Bestsellery

Podział nieruchomości
Publikacja stanowi obszerne opracowanie dotyczące tematyki podziału nieruchomości, zarówno prywatnych jak i publicznych.

Postępowanie cywilne. Sprawa o podział majątku wspólnego. Od złożenia wniosku do prawomocnego zakończenia postępowania
Publikacja prezentuje krok po kroku czynności podejmowane w sprawie przez strony i sąd w takim porządku, jak ma to miejsce w rzeczywistym postępowaniu sądowym – od sporządzenia wniosku do prawomocnego zakończenia sprawy.

Prawo o ruchu drogowym. Komentarz
W komentarzu szczegółowo ale bardzo praktycznie omówiono przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Książka uwzględnia zmiany, które wchodzą w życie w latach 2019-2022.

Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych
W publikacji przedstawiono przebieg postępowania cywilnego w ujęciu praktycznym, objaśniono krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień procesowych sędziego.

MERITUM Postępowanie cywilne. Tom I. Postepowanie rozpoznawcze i zabezpieczające. Tom II. Postępowanie egzekucyjne, arbitrażowe i międzynarodowe
MERITUM Postępowanie cywilne to systemowe ujęcie dotyczące wszystkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych oraz w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw.

MERITUM Inwestycje budowlane
Kompleksowe opracowanie z zakresu przygotowania i realizacji procesu inwestycyjno-budowlanego oraz użytkowania obiektów.

Mediacja w praktyce mediatora i pełnomocnika
W książce przedstawiono proces rozwiązywania sporów w drodze mediacji, w tym wskazano, w jaki sposób dobiera się konkretną metodę w myśl najszerzej obecnie komentowanej metody dispute management.

Ustawa o ochronie zwierząt. Komentarz
Książka stanowi kompleksowy komentarz do ustawy o ochronie zwierząt - jedynego aktu prawnego regulującego problematykę humanitarnej ochrony zwierząt w Polsce.
Przedsprzedaż

Ustawa o księgach wieczystych i hipotece. Komentarz
Autorzy przedstawiają, w sposób nowatorski, praktyczne aspekty wykładni i stosowania przepisów ustawy o księgach wieczystych i hipotece.

Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Komentarz
Komentarz przedstawia praktyczne aspekty stosowania przepisów oraz istotę instytucji prawa rodzinnego i opiekuńczego.

Prawo zamówień publicznych. Komentarz
Publikacja zawiera komentarz do ustawy – Prawo zamówień publicznych obowiązującej od 1.01.2021 r.

Alimenty. Jak dochodzić, jak się bronić? Poradnik praktyczny
Poradnik przedstawia w przystępny sposób problematykę spraw o alimenty – zarówno z punktu widzenia osób ich dochodzących, jak i tych zobowiązanych do alimentacji.

Podatek od czynności cywilnoprawnych. Komentarz
W komentarzu analizie poddano regulacje ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, której przepisy nadal sprawiają liczne trudności interpretacyjne.

Doręczenia elektroniczne. Komentarz
Książka zawiera szczegółowe omówienie przepisów ustawy o doręczeniach elektronicznych.

Zmiana imienia i nazwiska. Geneza. Komentarz. Orzecznictwo. Wzory decyzji
Książka zawiera opis postępowania administracyjnego związanego z procedurą zmiany imienia i nazwiska, wzory decyzji i pism oraz orzecznictwo sądowe

Ustawa o ochronie przyrody. Komentarz
Publikacja będzie wsparciem dla osób pracujących w organach odpowiedzialnych za ochronę przyrody w ocenie prawidłowości korzystania ze środowiska i w procesie wydawania rozstrzygnięć oraz dla podmiotów korzystających ze środowiska, które poznają szczegółowo swoje prawa i obowiązki wynikające z ustawy.

Ustawa o broni i amunicji. Komentarz
Komentarz kompleksowo omawia praktyczne aspekty prawa do posiadania broni i amunicji wskazane nie tylko w samej ustawie o broni i amunicji, lecz także w aktach wykonawczych do tej ustawy.

Prosta spółka akcyjna. Komentarz ze wzorami
W publikacji szczegółowo omówiono regulację prostej spółki akcyjnej, wprowadzonej do polskiego porządku prawnego z dniem 1 lipca 2021 r.
Nowości

Krajowy Rejestr Sądowy i postępowanie rejestrowe
Książka zawiera szczegółowe omówienie specyfiki wpisów dokonywanych do poszczególnych działów Krajowego Rejestru Sądowego. Uwzględnia zmiany wprowadzane od od 1 lipca 2021 r.

