Facebook
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Rozbiórka obiektu budowlanego

Sortuj:
Sposób wyświetlania
Promocja!

-20 % Rozbiórki budynków i budowli

Artur Margazyn, Anna Rawska-Skotniczny
Cena regularna: 79,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 79,00 zł
Cena regularna: 79,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 79,00 zł
Już od: 63,20 zł
Więcej
Wydawnictwo Naukowe PWN Rok publikacji: 2017
Darmowa dostawa - 0 zł!

-20 % Prawo budowlane. Komentarz

Arkadiusz Despot-Mładanowicz, Andrzej Gliniecki, Zdzisław Kostka, Anna Ostrowska, Wojciech...

Szeroka interpretacja przepisów ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane, które regulują proces budowlany na wszystkich jego etapach, a także przepisów innych aktów prawnych funkcjonalnie powiązanych z procesem inwestycyjno-budowlanym.

Cena regularna: 222,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 194,25 zł
Cena regularna: 222,00 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 194,25 zł
Już od: 207,21 zł
Więcej
NEX-0338 W03P01 Rok publikacji: 2016

Książki i ebooki Rozbiórka obiektu budowlanego

Rozbiórka w polskim ustawodawstwie kwalifikowana jest jako rodzaj robót budowlanych, polegających na demontażu i usunięciu z przestrzeni określonego, istniejącego obiektu budowlanego lub jego części. Ustawodawca określa, które obiekty przeznaczone do rozbiórki wymagają wydania pozwolenia na rozbiórkę, które zgłoszenia, a które nie wymagają ani pozwolenia, ani zgłoszenia. Z obowiązku zarówno uzyskania pozwolenia na rozbiórkę, jak i zgłoszenia zwolniona jest rozbiórka obiektów i urządzeń budowlanych, do których budowy nie jest wymagane pozwolenie na budowę, jeżeli nie podlegają one ochronie jako zabytki. W większości jednak przypadków do rozpoczęcia rozbiórki konieczne jest uzyskanie stosownego pozwolenia na rozbiórkę. Właściwy organ architektoniczno-budowlany może nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę również obiektów, które ustawowo nie wymaga...

Rozbiórka w polskim ustawodawstwie kwalifikowana jest jako rodzaj robót budowlanych, polegających na demontażu i usunięciu z przestrzeni określonego, istniejącego obiektu budowlanego lub jego części. Ustawodawca określa, które obiekty przeznaczone do rozbiórki wymagają wydania pozwolenia na rozbiórkę, które zgłoszenia, a które nie wymagają ani pozwolenia, ani zgłoszenia. Z obowiązku zarówno uzyskania pozwolenia na rozbiórkę, jak i zgłoszenia zwolniona jest rozbiórka obiektów i urządzeń budowlanych, do których budowy nie jest wymagane pozwolenie na budowę, jeżeli nie podlegają one ochronie jako zabytki. W większości jednak przypadków do rozpoczęcia rozbiórki konieczne jest uzyskanie stosownego pozwolenia na rozbiórkę. Właściwy organ architektoniczno-budowlany może nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę również obiektów, które ustawowo nie wymagają takiego pozwolenia. Ma to odniesienie do sytuacji, w której rozbiórka tych obiektów wpłynie negatywnie na stosunki wodne, warunki sanitarne czy stan środowiska, ewentualnie wymaga zachowania warunków, od których spełnienia może być uzależnione prowadzenie robót związanych z rozbiórką.

Zgłoszenia należy dokonać przed terminem zamierzonego rozpoczęcia robót budowlanych. We wniosku zgłoszeniowym należy określić rodzaj, zakres i sposób wykonywania robót rozbiórkowych. Elementy wniosku zgłoszeniowego szczegółowo określają przepisy regulujące proces inwestycyjno-budowlany.

Więcej sprawdź w publikacji

Rozwiń Zwiń
Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę