
Jak pisać pisma procesowe i prowadzić komunikację w sporze. Czyli książeczka o pisaniu pism
Publikacja jest pierwszą pozycją na rynku dającą wskazówki, jak prowadzić komunikację, redagować pisma procesowe oraz układać strategię działania w sporze prawniczym.

Metodyka sporządzania umów gospodarczych
W 9. wydaniu uwzględniono najnowsze zmiany przepisów w szczególności w zakresie przerwania i zawieszenia biegu przedawnienia oraz instytucji wyzysku. Ponadto zostały rozbudowane wzory umów spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz spółki komandytowej w związku z najnowszymi zmianami podatkowymi (Polskim Ładem).

Metodyka sporządzania pism procesowych w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych i administracyjnych
Publikacja zawiera przystępne omówienie wielu rodzajów pism – nie tylko wszczynających postępowanie, lecz także stanowiących środki odwoławcze od wydanych rozstrzygnięć. Zaprezentowano w niej najważniejsze pisma procesowe: pozwy, apelacje, akty oskarżenia sporządzane w toku postępowań oraz propozycje czynności, które należy podjąć w celu ich poprawnego i skutecznego wniesienia.

Apelacja w postępowaniu cywilnym. Komentarz. Orzecznictwo
Potrzebujesz niezawodnej pomocy w przygotowaniu do egzaminu zawodowego? Sięgnij po najnowsze, piąte wydanie książki „Apelacja” Małgorzaty Manowskiej. Publikacja składa się z dwóch części: Pierwsza to klasyczny komentarz. W drugiej znajdziesz przykłady i kazusy oraz wzory poszczególnych elementów apelacji. Co ważne, autorka w jasny i praktyczny sposób wyjaśnia zmiany, które wprowadziła wielka nowelizacja kodeksu postępowania cywilnego z 2019 r. Zapraszamy do lektury!

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
Najnowsze wydanie popularnej publikacji przedstawiającej krok po kroku czynności obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym, która od wielu lat służy praktykom w ich w codziennej pracy oraz aplikantom zawodów prawniczych w przygotowaniu do egzaminu z postępowania karnego.

Czynności komornika sądowego w postępowaniu egzekucyjnym
W publikacji omówiono podstawowe zasady działania i czynności komornika sądowego, zarówno o charakterze egzekucyjnym, jak i nieegzekucyjnym.

Meritum Prawo spółek, tom I i II
Nowości w 7. wydaniu „Meritum. Prawo spółek” to m.in.: prosta spółka akcyjna, obszerne omówienie dużej nowelizacji Kodeksu spółek handlowych z 9.02.2022 r., spółka akcyjna i PSA, spółka akcyjna, zmiany w CIT, spółka z o.o.

Kontakty z dzieckiem. Jak regulować, jak egzekwować? Poradnik praktyczny
Publikacja to jedyny na rynku tak obszerny poradnik dotyczący spraw o kontakty z dziećmi – zarówno z punktu widzenia osób uprawnionych do kontaktów, jak i tych, które jako główni opiekunowie dziecka są zobowiązane do umożliwienia kontaktów z nim

Alimenty. Wzory pism z komentarzem
Publikacja stanowi jedyny na rynku tak obszerny zbiór wzorów pism stosowanych w sprawach o alimenty, zarówno przez osoby dochodzące alimentów, jak i te zobowiązane do alimentacji.

Alimenty. Jak dochodzić, jak się bronić? Poradnik praktyczny
Poradnik przedstawia w przystępny sposób problematykę spraw o alimenty – zarówno z punktu widzenia osób ich dochodzących, jak i tych zobowiązanych do alimentacji.

Rozliczenia stron nieważnej umowy kredytu waloryzowanego kursem waluty obcej
Przewodnik zawiera praktyczne wskazówki jak stworzyć poprawnie pozew czy odpowiedź na pozew i prowadzić dalszą wymianę pism procesowych, przygotować się do rozpraw, a następnie reagować na wydane orzeczenia w sposób zabezpieczający interesy klientów.