Ochrona praw podatnika
Książka jest obszernym zbiorem opracowań dotyczących relacji zachodzących między prawami podatnika a środkami ich ochrony.

Metodyka prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach o błędy medyczne
Publikacja całościowo omawia postępowanie przygotowawcze w sprawach dotyczących błędów medycznych, czyli jednej z najbardziej złożonych i specyficznych kategorii spraw karnych.

Badanie due diligence w transakcjach fuzji i przejęć
W książce zdefiniowano pojęcia funkcjonujące dotychczas jedynie w praktyce oraz przedstawiono problemy, z którymi spotykają się prawnicy, ekonomiści i menedżerowie przeprowadzający badania due diligence lub zlecający ich przeprowadzenie.

Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz
Komentarz został napisany przez praktyków dla praktyków. Autorzy Komentarza rozwiązują problemy, z którymi spotykają się w codziennej pracy. Komentowane zagadnienia mają przede wszystkim oparcie w orzecznictwie Sądu Najwyższego i sądów powszechnych.

Metodyka prowadzenia postępowania przygotowawczego w sprawach o błędy medyczne
Publikacja całościowo omawia postępowanie przygotowawcze w sprawach dotyczących błędów medycznych, czyli jednej z najbardziej złożonych i specyficznych kategorii spraw karnych.

Proces inwestycyjno-budowlany w praktyce. Rozwiązania najważniejszych problemów
Publikacja bazuje na koncepcji zwięzłego przytoczenia spornych stanów faktycznych, wynikających z orzeczeń sądów administracyjnych i sformułowania zagadnień problemowych w formie pytań.

Własność lokali. Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych
Komentarz uwzględnia wszystkie dotychczasowe zmiany stanu prawnego wpływające na interpretację ustawy o własności lokali.
![Powództwo oczywiście bezzasadne. Art. 191[1] k.p.c. Powództwo oczywiście bezzasadne. Art. 191[1] k.p.c.](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2021/2/10/3107f3650c76b5bb036015bddef55b9d/admin/shop/978-83-8223-660-6_.jpg)
Powództwo oczywiście bezzasadne. Art. 191[1] k.p.c.
Książka jako pierwsza na rynku w pogłębiony sposób podejmuje zagadnienie powództwa oczywiście bezzasadnego.

MERITUM Postępowanie cywilne. Tom I. Postepowanie rozpoznawcze i zabezpieczające. Tom II. Postępowanie egzekucyjne, arbitrażowe i międzynarodowe
MERITUM Postępowanie cywilne to systemowe ujęcie dotyczące wszystkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych oraz w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw.

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
Szóste wydanie popularnej publikacji przedstawiającej krok po kroku czynności obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym.

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych
Publikacja objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego.

Zarys metodyki pracy obrońcy i pełnomocnika w sprawach przestępstw i wykroczeń drogowych
Książka zawiera praktyczne uwagi dotyczące pracy obrońcy lub pełnomocnikaw sprawach przestępstw i wykroczeń drogowych.

Wspólnota mieszkaniowa. Działalność, rozliczenia, podatki
Książka w sposób szczególny przedstawia kwestię rozrachunków z właścicielami lokali oraz kwestie związane z prawem właścicieli lokali do zwiększania lub zmniejszania nieruchomości wspólnej, a także dostępu do drogi publicznej.

Dopuszczalność dowodu sprzecznego z prawem w sądowym postępowaniu cywilnym
Problematyka dopuszczenia i wykorzystania dowodu sprzecznego z prawem jest jednym z najbardziej dyskusyjnych zagadnień w nauce i praktyce prawa procesowego cywilnego. Autorka przedstawia ten problem w odniesieniu do sprzeczności z Konstytucją, prawem cywilnym procesowym oraz dobrymi obyczajami i omawia go w świetle standardu rzetelnego procesu oraz podstawowych zasad postępowania cywilnego.

Ustawa o muzeach. Komentarz
Komentarz zawiera szczegółową wykładnię przepisów ustawy o muzeach wraz z szerokim przywołaniem orzecznictwa i poglądów doktryny

Nowelizacja postępowania cywilnego. Wpływ zmian na praktykę sądową
Autorzy przedstawiają swoje wnioski na temat aktualnego kształtu procedury cywilnej, wpływu omawianych zmian na praktykę sądową oraz szans i zagrożeń, jakie ze sobą niosą.

