![Estoński CIT w praktyce [PRZEDSPRZEDAŻ] Estoński CIT w praktyce [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/6/7/0f766e02fdf4513863cc7356e22a3390/admin/shop/978-83-8246-894-6_.jpg)
Estoński CIT w praktyce [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka napisana przez praktyków – wybitnych znawców tematu, na co dzień zajmujących się obsługą podmiotów stosujących omawiane rozwiązanie – stanowi praktyczny przewodnik, poczynając od celu wprowadzenia regulacji i korzyści, jakie przynosi ona w Estonii czy Gruzji, poprzez szczegółowy opis rozwiązań przewidzianych dla polskich przedsiębiorców, aż do całościowej próby podsumowania regulacji.

Opodatkowanie spółek
Szczegółowe omówienie zagadnień podatkowych odnoszących się do wszystkich rodzajów spółek kodeksowych, tj. spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnej oraz prostej spółki akcyjnej.
![PIT. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ] PIT. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]](https://static.profinfo.pl/image/core_products/2022/2/7/38f70d524119f09ccc4d50386b677863/admin/shop/978-83-8286-281-2_.jpg)
PIT. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ]
Kompleksowe omówienie ustawy o PIT, zawierające najnowsze zmiany związane z Polskim Ładem.

Obowiązek informacyjny w zakresie realizowanej strategii podatkowej
W książce poddano analizie zagadnienia dotyczące regulacji dotyczącej obowiązku sporządzenia i podania do publicznej wiadomości tej strategii. W pierwszej kolejności przedstawiona została jej istota oraz charakter prawny. Następnie omówiono zakres podmiotów obowiązanych do jej sporządzenia i zakres oraz rodzaj informacji nią objętych.

Polski ład – nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 2022 roku
W publikacji omówiono zmiany wynikające z Polskiego ładu w zakresie składki zdrowotnej oraz zamieszczono edytowalne arkusze kalkulacyjne dostępne w wersji elektronicznej.

VAT. Komentarz 2022
Analiza przepisów ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych oraz przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szczególny nacisk położono na kwestie związane ze stosowaniem nowych przepisów, które weszły w życie w 2021 r., od 1.01.2022 r. (m.in. w ramach tzw. Polskiego ładu), oraz te, które wejdą w życie w trakcie 2022 r

Meritum Podatki 2022
Kompendium wiedzy, ekspercka analiza zmian w PIT, CIT i VAT, praktyczne informacje na temat polskiego prawa podatkowego oraz szczegółowe omówienie regulacji Polskiego Ładu. Roczna aktualizacja on-line w cenie książki.

MERITUM Rachunkowość. Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa
Merytoryczne wsparcie w rozwiązywaniu złożonych problemów dotyczących sprawozdawczości finansowej.

Wzorcowy Plan Kont z komentarzem do ustawy o rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości
W obszernym komentarzu do każdego zespołu kont przedstawiono definicje, podstawowe pojęcia, zasady wyceny wraz z omówieniem różnic między MSSF/MSR a ustawą o rachunkowości. Publikacja zawiera wiele przykładów ilustrujących szczególnie trudne zagadnienia.

Dokumentacja pracownicza. Wzory. Komentarze
Ponad 220 wzorów pism z dziedziny indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, w tym wynikających z regulacji anytcovidowych, m.in.: polecenie pracy zdalnej, regulamin pracy zdalnej czy dokumenty związane z monitoringiem pracowników.

Meritum Prawo Pracy 2022
Kompendium wiedzy z zakresu prawa pracy, w którym w sposób przystępny omówiono zasady stosowania przepisów w praktyce. Roczna aktualizacja on-line w cenie książki.

Obowiązek informacyjny w zakresie realizowanej strategii podatkowej
W książce poddano analizie zagadnienia dotyczące regulacji dotyczącej obowiązku sporządzenia i podania do publicznej wiadomości tej strategii. W pierwszej kolejności przedstawiona została jej istota oraz charakter prawny. Następnie omówiono zakres podmiotów obowiązanych do jej sporządzenia i zakres oraz rodzaj informacji nią objętych.