Nowe instytucje prawa spadkowego w praktyce notarialnej
Publikacja omawia z praktycznej perspektywy nowe instytucje prawa spadkowego wprowadzone do polskiego porządku prawnego w ostatnich latach

Odpowiedzialność karna w Polsce za czyny zabronione popełnione za granicą
Książka przedstawia wiele aspektów praktycznych dotyczących odpowiedzialności karnej w Polsce za przestępstwa i wykroczenia za granicą.

Służebność przesyłu. Zagadnienia prywatnoprawne oraz publicznoprawne
W publikacji omówiono najbardziej kontrowersyjne na gruncie prawa cywilnego, rolnego oraz administracyjnego zagadnienia związane z instytucją prawną służebności przesyłu oraz ukształtowaną przez orzecznictwo sądowe „służebnością gruntową odpowiadającą treści służebności przesyłu”.

Seria z Paragrafem - PAKIET - Prawo cywilne, karne, administracyjne, pracy i handlowe. Zbiory przepisów
Pakiet pięciu, aktualnych zbiorów przepisów 2023

System Prawa Karnego Procesowego - pakiet 10 tomów
System Prawa Karnego Procesowego - pakiet 10 tomów

Kodeks postępowania karnego. Komentarz
Wybitni prawnicy podpowiadają, jak rozwiązywać konkretne wątpliwości prawne – w myśl zasady, by komentarz „nie kończył się tam, gdzie zaczynają się problemy”

Odszkodowanie za szkody z OC posiadacza pojazdu w związku z wypadkiem drogowym. Postępowanie. Wzory
W książce kompleksowo omówiono postępowanie w sprawach o roszczenia wynikające ze zdarzeń komunikacyjnych, które dochodzone są od zakładów ubezpieczeń z obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Środki obrony pozwanego w postępowaniu przed sądem I instancji
Zagadnienie prawem dozwolonych form obrony pozwanego jest niezwykle doniosłe praktycznie, ponieważ od przyjętej in concreto linii obrony procesowej zależeć będzie nie tylko czas trwania i przebieg postępowania, ale także efekt finalny w postaci rozstrzygnięcia sądowego kończącego postępowanie w sprawie.

Rozwód. Praktyczny przewodnik
Publikacja omawia poszczególne etapy procesu rozwodowego oraz przybliża możliwe warianty wyborów, z którymi przyjdzie się zmierzyć stronie – od formułowania petitum pozwu, po przebieg postępowania, aż do rozstrzygnięcia, czyli wyroku wraz z omówieniem jego elementów i dalszych możliwych działań związanych np. z majątkiem wspólnym stron.

Polski ład - wpływ na rozliczenia podatkowe przedsiębiorców
Publikacja omawia istotne zmiany w polskim prawie podatkowym z lat 2021–2023.

Zrozumieć sprawozdanie finansowe
Lektura książki ułatwi porozumiewanie się z bankami, instytucjami finansowymi oraz finansistami. Nauczy czytać sprawozdanie finansowe, interpretować podstawowe wskaźniki, a także rozpoznać wpływ codziennych działań biznesowych na sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Międzynarodowe prawo rodzinne. Filiacja. Piecza nad dzieckiem. Alimentacja
W publikacji omówiono całość prawniczych zagadnień między rodzicami i dzieckiem w sytuacjach międzynarodowych.

Prawo jako projekt przyszłości
Książka porusza bardzo istotną tematykę przyszłości prawa. Rozumienie prawa pozwala przeciwdziałać negatywnym skutkom ludzkiej działalności i zagrożeniom, jakie ona niesie.

Służebność przesyłu. Zagadnienia prywatnoprawne oraz publicznoprawne
W publikacji omówiono najbardziej kontrowersyjne na gruncie prawa cywilnego, rolnego oraz administracyjnego zagadnienia związane z instytucją prawną służebności przesyłu oraz ukształtowaną przez orzecznictwo sądowe „służebnością gruntową odpowiadającą treści służebności przesyłu”.

