Cena regularna: {{ priceFormatted(product.price_brutto) }} złNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: {{ priceFormatted(product.price_history.price_gross) }} zł
Szczepan Borowski, Michał Kariozen, Mariusz Karwowski, Agnieszka Pojedynek, Gertruda Świde...
Publikacja adresowana jest do jednostek prowadzących zarobkową działalność wytwórczą, usługową i handlową, stosujących ustawę o rachunkowości oraz jednostek, które stosują lub zamierzają stosować Międzynarodowe Standardy Rachunkowości, Międzynarodowe Standardy Sprawozdawczości Finansowej oraz związane z nimi interpretacje ogłoszone w formie rozporządzeń Komisji Europejskiej, zwanymi dalej „MSR”.
Książka zawiera omówienie regulacji dotyczących kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego, które uległy modyfikacjom po reformie Krajowej Administracji Skarbowej. Celem tych zmian było dostarczenie administracji podatkowej skutecznych instrumentów do wypełniania obowiązków kontrolnych i podniesienie efektywności jej działań.
Stefan Babiarz, Dagmara Dominik-Ogińska, Gerard Dźwigała, Dominik J. Gajewski, Marek Gizic...
Publikacja dotyczy problematyki wykładni i stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania (GAAR). Zagadnienia przedstawione przez autorów mają charakter zarówno teoretycznoprawny, jak i praktyczny, a odnoszą się do aspektów materialnych, proceduralnych i ustrojowych.
Jedynymi skutecznymi sposobami nadzorowania podatników są obecnie narzędzia informatyczne. Publikacja przedstawia nowe metody pozyskiwania i analizy informacji o podatnikach i ich działalności gospodarczej.
Monika Brzostowska, Marcin Chomiuk, Anna Karczewska, Robert Krasnodębski, Patrycja Kubiesa...
Publikacja omawia problemy związane z obowiązkami i ryzykami podatkowymi podmiotów działających w ramach grup kapitałowych, w szczególności z raportowaniem oraz identyfikacją przesłanek obligujących do powstania obowiązków podatkowych dla tych grup.
Opracowanie omawia zagadnienia wzajemnych relacji, jakie zachodzą pomiędzy postępowaniami podatkowymi oraz karnoskarbowymi oraz wątpliwości jakie powstają na styku obu procedur.
W książce opisano zasady obliczania podatku u źródła wynikające z prawa polskiego i umów międzynarodowych w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. Zawarto w niej liczne odwołania do wyroków i interpretacji skarbowych.
Hanna Elżbieta Litwińczuk, Marcin Jamroży, Piotr Karwat, Robert Krasnodębski
Szczegółowe omówienie zagadnień podatkowych odnoszących się do wszystkich rodzajów spółek kodeksowych, tj. spółki cywilnej, jawnej, partnerskiej, komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjnej oraz prostej spółki akcyjnej.
Publikacja zawiera porównanie koncepcji rzeczywistego beneficjenta z klauzulami antyabuzywnymi oraz komentarz do najnowszych zmian w umowach o unikaniu podwójnego opodatkowania i ustawodawstwie zmienionym przez „Polski Ład”.
Książka zawiera omówienie wszystkich istotnych problemów dotyczących rozliczania podatku PIT od osób zatrudnianych na podstawie różnych stosunków prawnych. Publikacja opisuje ponadto zasady rozliczania pracowników w okresie pandemii COVID-19 (m.in. skutki podatkowe pracy zdalnej) oraz zmiany zasad opodatkowania wynikające z Polskiego Ładu, które obowiązują od 1.01.2022 r.
Książka zawiera kompendium wiedzy na temat środków i sposobów zaskarżania działań kontrolnych organów podatkowych na etapie czynności sprawdzających oraz kontroli podatkowej.
Ines Borkowska, Angelika Dahms, Grzegorz Karwatowicz, Sylwia Lubelczyk, Małgorzata Militz,...
W książce dokładnej analizie poddano poszczególne prawne regulacje dotyczące m.in.: statusu przedsiębiorstwa, założeń programowych tarczy finansowej adresowanej do małych i średnich firm oraz preferencji podatkowych udzielanych w związku z pandemią.
Książka zawiera pogłębioną analizę przepisów w zakresie kontroli i postępowań administracyjnych zmierzających do wymierzenia kary pieniężnej jak i wyjaśnienia, w jakich przypadkach istnieje możliwość odstąpienia od wymierzania wysokich i dotkliwych kar pieniężnych.
Stefan Babiarz, Stanisław Bogucki, Paweł Borszowski, Jacek Brolik, Małgorzata Dankowska, A...
Omówienie problematyki uszczelniania systemu podatkowego zarówno z punktu widzenia prawa podatkowego materialnego, jak i procesowego, a także prawa unijnego i międzynarodowego.
Przedstawienie instytucji wznowienia postępowania podatkowego, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji, w której jako podstawa jej uruchomienia wskazywane są nowe okoliczności faktyczne i nowe dowody.
Jarosław F. Mika, Paula Arciszewska, Aleksandra Chojnacka, Kamil Jaśkiewicz, Michał Mika,...
Zbiór haseł wraz z ich opisami i przykładami. Autorzy opisują zagadnienia z zakresu cen transferowych zawarte zarówno w przepisach ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, jak i aktach wykonawczych, zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym od 1.01.2019 r.
Małgorzata Breda, Karolina Gierszewska, Anna Kiersnowska-Drzewiecka, Tomasz Musialski, Gyo...
Aktualna i przydatna wiedza nt. leasingu. Autorzy pokazują liczne przykłady, dzięki czemu łatwiej wybierzesz korzystną formy leasingu i zrozumiesz zasady rozliczania umów w tym zakresie.
Pierwsza publikacja opisującą kompleksowo zagadnienie kontroli przestrzegania przepisów prawa podatkowego w nowym stanie prawnym, tj. po wejściu w życie ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.
Paweł Babicz, Danuta Langer-Babicz, Małgorzata Paszek, Ewa Ścierska
Poradnik, w którym w sposób kompleksowy omówiono zmiany w zakresie obowiązków dokumentacyjnych i sprawozdawczych, które wejdą w życie od 1 stycznia 2017 r.
Barbara Janiak, Tomasz Kosieradzki, Radosław Piekarz
W publikacji przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące problematyki opodatkowania nieruchomości zarówno na gruncie podatków dochodowych, VAT oraz podatku od czynności cywilnoprawnych, jak i podatku od nieruchomości.
W publikacji w sposób kompleksowy przedstawiono problematykę cen transferowych w praktyce przedsiębiorców i organów podatkowych. Uwzględniono rewolucyjne zmiany dotyczące cen transferowych, które wejdą w życie 1 stycznia 2017 roku.