Dochodzenie roszczeń z umów kredytów frankowych. Praktyka, orzecznictwo, pytania i odpowiedzi
Publikacja kompleksowo wskazuje rodzaje wytaczanych powództw i prawidłowe sposoby formułowania żądań pozwów przy dochodzeniu roszczeń z umów kredytów frankowych. Uwzględnia małżonków jako kredytobiorców po obu stronach procesu, zarówno w trakcie trwania wspólności ustawowej, jak i po jej ustaniu.

Kredyty, pożyczki i gwarancje bankowe
W publikacji przedstawiono cały cykl kredytowania, począwszy od złożenia wniosku o udzielenie kredytu poprzez zawarcie umowy kredytu aż do jego spłaty bądź niespłacenia w terminie.

Powszechna dematerializacja akcji. Modernizacja konstrukcji spółki akcyjnej
W książce przedstawiono problematykę dematerializacji akcji oraz wpływu odejścia od koncepcji akcji w formie dokumentowej, a zatem niezwykle ważnej zmiany przepisów, obowiązującej od 1 marca 2021 r.

Przewodnik po transakcjach fuzji i przejęć
Publikacja w usystematyzowany sposób przybliża problematykę wybranych zagadnień współczesnego M&A.

Badanie due diligence w transakcjach fuzji i przejęć
W książce zdefiniowano pojęcia funkcjonujące dotychczas jedynie w praktyce oraz przedstawiono problemy, z którymi spotykają się prawnicy, ekonomiści i menedżerowie przeprowadzający badania due diligence lub zlecający ich przeprowadzenie.

MERITUM Prawo medyczne w ochronie zdrowia
Poradnikowe ujęcie tematyki Prawa medycznego, opracowane przystępnym językiem, pozbawionym "żargonu" prawniczego.

Podstawa wpisu do księgi wieczystej
Opracowanie zawiera praktyczne rozwiązania dotyczące szczegółowych problemów nurtujących praktykę notarialną i wieczystoksięgową oraz zapewnia warsztat teoretyczny, który będzie stanowił pomoc w rozwiązaniu problemów prawnych.

Umowa o zbycie spadku w polskim prawie spadkowym
Pierwsze w literaturze polskiej opracowanie monograficzne dotyczące problematyki umowy o zbycie spadku na gruncie uregulowań polskiego materialnego prawa cywilnego.

Zarządca sukcesyjny przedsiębiorstwa w spadku. Status i charakter prawny
W publikacji omówiono czynności dokonywane przez notariusza w ramach jego nowych kompetencji związanych z zarządem sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej.

Prawo restrukturyzacyjne i upadłościowe
W publikacji szczegółowo zaprezentowano problematykę prawa restrukturyzacyjnego i upadłościowego, akcentując problemy pojawiające się w praktyce i przedstawiając propozycje konkretnych rozwiązań.

Ochrona danych osobowych. Ocena ryzyka i skutków. Metody i praktyczne przykłady
W publikacji przedstawiono na przykładzie kazusów różne sposoby oceny ryzyka w ochronie danych osobowych.

Prawo zamówień publicznych 2021. Praktyczny przewodnik
Autorzy przedstawili nowe przepisy poprzez porównanie ich z regulacjami wcześniej obowiązującymi.

Ochrona konsumencka przedsiębiorców
W publikacji omówiono praktyczne aspekty związane z nowym, wprowadzonym 1 stycznia 2021 r., uprawnieniem do korzystania z ochrony konsumenckiej przez przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Apelacja w postępowaniu cywilnym
Uwzględnia najnowsze zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2019 i 2020 r. Z uwagi na to, że apelacja to najczęstszy temat egzaminu z prawa cywilnego, jest to książka niezbędna w przygotowaniu do egzaminu zawodowego radców prawnych i adwokatów.

Sądy internetowe i przyszłość wymiaru sprawiedliwości
Czy postępowanie sądowe może odbywać się w całości online czy tylko w części? Czy tradycyjnych sędziów mogą kiedyś zastąpić algorytmy sztucznej inteligencji?

Struktura zmodyfikowanych typów przestępstw. Analiza teoretyczna
W książce zaprezentowano rozważania dotyczące m.in.:
• płaszczyzn modyfikowania typu podstawowego przestępstwa,
• konstrukcji poszczególnych typów zmodyfikowanych: uprzywilejowanych oraz kwalifikowanych,
• właściwości analizowanych struktur normatywnych, a zwłaszcza dynamiki, relacyjności, samodzielności oraz proporcjonalności i dysproporcji występujących między nimi.

