-15 % Postępowanie nieprocesowe [PRZEDSPRZEDAŻ]
Postępowanie nieprocesowe to jedyne kompleksowe opracowanie problematyki kodeksowego postępowania nieprocesowego.
-15 % Umowa o roboty budowlane. Narzędzie współpracy oraz roz...
W książce autorka w praktyczny sposób omawia treść umów o roboty budowlane. Szczegółowo przedstawia również procesy rozstrzygania spraw dotyczących kontraktów budowlanych przez sądy.
-15 % Bezprawne pozbawienie wolności [PRZEDSPRZEDAŻ]
Publikacja zawiera interdyscyplinarne omówienie problematyki przestępstwa bezprawnego pozbawienia wolności, w tym m.in. prezentację jego ustawowych znamion, zbiegu przepisów, wymiaru kary.
-15 % Ocena ryzyka w organizacji i łańcuchu dostaw w oparciu...
W publikacji przedstawiono, jak skutecznie wdrażać strategie zarządzania ryzykiem, integrować ESG w procesy operacyjne i dostosować organizację do nowych regulacji, jednocześnie uwzględniając interesy kluczowych interesariuszy.
-15 % Rozprawa główna w polskim procesie karnym [PRZEDSPRZED...
Książka dotyczy najważniejszego etapu postępowania sądowego - rozprawy głównej. Autorka wyjaśnia istotę, strukturę, przebieg i cechy funkcjonalne rozprawy głównej. Porusza wiele problematycznych kwestii z jej przebiegu oraz zawiera propozycje rozwiązania nasuwających się kontrowersji. Napisana jest przystępnym językiem przez praktyka - sędzię orzekającą w sądzie okręgowym.
-15 % Postępowanie podatkowe. Zarys systemu [PRZEDSPRZEDAŻ]
Oddawana do rąk czytelników publikacja obejmuje całokształt postępowania podatkowego, w tym podstawowe pojęcia i najważniejsze zagadnienia procesowe.
-15 % System Prawa Procesowego Cywilnego. Tom IV Postępowanie...
System Prawa Procesowego Cywilnego to wielotomowe dzieło pod redakcją naczelną prof. dra hab. Tadeusza Erecińskiego.
Prezentujemy Państwu kolejną publikację z tej serii, stanowiącą część 4 tomu IV „POSTĘPOWANIE NIEPROCESOWE”. W książce pod redakcją naukową dra hab. Piotra Rylskiego, prof. UW, i dra hab. Marcina Walasika, prof. UAM, omówiono wybrane postępowania nieprocesowe, których reżim został w zasadniczej części uregulowany poza Kodeksem postępowania cywilnego, tzn. że zostały skierowane na drogę postępowania nieprocesowego na mocy ustaw szczególnych. Są to: postępowania w sprawach nieletnich, w sprawach wyborczych, w sprawach dotyczących dokumentów, w sprawach z zakresu spółdzielczego prawa mieszkaniowego, w sprawach z zakresu prawa o notariacie, w sprawach z zakresu prawa morskiego oraz o orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, a także w innych sprawach.
-15 % Prawo budowlane. Komentarz [PRZEDSPRZEADŻ]
Książka zawiera praktyczną interpretację przepisów prawa budowlanego
-15 % Kodeks cywilny. Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Księgi wi...
Nowy zbiór przepisów 2025. Stan prawny: 16 kwietnia 2025 r.
-15 % Konsumencka pożyczka lombardowa. Komentarz [PRZEDSPRZED...
Publikacja jest praktycznym komentarzem do przepisów regulujących zasady prowadzenia działalności lombardowej oraz wzmacniających ochronę konsumenta, wprowadzonych do polskiego prawa ustawą z dnia 14 kwietnia 2023 r. o konsumenckiej pożyczce lombardowej.
-15 % Zamówienia publiczne [PRZEDSPRZEDAŻ]
Książka zawiera praktyczne informacje, które pozwolą przygotować i przeprowadzić postępowanie o udzielenie zamówienia lub wziąć w nim udział jako wykonawca.
-15 % Ochrona ludności i obrona cywilna. Komentarz [PRZEDSPRZ...
Komentarz zawiera wyczerpujące omówienie przepisów ustawy z 5.12.2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej, która ma na celu podniesienie poziomu ochrony ludności w Polsce oraz przygotowanie do realizacji zadań obrony cywilnej podczas trwania stanu wojennego i w czasie wojny.
-15 % Ceny transferowe [PRZEDSPRZEDAŻ]
Praktyczne omówienie zagadnień związanych z cenami transferowymi - dokonywanie korekt dochodów, dokumentowanie transakcji z podmiotami powiązanymi, sporządzanie analiz cen transferowych, specyfika różnego rodzaju transakcji z punktu widzenia cen transferowych.