Odpowiedzialność za wady w kontraktach budowlanych
Pozycja niezbędna dla "dużych" inwestorów realizujących/zlecających zadania na kontraktach: samorządów, dużych firm budowlanych oraz inżynierów kontraktów.

Czynności komornika sądowego w postępowaniu egzekucyjnym
W publikacji omówiono podstawowe zasady działania i czynności komornika sądowego, zarówno o charakterze egzekucyjnym, jak i nieegzekucyjnym.

Słynne alkohole a prawo własności intelektualnej
Historia wytwarzania, naruszeń praw producentów i ochrony najbardziej znanych alkoholi na świecie.

Zabawy z prawem autorskim dawne i nowe
Czy sztuczna inteligencja może być twórcą?
Czym jest NFT (non-fungible token) i jakie ma znaczenie dla prawa autorskiego?
Kiedy możemy mówić o autoplagiacie?

Egzekucja z ruchomości
W książce omawiono poszczególne etapy egzekucji, tj. zajęcie wraz z oszacowaniem oraz licytacyjne i pozalicytacyjne sposoby sprzedaży ruchomości.

Analiza ryzyka w ochronie danych osobowych
Publikacja przedstawia analizę zastosowania konstrukcji prawnej konkretyzacji obowiązków prawnych, opartej na kryterium ryzyka naruszenia praw lub wolności osób fizycznych.

Postępowanie notarialne w Kodeksie spółek handlowych
W publikacji omówiono obowiązki notariusza przy sporządzaniu czynności notarialnych występujących w Kodeksie spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii spornych.

Psychologia potoczna w myśleniu prawniczym
Na okładce został zreprodukowany miedzioryt Jacka Gaja Zuzanna, który w naszym przekonaniu najpełniej wyraża przesłanie tej książki. Przypomnijmy, że pochodząca ze Starego Testamentu (z Księgi Daniela) przypowieść przynajmniej od XVI wieku jest stale obecnym tematem w sztuce europejskiej. Zuzannę i starców, Zuzannę z sędziami, Zuzannę w kąpieli czy po prostu Zuzannę malowali m.in. Tintoretto, Rubens oraz Rembrandt.

Kształtowanie ustroju rolnego. Komentarz
W książce zamieszczono analizę nie tylko przepisów ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, lecz także powiązanych przepisów ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz ustawy nowelizującej ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego z 2019 r.

Piecza naprzemienna a władza rodzicielska rodziców żyjących w rozłączeniu
Szczegółowa analiza prawna została poparta bogatym orzecznictwem, stanowiskami doktryny, organizacji międzynarodowych i pozarządowych oraz danymi statystycznymi. W rozważaniach odwołano się do poglądów prezentowanych przez polskich i zagranicznych przedstawicieli nauki oraz praktyków: sędziów, mediatorów, lekarzy, psychologów, socjologów, pedagogów, wreszcie samych zainteresowanych – dzieci i ich rodziców.

Polski ład - wpływ na rozliczenia podatkowe przedsiębiorców
Publikacja omawia istotne zmiany w polskim prawie podatkowym z lat 2021–2023.

Krajowy System e-Faktur (KSeF)
Krajowy System e-Faktur (KSeF) będzie od 1 stycznia 2024 r. dla większości podatników jedynym i obowiązkowym sposobem wystawiania i odbierania faktur sprzedażowych i zakupowych w formie elektronicznej. Książka w przystępny sposób przedstawia niezbędne informacje, które pomogą przygotować się do obsługi tego systemu.

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR)
Książka przedstawia problematykę stosowania klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania GAAR. Zaprezentowano w niej praktyczne aspekty związane z oceną: czy działanie podatnika stanowiło unikanie opodatkowania na gruncie przepisów Ordynacji podatkowej.