Przygotowana likwidacja. Praktyczny przewodnik
W publikacji omówiono wszystkie zagadnienia związane z nową instytucją stworzoną w ramach ustawy – Prawo upadłościowe, jaką jest pre-pack – czyli zakup funkcjonującego przedsiębiorstwa od upadłego dłużnika.
Komentarze

Kodeks karny. Część ogólna. Komentarz
Obszerne omówienie przepisów części ogólnej kodeksu karnego, uwzględniające zarówno bogate orzecznictwo sądowe, jak również analizę stanowisk doktryny.

Ustawa o usługach płatniczych. Komentarz
Książka w sposób kompleksowy ujmuje problematykę dotyczącą warunków świadczenia usług płatniczych

Kodeks karny skarbowy. Komentarz
Wszechstronne omówienie aktualnych problemów praktyki stosowania Kodeksu karnego skarbowego, w szczególności tych zagadnień, które wywołują rozbieżności w orzecznictwie i spory w doktrynie.

Kodeks cywilny. Komentarz
Syntetyczne i zarazem wyczerpujące opracowanie, przydatne NIE TYLKO dla osób, które zajmują się stosowaniem i wykładnią przepisów prawa cywilnego, a także dla aplikantów.

Kodeks cywilny. Komentarz. Tom I. Część ogólna. Cz. 1 i 2
Publikacja jest klasycznym komentarzem kontynuującym bogate, sięgające okresu międzywojennego tradycje polskiej myśli prawniczej. Jest także praktycznym przewodnikiem po tekście Kodeksu cywilnego, w sposób unikatowy łączącym dorobek nauki z doświadczeniami praktyki sądowej.

Prawo zamówień publicznych. Komentarz
Publikacja zawiera komentarz do ustawy – Prawo zamówień publicznych obowiązującej od 1.01.2021 r.

Kodeks pracy. Komentarz
W komentarzu uwzględniono wszystkie zmiany, które miały miejsce od czasu ostatniej edycji w 2019 r.

Prawa konsumenta. Komentarz
Kompleksowa analiza przepisów ustawy o prawach konsumenta z uwzględnieniem powiązanych z nimi regulacji kodeksu cywilnego i innych aktów prawnych.

Ustawy autorskie. Komentarze
Komentarz jako jedyny na polskim rynku omawia aż trzy powiązane ze sobą tematycznie ustawy: o prawie autorskim i prawach pokrewnych, o ochronie baz danych oraz o zbiorowym zarządzaniu prawami autorskimi i prawami pokrewnymi
Metodyki i wzory pism

Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych
Publikacja objaśnia krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień zawodowego pełnomocnika procesowego.

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
Szóste wydanie popularnej publikacji przedstawiającej krok po kroku czynności obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym.

Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych i rejestrowych z objaśnieniami
Książka uwzględnia ważne zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego oraz ustawie o kosztach sądowych w sprawach cywilnych wprowadzone ustawą z 4.07.2019 r.

Wzory pism procesowych w sprawach karnych z komentarzem
Drugie wydanie uwzględnia zmiany wynikające z najnowszej nowelizacji kodeksu postępowania karnego z 19 lipca 2019 r. W książce uaktualniono wszystkie wzory pism.

Metodyka pracy sędziego w sprawach administracyjnych
Publikacja omawia od strony praktycznej problemy pojawiające się w toku stosowania prawa procesowego i materialnego we wszystkich stadiach rozpoznawania spraw sądowoadministracyjnych.

Pełnomocnik w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym
Omówienie najważniejszych etapów postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego i postępowania sądowoadministracyjnego.

Zamówienia publiczne. Wzory pism i dokumentów
Publikacja jest zbiorem wzorów dokumentów stosowanych w przetargach publicznych opracowanych na podstawie ustawy – Prawo zamówień publicznych obowiązującej od 1 stycznia 2021 r.
Seria MERITUM

MERITUM Postępowanie cywilne. Tom I. Postepowanie rozpoznawcze i zabezpieczające. Tom II. Postępowanie egzekucyjne, arbitrażowe i międzynarodowe
MERITUM Postępowanie cywilne to systemowe ujęcie dotyczące wszystkich rodzajów postępowania w sprawach cywilnych oraz w regulacjach międzynarodowych i unijnych tych spraw.

