Rozprawy zdalne w praktyce
- Postępowanie dowodowe na rozprawie zdalnej
- Rozprawy zdalne i hybrydowe po nowelizacji
- Zawieranie ugód na rozprawie zdalnej
- Wzory pism procesowych i wniosków
-50 % Podstawy kasacyjne w procesie cywilnym
Tematyka skargi kasacyjnej w procesie cywilnym jest niezwykle istotna ze względu na swoją złożoność oraz znaczenie dla możliwości usuwania z obrotu prawnego prawomocnych orzeczeń sądowych.
-40 % Uczestnictwo osób starszych w obrocie cywilnoprawnym
Publikacja zawiera analizę cywilnoprawnej sytuacji osób starszych w obrocie prawnym, w tym propozycję optymalnego modelu ich ochrony. Istotny problem starzenia się polskiego społeczeństwa powoduje, że istnieje potrzeba weryfikacji obecnych rozwiązań prawnych stanowionych w odmiennej sytuacji demograficznej i ich dostosowanie do szybko zachodzących zmian społecznych oraz standardów międzynarodowych.
-30 % Obrót nieruchomościami rolnymi. Praktyczny poradnik do...
Autorzy przedstawiają szczegółową charakterystykę nieruchomości rolnych, działalność KOWR w zakresie nabywania tych nieruchomości, a także ograniczenia w obrocie nimi.
-30 % Przekształcanie spółek osobowych w spółki kapitałowe ze...
Publikacja zawiera wzory dokumentów, a jej uzupełnieniem jest szkolenie online prowadzone przez autorkę.
-30 % Szacowanie nieruchomości
W obecnym wydaniu dodano zagadnienia odnoszące się do systemów geoinformacyjnych, optymalizacji kosztów inwestycji budowlanych oraz charakterystyki energetycznej budynków.
-30 % Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Koment...
Książka stanowi kompleksowe kompendium wiedzy z zakresu ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych napisane przez praktyków z doświadczeniem orzeczniczym w rozstrzyganiu w tego rodzaju sprawach.
-50 % Postępowanie o zatwierdzenie układu
Prezentowane rozważania pozwolą na rozwiązanie wielu praktycznych problemów, gdyż w każdym przypadku autorka proponuje właściwy sposób postępowania wraz z uzasadnieniem.
-60 % Zmiany w prawie spadkowym. Komentarz
Komentarz zawiera omówienie zmian dokonanych w księdze IV Kodeksu cywilnego, a także w Kodeksie rodzinnym i opiekuńczym oraz w Kodeksie postępowania cywilnego dotyczących dziedziczenia ustawowego, niegodności dziedziczenia, sytuacji fundacji rodzinnej w obrębie uregulowań prawa spadkowego, zachowku, złożenia oświadczenia co do spadku w imieniu spadkobiercy niemającego pełnej zdolności do czynności prawnych oraz możliwości zrzeczenia się dziedziczenia na korzyść innej osoby, a także zachowku w całości lub w części.
-40 % Sztuczna inteligencja w wymiarze sprawiedliwości
Ta książka to klucz do zrozumienia, jak AI rewolucjonizuje prawo — od strategii stosowanych w polskim wymiarze sprawiedliwości po międzynarodowe wyzwania związane z odpowiedzialnością za algorytmy. Jeśli jesteś prawnikiem, sędzią lub radcą prawnym i chcesz dowiedzieć się, jak wykorzystać AI, by usprawnić swoją pracę, ta publikacja dostarczy Ci praktycznych narzędzi i inspiracji.
-60 % Zbiorowe prawo zatrudnienia. Komentarz
Zbiorowe prawo zatrudnienia reguluje relacje normatywne zachodzące pomiędzy reprezentującymi zatrudnionych związkami zawodowymi i organami partycypacyjnymi a pracodawcami i skupiającymi ich organizacjami oraz pomiędzy tymi podmiotami a organami władzy i administracji publicznej.
-40 % Kodeks rodzinny i opiekuńczy. Prawo o aktach stanu cywi...
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-80 % Kodeks pracy. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-50 % Kodeks postępowania administracyjnego. Przepisy
Stan prawny na 11 września 2024 roku
-50 % Umowa o roboty budowalne w praktyce sądowej i arbitrażo...