Estoński CIT w praktyce
Książka napisana przez praktyków – wybitnych znawców tematu, na co dzień zajmujących się obsługą podmiotów stosujących omawiane rozwiązanie – stanowi praktyczny przewodnik, poczynając od celu wprowadzenia regulacji i korzyści, jakie przynosi ona w Estonii czy Gruzji, poprzez szczegółowy opis rozwiązań przewidzianych dla polskich przedsiębiorców, aż do całościowej próby podsumowania regulacji.

Kodeks postępowania karnego. Komentarz do nowelizacji 2019
Komentarz pozwala na szybkie wdrożenie się w zakres zmian i ocenę konsekwencji wejścia w życie nowych unormowań z punktu widzenia pełnomocnika procesowego, sądu czy oskarżyciela publicznego.

Wytyczne w zakresie cen transferowych dla transakcji finansowych
Autorki zawarły w publikacji praktyczne wskazówki, które stanowią nieodzowną pomoc w ustalaniu cen transferowych z zachowaniem zasady rynkowości.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wzory umów, pism i dokumentów
Publikacja zawiera niemal 80 wzorów umów, regulaminów, wniosków, a także pozwów związanych z prowadzeniem działalności w formie spółki z o.o.

Umowa o zbycie spadku w polskim prawie spadkowym
Pierwsze w literaturze polskiej opracowanie monograficzne dotyczące problematyki umowy o zbycie spadku na gruncie uregulowań polskiego materialnego prawa cywilnego.

MERITUM Rachunkowość. Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa
Merytoryczne wsparcie w rozwiązywaniu złożonych problemów dotyczących sprawozdawczości finansowej.

Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych
Najnowsze wydanie popularnej publikacji przedstawiającej krok po kroku czynności obrońcy i pełnomocnika w procesie karnym, która od wielu lat służy praktykom w ich w codziennej pracy oraz aplikantom zawodów prawniczych w przygotowaniu do egzaminu z postępowania karnego.

Aplikacja radcowska. Ubezpieczenia społeczne
Książka zawiera szczegółowo opracowane odpowiedzi na pytania obowiązujące na kolokwium ustnym z zakresu ubezpieczeń społecznych, przewidzianym w programie I roku aplikacji radcowskiej od 2022 r. Jednocześnie stanowi – przedstawiony w przystępny sposób – zarys wykładu obejmującego podstawowe zagadnienia istotne dla przyswojenia tej niełatwej tematyki.

Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych
W publikacji przedstawiono przebieg postępowania cywilnego w ujęciu praktycznym, objaśniono krok po kroku postępowanie cywilne z punktu widzenia obowiązków i uprawnień procesowych sędziego.

Regulaminy i procedury w firmie
Czytelnik znajdzie tu nie tylko prawne i organizacyjne omówienie poszczególnych dokumentów, lecz także kilkadziesiąt wzorów regulaminów i procedur, które można modyfikować i dostosowywać do specyfiki i potrzeb danej organizacji. Prezentowane wzory można też pobrać w wersji edytowalnej ze strony www.regulaminyiprocedurywfirmie.lex.pl.

Meritum Ubezpieczenia społeczne
Poradnik omawia zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych i świadczeniami ubezpieczeniowymi, mając na uwadze przede wszystkim praktyczne, przystępne przedstawienie tematu.

Mentoring w praktyce. Partnerstwo w relacji, wsparcie w rozwoju
W książce poruszono zagadnienia takie jak: rola mentora i mentee oraz łączącej ich relacji; umiejętności, jakie powinien posiadać i rozwijać mentor; wskazówki dotyczące metod pracy mentora; korzyści i bariery związane z wdrażaniem programów mentoringowych w organizacji.

HR compliance. Skuteczne wykrywanie nadużyć i zachowań niepożądanych
HR compliance jest to system działań pracodawcy i jego upoważnionych przedstawicieli lub struktur stworzony w celu kontroli przestrzegania prawa. Dotyczy obszarów związanych z pracownikami, w których członkowie organizacji mogą być zarówno sprawcami, jak i ofiarami naruszeń.