MERITUM Postępowanie karne
Kompleksowe opracowanie materii dotyczącej procedury karnej. Uwzględnia najnowszą, obszerną i w konsekwencjach daleko idącą nowelizację, uchwaloną przez Sejm 19 lipca 2019 r.

MERITUM Prawo medyczne w ochronie zdrowia
Poradnikowe ujęcie tematyki Prawa medycznego, opracowane przystępnym językiem, pozbawionym "żargonu" prawniczego.

MERITUM Prawo spółek. Tom I i II
Przewodnik po problematyce prawa spółek.
Nowości dla Jednostek Administracji Samorządowej
Oświata

Nadzór pedagogiczny w szkole i przedszkolu 2020/2021
Szczegółowe omówienie obowiązujących regulacji dotyczących nadzoru pedagogicznego.

Kompetencje rady pedagogicznej. Komentarz praktyczny. Wzory uchwał z serii MERITUM
Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia kompetencje rady pedagogicznej publicznego przedszkola, szkoły i placówki wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa – ustaw i rozporządzeń, w tym związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Prawo oświatowe. Komentarz
W publikacji uwzględniono wyzwania, które stanęły przed prawem oświatowym na skutek epidemii COVID-19, m.in. ograniczenia i zawieszenia działalności szkół i placówek.

Organizacja egzaminu maturalnego w czasie pandemii COVID-19
Szczegółowe omówienie obowiązujących regulacji dotyczących zasad i trybu przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2021 r.

Organizacja egzaminu ósmoklasisty w czasie pandemii COVID-19
Szczegółowe omówienie obowiązujących regulacji dotyczących zasad i trybu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w 2021 r.

Dotacje dla szkół i placówek prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne. Zagadnienia praktyczne
W poradniku omówione zostały najczęściej występujące problemy związane z przyznawaniem, wykorzystaniem i rozliczaniem dotacji dla przedszkoli, szkół i innych placówek prowadzonych przez osoby fizyczne lub osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego.

Rachunkowość jednostek oświatowych
W publikacji przybliżono i usystematyzowano zagadnienia dotyczące organizacji rachunkowości w jednostkach oświatowych.

Zarządzanie strategiczne i zmiana w organizacji szkolnej
Publikacja koncentruje się na zagadnieniach zarządzania strategicznego oraz zarządzania zmianą w odniesieniu do praktyki oświatowej.

Szkolne prawo pracy. Poradnik dla pracowników oświaty
Celem publikacji jest szczegółowe przedstawienie – krok po kroku – postępowania w sprawach dotyczących praw, zobowiązań i świadczeń wynikających ze stosunku pracy, aż do jego rozwiązania.
Ochrona Zdrowia

Odpowiedzialność lekarza w orzecznictwie sądów lekarskich
Praktyczne omówienie podstaw odpowiedzialności zawodowej lekarzy przed sądami lekarskimi.

Rachunkowość podmiotów leczniczych i jej potencjał informacyjny
Omówienie możliwości wykorzystania rachunkowości w zarządzaniu podmiotami leczniczymi w Polsce.

Zdarzenia niepożądane w lecznictwie szpitalnym i podstawowej opiece zdrowotnej
W książce omówiono m.in. przykłady i kategoryzację zdarzeń niepożądanych, które mogą zaistnieć w szpitalu i innych podmiotach podstawowej opieki zdrowotnej.

Innowacyjne technologie w ochronie zdrowia. Aspekty prawne
Opracowanie poświęcone zostało zarówno zdefiniowaniu zasadniczych zagrożeń jak i próbie rozwiązania problemów wynikających z wdrażania nowoczesnych technologii w ochronie życia i zdrowia.

Szpitalny oddział ratunkowy. Zarządzanie operacyjne i optymalizacja
Wskazówki zawarte w książce pomogą, dzięki zastosowaniu odpowiednich narzędzi, rozwiązać najbardziej dotkliwe problemy takie jak brak funduszy czy okresowe przeciążenie liczbą pacjentów.

Prawo medyczne dla pielęgniarek
Publikacja omawia status prawny i zawodowy osób wykonujących zawód pielęgniarki.

Jakość w opiece zdrowotnej
Książka omawia prawne aspekty zastosowania nowoczesnych technologii medycznych w systemie ochrony zdrowia, ze szczególnym uwzględnieniem bieżącej sytuacji epidemicznej pandemii COVID -19.

System Prawa Medycznego. Tom I. Pojęcie, źródła i zakres prawa medycznego
Opracowanie ujmujące wszechstronnie zagadnienia z zakresu prawa medycznego.