Ze względy na bardzo dużą liczbę sporów – zarówno sądowych i arbitrażowych – związanych z umowami o roboty budowlane niezbędna jest znajomość najnowszych stanowisk orzecznictwa i doktryny odnoszących się na najistotniejszych zagadnień praktycznych.
-50 % Szczególne klauzule antyabuzywne w polskim porządku pra...
Umiędzynarodowienie procesów gospodarczych, a co za tym idzie zmieniająca się rzeczywistość prawna, prowadzą do dużej fluktuacji regulacji prawa podatkowego. Coraz liczniejsze przypadki transakcji nakierowanych na obniżenie podstawy opodatkowania skłoniły ustawodawcę do wprowadzania kolejnych środków antyabuzywnych, mających w swym założeniu przeciwdziałać unikaniu opodatkowania.
Administracja publiczna wobec nowych technologii. W kie...
W książce omówiono wpływ nowych technologii na administrację publiczną zarówno w kontekście ich oddziaływania na społeczeństwo, jak i na funkcjonowanie państwa i stosunki międzynarodowe. Przedstawiono działania podejmowane przez organy administracji na rzecz transformacji energetycznej i neutralności klimatycznej stanowiące przedmiot orzecznictwa sądów europejskich i krajowych.
-50 % Wspieranie rodziny i system pieczy zastępczej. Komentar...
Analiza przepisów ustawy z uwzględnieniem najnowszych zmian, m.in. dotyczących programu "Aktywny rodzic" oraz „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027”.
-40 % Obce prawo procesowe w sądowym postępowaniu cywilnym
Książka wyjaśnia podstawy, metody i przypadki stosowania w postępowaniu cywilnym przez sąd polski zagranicznych przepisów procesowych, dowodząc zarazem, że tradycyjne przekonanie o stosowaniu przez sąd wyłącznie własnego prawa procesowego (tzw. zasada lex fori processualis) nie jest prawidłowe.
-60 % Analiza porównawcza cen transferowych
Publikacja przedstawia analizę porównawczą cen transferowych sporządzaną przez podatników, która służy weryfikacji rynkowego charakteru rozliczeń między podmiotami powiązanymi.
Profesjonalne źródła informacji o prawie
W książce zaprezentowano profesjonalne źródła informacji o prawie, z których korzystają prawnicy w swojej codziennej praktyce – systemy informacji prawnej, prawnicze bazy danych i dzienniki urzędowe.
-50 % Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i...
Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, jest podstawowym aktem wykonawczym do ustawy – Prawo budowlane. Przepisy tego rozporządzenia dają podstawę do odmowy udzielania pozwoleń na budowę, wnoszenia sprzeciwów wobec zgłoszeń zamiaru wykonania robót budowlanych, a także stwierdzenia nieważności miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Ujawnienie praw osobistych i roszczeń w księdze wieczys...
Książka pomaga w rozwiązaniu wielu praktycznych problemów związanych z zasadami wpisu praw osobistych i roszczeń do księgi wieczystej oraz skutkami tego wpisu.
Sytuacja prawna używaczy w prawie patentowym
W publikacji przedstawiono, kim są używacze uprzedni oraz późniejsi, jakie są powody ustanowienia przyznanej im ochrony, a także, w jaki sposób umiejscowić te instytucje w systemie prawa własności przemysłowej.
-30 % Podatki w kadrach
Pytania i odpowiedzi na najczęściej pojawiające się wątpliwości w praktyce.
Przeszukanie w polskim procesie karnym
Przeszukanie ma istotne znaczenie dla biegu i wyniku procesu karnego jako czynność dowodowa. Jednocześnie jest jednym z najpowszechniej wykorzystywanych instrumentów ingerencji w prawnie chronione prawa i wolności jednostki. W książce omówiono zagadnienia związane z całym procesem stosowania tej instytucji – od decyzji o przeprowadzeniu przeszukania, poprzez sposób jego przeprowadzania, aż po kontrolę jego legalności, zasadności i prawidłowości.