Job Crafting. Nowa metoda budowania zaangażowania i poczucia sensu pracy
Job crafting jest metodą zwiększania zaangażowania pracowników i wspierania ich w budowaniu poczucia sensu pracy. Polega na dokonywaniu przez nich fizycznych oraz poznawczych zmian w sposobie wykonywania pracy, stosunku do niej lub w relacjach ze współpracownikami.

Kodeks pracy. Komentarz. Tom I i II
Szóste wydanie komentarza do Kodeksu pracy zawiera komentarze do procedowanych obecnie projektów ustaw odnoszących się m.in. do uregulowania pracy zdalnej jako rozwiązania stałego.

Aplikacja radcowska. Ubezpieczenia społeczne
Książka zawiera szczegółowo opracowane odpowiedzi na pytania obowiązujące na kolokwium ustnym z zakresu ubezpieczeń społecznych, przewidzianym w programie I roku aplikacji radcowskiej od 2022 r. Jednocześnie stanowi – przedstawiony w przystępny sposób – zarys wykładu obejmującego podstawowe zagadnienia istotne dla przyswojenia tej niełatwej tematyki.

Restrukturyzacja. Wprowadzanie trudnych zmian z korzyścią dla organizacji i pracowników
Książka dotyczy prawnych, społecznych oraz praktycznych wyzwań, przed jakimi stoją firmy, które decydują się na wprowadzenie zmian o charakterze restrukturyzacyjnym oraz działań, jakich takie plany wymagają.

Profesjonalny coaching. Zasady i dylematy etyczne w pracy coacha
Autorka opisuje, jakie zasady i standardy etyczne muszą być przestrzegane, aby proces profesjonalnego coachingu przebiegał prawidłowo, autentycznie wspierając rozwój jednostek i zespołów. Wydanie II zostało rozszerzone o wiele nowych opinii oraz zaktualizowane. Czytelnik otrzymuje więc przegląd najnowszych uregulowań dotyczących profesji coacha.
Czytaj po godzinach z Profinfo!

Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz
Niezachwianie szczera, poruszająca i zabawna. To jest książka, na którą wszyscy czekali! Matthew Perry, gwiazda serialu „Przyjaciele”, przenosi czytelników na scenę najbardziej znanego sitcomu wszechczasów, jednocześnie opowiadając o swoich prywatnych zmaganiach z uzależnieniem. Z typowymi dla siebie poczuciem humoru i szczerością szczegółowo opisuje trwającą całe życie walkę z chorobą i to, co ją napędzało, pomimo posiadania „wszystkiego”. „Przyjaciele, kochankowie i ta wielka, straszna rzecz” to autobiografia zawierająca najbardziej intymne szczegóły dotyczące utraconej miłości Perry’ego, jego najciemniejszych dni i najlepszych przyjaciół. „Jeśli chcesz się dowiedzieć, kim naprawdę jest Matthew Perry, nie czytaj brukowców – sięgnij po tę książkę” Marta Kauffman, współtwórczyni serialu NBC „Przyjaciele”

Z pierwszej piłki
Nim doszło do tragedii, Rewera Opole została okrzyknięta największym fenomenem polskiego futbolu. W efektowny sposób awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej, a potem rozbijała rywali jednego po drugim. Wszystko skończyło się, gdy trener i piętnastu piłkarzy zginęło w tragicznym wypadku. Teraz klub, pozbawiony większości kadry, znalazł się na skraju przepaści. Nowy szkoleniowiec jest zwalnianym z kolejnych drużyn wyrzutkiem, a jego zespół składa się z niedoświadczonych, młodych chłopaków z podwórka. Czy uda im się stawić czoła najlepszym ligowym zespołom? I obronić to, co wywalczyli ich poprzednicy? Kibice pokładają największe nadzieje w nastolatku grającym z numerem 15, którego marzeniem jest podbicie piłkarskiego świata. Popełnia on jednak tragiczny błąd, który kosztować może go nie tylko karierę, ale także życie.