Polski ład – obowiązki płatników PIT od 2022 roku
Książka zawiera omówienie wszystkich istotnych problemów dotyczących rozliczania podatku PIT od osób zatrudnianych na podstawie różnych stosunków prawnych. Publikacja opisuje ponadto zasady rozliczania pracowników w okresie pandemii COVID-19 (m.in. skutki podatkowe pracy zdalnej) oraz zmiany zasad opodatkowania wynikające z Polskiego Ładu, które obowiązują od 1.01.2022 r.

Podatki 2022
Podatki 2022 to zbiór najważniejszych przepisów podatkowych zawierający, najnowsze zmiany podatkowe w ramach tzw. polskiego ładu, wprowadzone przez ustawodawcę.

Ochrona praw podatnika
Książka jest obszernym zbiorem opracowań dotyczących relacji zachodzących między prawami podatnika a środkami ich ochrony.

Faktura VAT 2022
W publikacji omówiono zmienione oraz nowe regulacje dotyczące m.in.: nowej matrycy stawek VAT, wystawiania faktur do paragonów fiskalnych, mechanizmu podzielonej płatności (MPP), w tym załącznika nr 15 do ustawy o VAT, odwrotnego obciążenia, JPK_VAT, SLIM VAT, w tym przeliczania waluty obcej w związku z fakturowaniem, faktur korygujących in minus oraz in plus, faktur ustrukturyzowanych oraz Krajowego Systemu e-Faktur.

Opodatkowanie VAT usług finansowych
Autorka omawia wprowadzoną od 1 stycznia 2022 r. w ramach Polskiego Ładu opcję opodatkowania usług finansowych w miejsce stosowania przez podatnika zwolnienia. Zmiana ta może spowodować trudności przy opodatkowaniu transakcji polegających np. na nabyciu lub sprzedaży udziałów jako usługi finansowej, korzystających ze zwolnienia podatkowego.

Podatki 2022 z komentarzem CRIDO
Kompleksowy zbiór aktualnych przepisów podatkowych z komentarzem do wybranych ustaw oraz najważniejszych zmian wprowadzonych m.in. Polskim Ładem w formie odniesienia do konkretnych przepisów oraz praktycznymi opracowaniami przygotowanymi przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem.

Polski Ład. Podatki i składki
W publikacji omówiono regulacje związane z Polskim Ładem – największą w ostatnich latach reformą systemu podatkowo-składkowego w Polsce. Autor odpowiada na blisko 300 pytań dotyczących podatkowych i składkowych aspektów Polskiego Ładu, które zostały zadane w trakcie spotkań z przedsiębiorcami, księgowymi, doradcami podatkowymi.

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Komentarz
Komentarz zawiera objaśnienia do przepisów regulujących opodatkowanie ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Autorzy omawiają m.in. zmiany ustawowe wprowadzone od 1.01.2022 r, wynikające z programu „Polski Ład” w zakresie rozwiązań dotyczących ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Podatek od spadków i darowizn. Komentarz
Autorzy przedstawiają konkretne rozwiązania ustawodawcze oraz dostrzegają, że połowa zdarzeń powodujących powstanie obowiązku w podatku od spadków i darowizn nie ma jakiegokolwiek związku ze spadkobraniem czy darowizną.

Rachunkowość - aspekty prawne i podatkowe
Publikacja w sposób interdyscyplinarny przedstawia zagadnienia zarówno prawa bilansowego, jak i podatkowego, a także innych gałęzi prawa istotnych dla ustalenia i prawidłowego wypełniania obowiązków w zakresie obowiązków podatkowych. Niewątpliwą zaletą opracowania jest wskazanie przez autorkę licznych przykładów.

Rzeczywisty beneficjent a podatek u źródła
Publikacja zawiera porównanie koncepcji rzeczywistego beneficjenta z klauzulami antyabuzywnymi oraz komentarz do najnowszych zmian w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania i ustawodawstwie zmienionym przez „Polski Ład”.