System Prawa Medycznego. Tom II. Część 1 i 2. Regulacja prawna czynności medycznych
Publikacja poświęcona jest regulacjom prawnym czynności medycznych.

System Prawa Medycznego. Tom III. Odpowiedzialność prawna w związku z czynnościami medycznymi
Kompendium wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej w związku z czynnościami medycznymi oraz organizacją i finansowaniem opieki zdrowotnej przez organy publiczne.
Pomoc Społeczna

Świadczenia rodzinne. Komentarz
W komentarzu znajduje się m.in. kompleksowa informacja, jakie świadczenia przysługują na podstawie przepisów ustawy i na jakich zasadach są przyznawane.

Osoby ubogie, niepełnosprawne i bezdomne w systemie pomocy społecznej
W książce przedstawione są konkretne rodzaje wsparcia, m.in. zasiłki stałe, okresowe i celowe, usługi opiekuńcze, lecznicze i specjalistyczne, zapewnienie tymczasowego schronienia, mieszkania chronione, indywidualne programy wychodzenia z bezdomności.

Akty prawa miejscowego dotyczące pomocy społecznej. Przewodnik z wzorami
Kompleksowe omówienie ogólnych zasad stanowienia aktów prawa miejscowego, które powinny być uwzględniane przy projektowaniu uchwał organów stanowiących jednostki samorządu terytorialnego.
Samorząd terytorialny

Kontrola zarządcza w sektorze finansów publicznych. Zadania skarbnika i głównego księgowego
Najistotniejsze zagadnienia kontroli zarządczej w sektorze finansów publicznych.

Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych
W publikacji dokonano analizy środowiska, w którym realizowana powinna być kontrola zarządcza.

Kontrola zarządcza jednostek samorządu terytorialnego. Monitoring - kontrola - audyt
Omówienie problematyki kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego zarówno z perspektywy monitoringu procesów w niej zachodzących, jak i jej audytu.

Ustawa o samorządzie gminnym. Komentarz
Aktualna i praktyczna wykładnia przepisów ustawy o samorządzie gminnym, przedstawiająca ogół norm prawnych odnoszących się do działalności samorządu terytorialnego.

Prawo o ruchu drogowym. Komentarz
W komentarzu szczegółowo ale bardzo praktycznie omówiono przepisy ustawy – Prawo o ruchu drogowym. Książka uwzględnia zmiany, które wchodzą w życie w latach 2019-2022.

Usuwanie odpadów
W opracowaniu przybliżono, na czym polegają zmiany wprowadzone przez nową instytucję prawną ustawy o odpadach, a także jakie problemy praktyczne mogą wystąpić w czasie ich stosowania.

Zmiana imienia i nazwiska. Geneza. Komentarz. Orzecznictwo. Wzory decyzji
Książka zawiera opis postępowania administracyjnego związanego z procedurą zmiany imienia i nazwiska, wzory decyzji i pism oraz orzecznictwo sądowe
Oferta Akademicka

Postępowanie cywilne w zarysie
Usystematyzowany całokształt polskiego postępowania cywilnego z uwzględnieniem zmian ustawodawczych, które zaszły w ostatnich latach.

Prawo rzeczowe. Zarys wykładu
Przedstawienie w sposób usystematyzowany głównych instytucji prawa rzeczowego.

Ogólne postępowanie administracyjne jurysdykcyjne
Kompleksowe przedstawienie zagadnień dotyczących problematyki postępowania administracyjnego jurysdykcyjnego ogólnego.

Prawo pracy
W podręczniku całościowo zaprezentowano problematykę prawa pracy z uwzględnieniem najnowszych zmian w Kodeksie pracy, a także regulacji wynikających z przepisów unijnych.

Prawo gospodarcze. Aspekty publicznoprawne
Całość zagadnień związanych z jedną z najbardziej reformowanych i rozwijających się w ostatnich latach gałęzi prawa, określanej jako publiczne prawo gospodarcze lub administracyjne prawo gospodarcze.

Prawo karne. Część ogólna, szczególna i wojskowa
Trzecie wydanie cenionego podręcznika uwzględnia zmiany prawne, które weszły w życie w czerwcu 2020 r., wprowadzone przez tzw. Tarczę antykryzysową 4.0.

Prawo karne. Część ogólna
Omówienie zagadnień dotyczących tzw. części ogólnej prawa karnego obejmujących m.in. naukę o czynie zabronionym, karze, środkach karnych, kompensacyjnych, zabezpieczających i innych środkach reakcji karnej.