Karta Nauczyciela. Komentarz
W komentarzu omówiono prawa i obowiązki nauczycieli określone w przepisach ustawy – Karta Nauczyciela, w tym m.in. wymagania kwalifikacyjne nauczycieli, awans zawodowy, nawiązanie, zmiana i rozwiązanie stosunku pracy z nauczycielem, warunki pracy, a także wynagrodzenia, nagrody i odznaczenia, uprawnienia socjalne i urlopy oraz odpowiedzialność dyscyplinarną.

Prawo oświatowe. Komentarz
W komentarzu szczegółowo omówiono przepisy ustawy – Prawo oświatowe, w tym zagadnienia organizacji i funkcjonowania szkół oraz placówek oświatowych.

Wzory pism i dokumentów. Karta Nauczyciela i prawo pracy w oświacie
Książka zawiera około 340 wzorów oraz przykładów pism i dokumentów najczęściej stosowanych w praktyce szkolnej, przygotowanych na podstawie obowiązujących przepisów prawnych, m.in.: Karty Nauczyciela, Kodeksu pracy oraz ustawy o finansowaniu zadań oświatowych.

Prawo cywilne. Przed egzaminem
Publikacja to nowoczesny niezbędnik do nauki i powtórki przed egzaminem z zakresu prawa cywilnego materialnego. Zawiera kompleksowe omówienie zagadnień z wykorzystaniem metody nauki poprzez pytania i weryfikację prawidłowości udzielonych odpowiedzi.

Prawo rodzinne i opiekuńcze. Vademecum
Kompleksowe omówienie zagadnień z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego zostało opracowane z zachowaniem chronologii wynikającej z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, aby ułatwić Czytelnikowi przyswojenie wiedzy i weryfikację postępów w nauce.

Prawo administracyjne
Podręcznik zawiera wszystkie kluczowe zagadnienia prawa administracyjnego. Autor w przystępny sposób przybliża najważniejsze pojęcia i aspekty tej dziedziny prawa, uwzględniając przy tym najnowszy dorobek doktryny i orzecznictwa.

Prawo rolne
Prawo rolne to kontynuacja znanego podręcznika wydawanego przez lata pod redakcją Profesora Andrzeja Stelmachowskiego.

Polskie postępowanie karne
Polskie postępowanie karne to znany i ceniony od lat podręcznik autorstwa wybitnych procesualistów Tomasza Grzegorczyka i Janusza Tylmana. Jubileuszowe 10. wydanie zostało zaktualizowane i uzupełnione przez zespół pracowników Katedry Postępowania Karnego i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Postępowanie karne. Przed egzaminem
Niezbędnik do nauki i powtórki przed egzaminem z postępowania karnego.

Historia prawa
Historia prawa Katarzyny Sójki-Zielińskiej przedstawia ewolucję prawa prywatnego, prawa karnego oraz procedury sądowej od starożytności do współczesności. Autorka szczególną uwagę poświęciła tym instytucjom, których przeszłość pozwala na lepsze zrozumienie współczesnych rozwiązań prawnych oraz poznanie historycznych korzeni norm prawa obowiązującego.

Postępowanie administracyjne i sądowoadministracyjne
Podręcznik prezentuje koncepcje teoretyczne instytucji procesowych postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego oraz ich stosowanie w praktyce.

Polskie prawo konstytucyjne. Zarys wykładu
W podręczniku przedstawiono wszystkie podstawowe elementy polskiego prawa konstytucyjnego. Opracowanie uwzględnia lata doświadczeń autora zgromadzonych w działalności dydaktycznej oraz w praktyce sędziowskiej.
Pozostałe nowości
![Pakiet VAT 2023 [PRZEDSPRZEDAŻ] Pakiet VAT 2023 [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/storage/image/core_products/2022/11/30/85b4e3f08aa0878965f405a1b95d39b6/admin/shop/Pakiet VAT 2023.jpg.webp)
Pakiet VAT 2023 [PRZEDSPRZEDAŻ]
Przełom roku 2022 i 2023 to czas kolejnych zmian podatkowych, z którymi będą się zmagać przedsiębiorcy. Wynikają one m.in. z wdrożenia pakietu SLIM VAT 3 czy tworzenia grup VAT.

