Książki z rabatem -70%
-70 % Obrót instrumentami finansowymi. Komentarz
Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi to jedna z najważniejszych regulacji rynku kapitałowego. Celem jej wprowadzenia było wdrożenie rozwiązań służących zwiększeniu konkurencyjności tego rynku i poprawieniu sprawności jego działania.
-70 % Obowiązki firm inwestycyjnych i banków w systemie MiFID II. Stano...
Publikacja zawiera analizę wybranych wytycznych i stanowisk ESMA, KNF i UKNF w zakresie ustawodawstwa MiFID I oraz MiFID II, które w znaczący sposób wpłynęły na praktykę firm inwestycyjnych i banków w Polsce w obszarze obrotu instrumentami finansowymi.
-70 % Kontrola zarządcza
W publikacji przedstawiono problematykę organizacji, metod oraz technik służących rozwiązywaniu problemów zarządzania.
-70 % Prawnoautorska ochrona programów komputerowych
Publikacja przedstawia złożone zagadnienia prawne i techniczne dotyczące programów komputerowych w praktyczny, jasny i zrozumiały sposób.
-70 % Kodeks pracy. Orzecznictwo. Piśmiennictwo. Tom I, Tom II
Ogromna liczba orzeczeń dostępnych w elektronicznych zbiorach danych nie ułatwia pracy prawnikom praktykom. Autorski wybór orzecznictwa do Kodeksu pracy dokonany przez Józefa Iwulskiego, czynnego sędziego Sądu Najwyższego, wieloletniego przewodniczącego wydziału i prezesa Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN, który brał udział w wydaniu kilkuset orzeczeń Sądu Najwyższego, będąc sędzią sprawozdawcą, z pewnością wyjdzie naprzeciw ich oczekiwaniom.
-70 % Rachunkowość budżetowa
W publikacji przedstawiono znowelizowane przepisy podatkowe i prawne regulujące funkcjonowanie jednostek sektora finansów publicznych, ich gospodarkę finansową, rachunkowość i sprawozdawczość
-70 % Postępowanie odrębne w sprawach gospodarczych wraz z wzorami
W książce przedstawiono, w jakich przypadkach sprawa cywilna będzie uznana za sprawę gospodarczą, rozpatrywaną zgodnie z przepisami o postępowaniu odrębnym w sprawach gospodarczych. Publikacja zawiera wzory pism procesowych.
-70 % Prokuratura w standardach prawnych Rady Europy
Publikacja odpowiada na pytanie, jakie konsekwencje dla ustroju, kompetencji i sposobu działania prokuratury wynikają z przynależności danego państwa do Rady Europy.
-70 % Wznowienie postępowania administracyjnego w sprawie pozwolenia na...
Publikacja zawiera pogłębioną analizą naukową przedstawianych problemów, a z drugiej strony nie zaniedbuje potrzeb praktyków, którzy poszukują argumentacji przy rozwiązywaniu problemów w postępowaniach przed organami administracji architektoniczno–budowlanej oraz przed sądami.
-70 % Kontrakt terytorialny
W publikacji dokonano porównania rozwiązań z zakresu kontraktów terytorialnych obowiązujących w Polsce do narzędzi polityki regionalnej, jakie są stosowane w wybranych państwach Unii Europejskie.
-70 % Bezpieczeństwo zdrowotne w praktyce medycznej
Książka w praktyczny sposób wskazuje, jak poprawić bezpieczeństwo na wszystkich etapach procesu diagnostyczno-terapeutycznego, a także jak ważne jest zaangażowanie osób udzielających świadczeń zdrowotnych z jednej strony oraz aktywność ze strony pacjentów świadomych swoich praw i ciążących na nich obowiązków, z drugiej strony.
-70 % Przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia zabytku
Publikacja omawia problematykę przestępstw naruszenia integralności zabytków oraz zawiera analizę przepisów dotyczących ochrony dziedzictwa kulturowego w polskim porządku prawnym.
-70 % Kodeks morski. Komentarz
Komentarz zawiera omówienie najważniejszych zagadnień związanych ze stosowaniem ustawy – Kodeks morski oraz powiązanych z nią polskich i unijnych aktów prawnych, a także międzynarodowych konwencji morskich.
-70 % Solidarność i dobro wspólne jako wartości w prawie
Co to jest solidarność? Jak rozumieć współcześnie dobro wspólne? Te pytania niezmiennie pozostają jednymi z najbardziej dyskutowanych zagadnień w nauce prawa. Solidarność i dobro wspólne to wartości usytuowane poza bezpośrednią sferą regulacji normatywnych. Ich znaczenie odwołuje się do podstaw funkcjonowania wspólnoty politycznej, prawo zaś stanowi szczegółowe narzędzie regulacyjne stosowane w obrębie tej wspólnoty.
-70 % Usiłowanie w polskim i hiszpańskim prawie karnym
W publikacji zaprezentowano istotę usiłowania, jego rodzaje oraz uzasadnienie jego karalności w polskim i hiszpańskim prawie karnym.