w Kodeksie spółek handlowych
W publikacji omówiono obowiązki notariusza przy sporządzaniu czynności notarialnych występujących w Kodeksie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii spornych.
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny wykonawczy. Kodeks wykroczeń. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia. Kodeks karny skarbowy. Opłaty w sprawach karnych. Postępowanie w sprawach nieletnich
- Znacząca reforma Kodeksu karnego wykonawczego, w tym w zakresie procedur wykonywania kar i tymczasowego aresztowania.
- Nowa ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.
Odpowiedzialność karna w Polsce za czyny zabronione popełnione za granicą
Książka przedstawia wiele aspektów praktycznych dotyczących odpowiedzialności karnej w Polsce za przestępstwa i wykroczenia za granicą.