-60 % Akt o usługach cyfrowych. Komentarz
Książka omawia przepisy Aktu o usługach cyfrowych (DSA) od strony praktycznej z uwzględnieniem aktualnego dorobku nauki polskiej i zagranicznej. Przedstawia ona zmiany, jakie wprowadza DSA w stosunku do wcześniejszych regulacji dyrektywy o handlu elektronicznym oraz ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
-80 % VAT. Komentarz 2024
W publikacji dokonano analizy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych, przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz polskich sądów administracyjnych.
-50 % Sądowe zniesienie ułamkowej współwłasności nieruchomośc...
Wyczerpujące omówienie problematyki znoszenia współwłasności ułamkowej nieruchomości w postępowaniu sądowym oraz w niezbędnym zakresie kwestie procesowe, z uwzględnieniem odrębności zniesienia współwłasności gospodarstwa rolnego. Książka została uzupełniona o wzory wniosków i postanowień.
Fundacja rodzinna w praktyce. Pytania i odpowiedzi
170 pytań związanych z funkcjonowaniem fundacji rodzinnej, wzbogacone o przykłady postanowień statutu fundacji rodzinnej i komparycji umów
Wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej
Publikacja szczegółowo omawia procedury związane ze składaniem wniosku o ogłoszenie upadłości, stanowiąc kompleksowy przewodnik po wszystkich etapach tego procesu.
Ustawa o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku...
Komentarz całościowo omawia przepisy ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego, o Rzeczniku Finansowym i o Funduszu Edukacji Finansowej.
Niezależność władzy sądowniczej a model stosunku służbo...
Książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją, w której w sposób kompleksowy została omówiona problematyka niezależności władzy sądowniczej. Przeprowadzono w niej analizę aktualnych rozwiązań prawnych regulujących stosunek prawny sędziów sądów powszechnych, administracyjnych i Sądu Najwyższego.
-50 % Odpowiedzialność małżonków pozostających w ustroju wspó...
Opracowanie zawiera całościowe omówienie problematyki materialnoprawnej i egzekucyjnej dotyczącej odpowiedzialności małżonków pozostających w ustroju wspólności ustawowej za zobowiązania cywilnoprawne jednego z nich.
Opłata skarbowa. Komentarz
Komentarz do ustawy o opłacie skarbowej omawia wszystkie istotne nowelizacje
Prawo wodne. Gospodarowanie wodami. Komentarz
W komentarzu omówiono wybrane przepisy ustawy – prawo wodne z 20.07.2017 r. (Dz.U. z 2023 r. poz. 1478), które dotyczą gospodarowania wodami i stanowią podstawę do wydawania indywidualnych aktów administracyjnych lub wpływają na ich postanowienia. Przedstawiono w nim okoliczności decydujące o korzystaniu z konkretnej wody takie jak np.: sposób uregulowania jej własności, opłaty za usługi wodne czy zgody wodnoprawne.
-30 % Kodeks spółek handlowych. Komentarz
Komentarz stanowi zwięzłe omówienie przepisów kodeksu spółek handlowych, osadzone w szerokim kontekście bogatego dorobku orzecznictwa wypracowanego przez ponad dwadzieścia lat obowiązywania kodeksu, oraz problemów, jakie przy jego stosowaniu wyłoniły się w praktyce funkcjonowania spółek handlowych.
Naruszenie praw autorskich i praw pokrewnych w związku...
Książka zawiera szczegółową analizę obowiązujących regulacji prawnych związanych z możliwością korzystania z utworów w związku z funkcjonowaniem wyszukiwarki internetowej.
Ochotnicze straże pożarne. Komentarz
Komentarz zawiera wytyczne dotyczące stosowania ustawy o ochotniczych strażach pożarnych w praktyce. Uwzględnia najnowsze zmiany dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego, w tym finansowania szkoleń dla strażaków OSP, a także rozszerzenia zabezpieczenia operacyjnego gminy pod względem ochrony przeciwpożarowej.
-80 % Kodeks pracy. Komentarz
Komentarz obejmuje materię uregulowaną w Kodeksie pracy odnoszącą się m.in. do: obowiązków pracodawców i pracowników, zatrudniania pracowników, stosunku pracy, wynagrodzenia za pracę, uprawnień pracowników związanych z rodzicielstwem, bezpieczeństwo i higienę pracy oraz roszczenia pracowników ze stosunku pracy.