Rokowania zbiorowe a rynek platform cyfrowych. Tradycyjne narzędzie dla nowych modeli biznesowych
Praca platformowa to forma zatrudnienia, w ramach której organizacje lub osoby używają platformy internetowej, aby dotrzeć do innych organizacji lub osób w celu wykonania konkretnych usług w zamian za opłatę.

Odpowiedzialność za wady w kontraktach budowlanych
Pozycja niezbędna dla "dużych" inwestorów realizujących/zlecających zadania na kontraktach: samorządów, dużych firm budowlanych oraz inżynierów kontraktów.

Reklama. Aspekty prawne. Nowe wyzwania
W książce omówiono istotne w praktyce i dyskusyjne w nauce kluczowe zagadnienia dotyczące prawa reklamy.

Wzory pism procesowych w sprawach cywilnych i rejestrowych z objaśnieniami
W opracowaniu ukazano zarówno formalne, jak i merytoryczne aspekty konstruowania pism procesowych na różnych etapach i w różnych rodzajach procesu cywilnego, postępowania nieprocesowego (w tym w sprawach rejestrowych), a także w postępowaniach pomocniczych.

Akty prawa miejscowego. Tworzenie, procedura i kontrola
W publikacji w sposób kompleksowy i przystępny omówiono zagadnienia związane z tworzeniem aktów prawa miejscowego, w tym ich projektowaniem, procedowaniem, ogłaszaniem i kontrolą treści.

Prawo holdingowe. Praktyczny komentarz
Publikacja zawiera szczegółową analizę przepisów dotyczących prawa holdingowego, z którymi przedsiębiorcy działający w Polsce będą musieli zmierzyć się już jesienią 2022 r.

Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR)
Książka przedstawia problematykę stosowania klauzuli ogólnej przeciwko unikaniu opodatkowania GAAR. Zaprezentowano w niej praktyczne aspekty związane z oceną: czy działanie podatnika stanowiło unikanie opodatkowania na gruncie przepisów Ordynacji podatkowej.

Prawo o aktach stanu cywilnego. Komentarz
Publikacja uwzględnia zmiany stanu prawnego m.in. w zakresie elektronizacji aktów stanu cywilnego wprowadzonego ustawą z dnia 16 października 2019 r. o zmianie ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne oraz niektórych innych ustaw, a także przepisów prawnych, które wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023 r. na mocy ustawy z dnia 18 listopada 2020 r. o doręczeniach elektronicznych, dotyczących możliwości upoważnień, archiwizacji akt zbiorowych rejestracji oraz wydawania odpisów aktów stanu cywilnego w postaci elektronicznej.

Obowiązki firm inwestycyjnych i banków w systemie MiFID II. Stanowiska i wytyczne organów nadzoru
Publikacja zawiera analizę wybranych wytycznych i stanowisk ESMA, KNF i UKNF w zakresie ustawodawstwa MiFID I oraz MiFID II, które w znaczący sposób wpłynęły na praktykę firm inwestycyjnych i banków w Polsce w obszarze obrotu instrumentami finansowymi.

Upadłość konsumencka
Unikatowe i praktyczne omówienie tematyki upadłości konsumenckiej.

Prawo o notariacie. Komentarz. Wzory aktów notarialnych i poświadczeń
Komentarz do ustawy napisany przez praktykujących notariuszy, dodatkowo aż 76 wzorów różnych aktów notarialnych, dostępne do pobrania w wersji elektronicznej ze strony www po wpisaniu zamieszczonego w książce kodu aktywacyjnego. Wzory można modyfikować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Koszty robót budowlanych. Ustalanie wartości i rozliczanie zamówień publicznych
Zbiór praktycznych rekomendacji, które mogą przynieść wymierne korzyści.