Prowadzenie ewidencji i sporządzanie JPK_VAT oraz zmiany w ZUS 2021
Poradnik krok po kroku prowadzi właścicieli biur rachunkowych przez proces zmian w zasadach sporządzania pliku JPK i zmian wprowadzanych w ZUSie.

Zwrot podatku akcyzowego producentom rolnym. Komentarz
Publikacja zawiera omówienie problemów pojawiających się na etapie stosowania regulacji dotyczących zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Autorzy komentują przepisy normujące zwrot podatku akcyzowego producentom rolnym z uwzględnieniem orzecznictwa sądów administracyjnych, stanowisk wyrażanych w pismach wydawanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz literaturze przedmiotu.

Compliance w biurze rachunkowym - procedury, instrukcje, formularze
Rozwiązania, które usystematyzują i uporządkują przebieg pracy biura rachunkowego, a także ułatwią komunikację między biurem rachunkowym a klientem.

Jak uniknąć ryzyka odpowiedzialności podatkowej
Publikacja w sposób kompleksowy omawia zagadnienia związane z szeroko rozumianą sprawozdawczością podatkową.

Wytyczne w zakresie cen transferowych dla transakcji finansowych
Autorki zawarły w publikacji praktyczne wskazówki, które stanowią nieodzowną pomoc w ustalaniu cen transferowych z zachowaniem zasady rynkowości.

Prawo do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym
W publikacji przedstawiono zakres i treść prawa do zwrotu podatku pobranego niezgodnie z prawem unijnym.
Sprawdź pozostałą ofertę

Ordynacja podatkowa. Wzory pism z komentarzem
348 wzorów pism z zakresu prawa podatkowego, które zostały zaprezentowane w układzie odpowiadającym przepisom Ordynacji podatkowej, co ułatwia dotarcie do właściwego wzoru.

Karuzele VAT. Wybrane regulacje prawa karnego materialnego i procesowego
Szczegółowa analiza przestępczości wyłudzeń podatku VAT poprzez mechanizm tzw. przestępstw karuzelowych.

Kontrola podatkowa działalności gospodarczej
Autorzy w prosty i przejrzysty sposób przedstawiają zawiłe przepisy związane z procedurą kontrolną.

Postępowania i kontrole podatkowe. Prawa i obowiązki przedsiębiorców według Konstytucji biznesu
W publikacji przedstawiono prawa i obowiązki przedsiębiorców jako podatników i płatników, a także obowiązki organów podatkowych i ich uprawnienia w ramach kontroli podatkowej i postępowań podatkowych.

Zmiany w podatkach związane z nowelizacjami VAT od 1 września oraz 1 listopada 2019 r.
Publikacja w pytaniach i odpowiedziach omawia kluczowe zmiany w przepisach podatkowych wchodzących w życie we wrześniu i w listopadzie 2019 r.

Planowanie sukcesyjne. Prawne i podatkowe aspekty zarządu sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej
Publikacja będzie pomocna w wyborze niezbędnych mechanizmów sukcesji minimalizujących obciążenia podatkowe, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ochrony majątku przedsiębiorstwa rodzinnego dla przyszłych pokoleń.

Podatek VAT w branży TSL
Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie, spedycji i logistyce poddane rzetelnej analizie przedstawionej w przystępny sposób.

Mechanizm podzielonej płatności (split payment)
W publikacji znajdziesz kompleksowe omówienie zagadnienia związanego z obowiązującym od 1.07.2018 r. mechanizmem podzielonej płatności, zarówno od strony ogólnych definicji, jak i praktycznych problemów podatników.

Split payment - podzielona płatność. Pytania i odpowiedzi
Publikacja dotyczy split payment, czyli instytucji podzielonej płatności, która została wprowadzona do polskiego systemu prawnego z dniem 1.07.2018 r.

Rachunkowość. Biegli rewidenci. Przepisy
Stan prawny na 10 października 2019 r.

Kontrola podatkowa działalności gospodarczej
Autorzy w prosty i przejrzysty sposób przedstawiają zawiłe przepisy związane z procedurą kontrolną.