-15 % Wycena wartości intelektualnej w przedsiębiorstwie [PRZ...
W opracowaniu autor, wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie zawodowe, wyczerpująco i przystępnie omawia problematykę wyceny praw własności intelektualnej w przedsiębiorstwie i roszczeń z tego zakresu.
Legislacja administracyjna
Publikacja w przystępny sposób przedstawia instytucje i zasady związane z: legislacją administracyjną, źródłami prawa, zasadami techniki prawodawczej oraz postępowaniem prawodawczym.
Aplikacja mObywatel. Komentarz
Książka jest pierwszą i jedyną na rynku pozycją kompleksowo omawiającą przepisy regulujące działanie aplikacji mObywatel i usług w niej udostępnianych.
Nabywanie nieruchomości przez cudzoziemców. Komentarz
Publikacja stanowi praktyczny komentarz do ustawy regulującej zagadnienia nabywania nieruchomości przez cudzoziemców.
Kodeks karny. Kodeks postępowania karnego. Kodeks karny...
Stan prawny: 25 marca 2025 r.
Odpowiedzialność za przestępstwo popełnione za granicą
W publikacji zaprezentowano kluczowe zagadnienia związane z odpowiedzialnością za przestępstwa popełnione poza granicami kraju oraz międzynarodową współpracą w sprawach karnych.
Trudny powrót do rządów prawa Ewa Łętowska, Marek Safj...
Dialogi o Praworządności: Wywiady Krzysztofa Sobczaka z Ekspertami Prawa
Ustawa o pracownikach urzędów państwowych. Komentarz
Komentarz jest kompleksowym opracowaniem omawiającym wykładnię i interpretacje przepisów ustawy o pracownikach urzędów państwowych.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wzory umów, pi...
Ponad 80 edytowalnych wzorów umów, regulaminów, wniosków, a także pozwów związanych z prowadzeniem działalności w formie spółki z o.o.: od zagadnień strukturalnych zależności i zarządzania po sądowe, egzekucyjne i pracownicze.
Zwolnienie osób fizycznych od kosztów sądowych w sprawa...
W publikacji przedstawiono problematykę zwolnienia strony będącej osobą fizyczną z kosztów sądowych w sprawach cywilnych.
Prawo komunikacji elektronicznej. Komentarz
Praktyczne omówienie nowej ustawy implementującej Europejski kodeks łączności elektronicznej.
VAT w gminach
Książka przedstawia zasady rozliczania VAT w gminach, w tym kwestie prewspółczynnika, wyłączeń dla władztwa publicznego i centralizacji. Zawiera praktyczne przykłady, orzecznictwo oraz analizę trudności z uzyskiwaniem interpretacji podatkowych.
Przyczyny odmowy wypłaty odszkodowania w ubezpieczeniu...
Książka omawia problematykę odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela w ubezpieczeniu mienia. Przedstawia kwestie mające wpływ na brak odpowiedzialności ubezpieczyciela nie tylko po zawarciu umowy, lecz także już na etapie jej zawierania, koncentrując się na jej nieważności.
Odpowiedzialność cywilna poręczyciela wekslowego
Publikacja to kompleksowa teoretyczna i praktyczna analiza problematyki charakteru i skutków odpowiedzialności cywilnej ponoszonej przez poręczycieli wekslowych.
Przestępstwo zgwałcenia po nowelizacji. Komentarz
Szczegółowa analiza przepisów dotyczących przestępstw seksualnych po nowelizacji 2025
Profilowanie kryminalistyczne
Kryminalistyka cyfrowa
Kryminalistyka cyfrowa i AI w walce z przestępczością – nowoczesne technologie w służbie bezpieczeństwa
Kryminologia. Repetytorium
Kryminalistyka. Zarys wykładu
Podręcznik zawiera wiadomości z przedmiotu kryminalistyka przeznaczone dla studentów prawa oraz osób zainteresowanych podstawowymi zagadnieniami badań kryminalistycznych.
Kodeks karny. Komentarz
Najnowszy komentarz do kodeksu karnego, uwzględniający zmiany, które weszły w życie 13 lutego 2025 r.
RODO dla AI
Pierwsze na rynku kompleksowe ujęcie tematu zgodności systemów sztucznej inteligencji z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO), z uwzględnieniem wytycznych HLEG AI
Kary w dyscyplinie finansów publicznych
Książka zawiera kompleksową analizę wybranych zagadnień odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.
Powództwa przedstawicielskie. Komentarz
Przekształcenie użytkowania wieczystego gruntów przedsi...
Wprowadzenie do polskiego porządku prawnego drugiego etapu systemowej eliminacji użytkowania wieczystego poprzez uwłaszczenie przedsiębiorców będących użytkownikami wieczystymi gruntu przybrało postać roszczenia o sprzedaż (wykup) gruntu pozostającego w użytkowaniu wieczystym, a więc czynności cywilnoprawnej.
Kodeks Etyki Lekarskiej. Komentarz
Kodeks Etyki Lekarskiej po zmianach 2025. Od praw pacjenta po sztuczną inteligencję – nowości w etyce lekarskiej po zmianach.
Akredytacja w ochronie zdrowia krok po kroku
Dzięki tej książce dowiesz się, jak skutecznie przejść proces akredytacji, spełnić standardy i podnieść jakość świadczonych usług.
Zasady rozpowszechniania fotografii i wizerunku
W publikacji autor wyjaśnia, jak legalnie korzystać z fotografii i wizerunku, by nie narazić się na odpowiedzialność cywilną lub karną.
Książki i ebooki Adwokat
Termin "adwokat" wywodzi się z łacińskiego słowa advocare, które oznacza „wzywać na pomoc”. Tytuł ten doskonale oddaje istotę zawodu, w którym adwokaci wspierają klientów w trudnych sytuacjach prawnych, oferując swoją wiedzę i doświadczenie. Adwokaci prowadzą działalność w kancelariach adwokackich, zespołach adwokackich lub w ramach spółek, takich jak spółki cywilne, jawne, partnerskie czy komandytowe. Wymagania zawodowe wobec adwokatów są wysokie. Na listę adwokatów może być wpisana osoba, która ma nieskazitelny charakter, korzysta w pełni z praw publicznych, ukończyła wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznane w naszym kraju oraz odbyła aplikację adwokacką i złożyła egzamin.
Obowiązki, zadania i wyzwania adwokata
W zawodzie adwokata zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim reprezentowanie klientów p...
Termin "adwokat" wywodzi się z łacińskiego słowa advocare, które oznacza „wzywać na pomoc”. Tytuł ten doskonale oddaje istotę zawodu, w którym adwokaci wspierają klientów w trudnych sytuacjach prawnych, oferując swoją wiedzę i doświadczenie. Adwokaci prowadzą działalność w kancelariach adwokackich, zespołach adwokackich lub w ramach spółek, takich jak spółki cywilne, jawne, partnerskie czy komandytowe. Wymagania zawodowe wobec adwokatów są wysokie. Na listę adwokatów może być wpisana osoba, która ma nieskazitelny charakter, korzysta w pełni z praw publicznych, ukończyła wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne studia prawnicze uznane w naszym kraju oraz odbyła aplikację adwokacką i złożyła egzamin.
Obowiązki, zadania i wyzwania adwokata
W zawodzie adwokata zakres obowiązków obejmuje przede wszystkim reprezentowanie klientów przed sądami i organami administracyjnymi, a także doradztwo w różnorodnych sprawach prawnych. Sporządzanie pism procesowych, opinii prawnych oraz udział w negocjacjach to codzienne zadania, które wymagają dogłębnej znajomości przepisów i regularnej aktualizacji wiedzy. W związku z nieustannymi zmianami w prawie biblioteka radcy prawnego z pewnością jest bogata w liczne publikacje, ponieważ adwokaci muszą być na bieżąco z nowymi przepisami, orzecznictwem i interpretacjami prawnymi.
Akty prawne regulujące pracę adwokata
Działalność adwokata w Polsce jest regulowana przede wszystkim przez ustawę z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2022 r. poz. 1184, 1268, z 2023 r. poz. 1860). Ważnym dokumentem jest także Kodeks Etyki Adwokackiej precyzujący standardy etyczne obowiązujące w tej profesji, a także zasady współpracy z klientami, sądami i innymi prawnikami.
Księgarnia Profinfo – publikacje dla adwokata
Adwokaci, aby skutecznie wykonywać swoje obowiązki, muszą regularnie korzystać z aktualnych źródeł wiedzy. W Profinfo oferujemy szeroki wybór książek dla adwokata, które stanowią niezastąpione wsparcie w codziennej praktyce zawodowej. Nasze publikacje dla adwokata są opracowane z myślą o poszerzaniu wiedzy z różnych dziedzin prawa. Publikacje dostępne w księgarni obejmują zarówno najnowsze opracowania teoretyczne, jak i praktyczne komentarze, które pomagają w skutecznym rozwiązywaniu problemów prawnych. Poszerzanie wiedzy adwokata za pomocą rzetelnych materiałów pozwala na utrzymanie konkurencyjności na rynku oraz świadczenie usług najwyższej jakości.