Postępowania i kontrole podatkowe. Prawa i obowiązki przedsiębiorców według Konstytucji biznesu
W publikacji przedstawiono prawa i obowiązki przedsiębiorców jako podatników i płatników, a także obowiązki organów podatkowych i ich uprawnienia w ramach kontroli podatkowej i postępowań podatkowych.

Dowód z przesłuchania w procedurze podatkowej
Instytucja przesłuchania strony, świadka i biegłego w prawie podatkowym poddana dogłębnej i przejrzystej analizie.

Obowiązki dokumentacyjne i formalne w prawie podatkowym
Omówienie najważniejszych zagadnień dotyczących problematyki obowiązków dokumentacyjnych i formalnych występujących w polskim prawie podatkowym

Promocja kancelarii doradztwa podatkowego i biura rachunkowego
Publikacja zawiera wskazówki, jak skutecznie i zgodnie z prawem promować swoje usługi z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi (budowanie relacji z klientem, public relations, reklama) oraz instrumentów, jakich dostarcza Internet.

Podatkowy zakład zagraniczny
W publikacji dokonano prawnopodatkowej analizy instytucji zakładu zagranicznego, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu, jaki rozwój tzw. gospodarki cyfrowej wywiera na tradycyjną konstrukcję prawną zakładu.

Opodatkowanie dochodów nieujawnionych jako narzędzie uszczelniające system podatkowy
Celem publikacji jest kompleksowe przedstawienie instytucji dotyczącej opodatkowania dochodów ze źródeł niejawnych lub nieznajdujących pokrycia w źródłach ujawnionych.

Ordynacja podatkowa. Komentarz
Najnowsze wydanie komentarza do Ordynacji podatkowej zawiera omówienie nowych regulacji związanych z m.in. dodatkowym zobowiązaniem podatkowym, raportowaniem schematów podatkowych oraz cofnięciem skutków unikania opodatkowania.

Polish Tax System. Business Opportunities and Challenges
This book is a unique tax law publication on fundamental elements of Polish tax system.

Tax avoidance and rationality of law
"Fiscal" and "moral termites" are eating away taxes due, not only by tax evasion but also by a more sophisticated conduct: tax avoidance. Tax Avoidance and Rationality of Law is a theoretical journey undertook to understand this phenomenon.

Nowelizacja ordynacji podatkowej
Publikacja przybliża zasady stosowania przepisów Ordynacji podatkowej, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 10 września 2015 r. o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw.

Prawna formuła kosztu podatkowego
W publikacji omówiono prawną formułę kosztu podatkowego zarówno w aspekcie teoretycznym, jak i praktycznym.

Nowe narzędzia kontrolne, dokumentacyjne i informatyczne w prawie podatkowym. Poprawa efektywności systemu podatkowego
Z publikacji dowiesz się m.in. na temat projektu BEPS i jego znaczenia dla polskiego prawa podatkowego oraz aktywności UE w zakresie wsparcia efektywności systemów podatkowych.

Jurysdykcja podatkowa w cyberprzestrzeni
Rozważania zawarte w monografii skupiają się na współczesnym rozumieniu znaczenia i zakresu jurysdykcji podatkowej państwa.

Rozliczanie w czasie kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych
Z publikacji dowiesz się jak powinna wyglądać prawidłowa wykładnia pojęć dotyczących kosztów uzyskania przychodów oraz zasad ich rozliczania w czasie.

Zasady opodatkowania finansowania społecznościowego
Pierwsze opracowanie tematu podatkowych aspektów crowdfundingu.

Zasada pewności w prawie podatkowym
Rozważania dotyczące istoty oraz realizacji zasady pewności prawa podatkowego.

Opodatkowanie spółek osobowych i ich wspólników
Kompleksowe przedstawienie zasad opodatkowania spółek osobowych i ich wspólników.

Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Edycja 2018
Analiza 27 ważnych i kontrowersyjnych wyroków zapadłych w 2017 r. o kluczowym znaczeniu dla praktyki stosowania prawa podatkowego.

Ustawa o rachunkowości. Komentarz
W publikacji uwzględniona została nowelizacja ustawy wchodząca w życie z dniem 25.11.2018 r.