Facebook

Strefa zniżek

Kategorie
Kategorie MENU
Strefa Aplikanta
E-booki
dostęp
w 5 min.

Jednolity plik kontrolny

Jednolity Plik Kontrolny
Promocja!

Jednolity Plik Kontrolny

Tomasz Bzymek, Maciej Dybaś, Przemysław Grzanka, Daniel Iwiński, Mateusz Korbas, Aleksandr...
Wolters Kluwer Polska

Czy posiadasz niezbędną wiedzę w zakresie JPK? Czy doceniasz zawartość danych w JPK i optymalnie korzystasz z narzędzi analitycznych wykorzystujących te dane? Odpowiedzieć na te pytania pomoże Ci drugie wydanie książki Jednolity Plik Kontrolny.

111,20 zł
139,00 zł
Więcej
Jednolity plik kontrolny w podatku Vat
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Jednolity plik kontrolny w podatku Vat

Grzegorz Tomala
ODDK

Czy Twoja firma jest przygotowana na obowiązkowe przesyłanie jednolitego pliku kontrolnego do urzędu skarbowego? Czy wiesz, jakie dane z systemu księgowego musisz obowiązkowo przekazać wraz z deklaracją VAT-7? Od 1 stycznia 2017 r. większość przedsiębiorców musi przekazywać co miesiąc do urzędu skarbowego razem z deklaracją VAT-7 rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK). Sporządzenie JPK wymaga zaangażowania ze strony księgowości i wprowadzenia nowych rozwiązań informatycznych. Podatnik musi posiadać w księgach podatkowych odpowiednio wyselekcjonowane i szczegółowe informacje, aby prawidłowo wygenerować plik kontrolny. Autor przedstawia zagadnienia wiążące się z wprowadzeniem JPK w firmie, m.in. zasady przekazywania, terminy, sposób przesyłania oraz dane, które muszą zawierać księgi podatkowe. Są to wskazówki kierowane głównie do księgowych i osób zarządzających, pomocne w prawidłowym sporządzeniu informacji wymaganych przez służby podatkowe.

133,88 zł
157,50 zł
Więcej
Jednolity plik kontrolny w podatku Vat
Promocja!
Darmowa dostawa - 0 zł!

Jednolity plik kontrolny w podatku Vat

ODDK

Czy Twoja firma jest przygotowana na obowiązkowe przesyłanie jednolitego pliku kontrolnego do urzędu skarbowego? Czy wiesz, jakie dane z systemu księgowego musisz obowiązkowo przekazać wraz z deklaracją VAT-7? Od 1 stycznia 2017 r. większość przedsiębiorców musi przekazywać co miesiąc do urzędu skarbowego razem z deklaracją VAT-7 rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie jednolitego pliku kontrolnego (JPK). Sporządzenie JPK wymaga zaangażowania ze strony księgowości i wprowadzenia nowych rozwiązań informatycznych. Podatnik musi posiadać w księgach podatkowych odpowiednio wyselekcjonowane i szczegółowe informacje, aby prawidłowo wygenerować plik kontrolny. Autor przedstawia zagadnienia wiążące się z wprowadzeniem JPK w firmie, m.in. zasady przekazywania, terminy, sposób przesyłania oraz dane, które muszą zawierać księgi podatkowe. Są to wskazówki kierowane głównie do księgowych i osób zarządzających, pomocne w prawidłowym sporządzeniu informacji wymaganych przez służby podatkowe.W opracowaniu zaprezentowane zostały dwie struktury JPK dotyczące podatku VAT: struktura „Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT” (JPK_VAT), struktura „Faktury VAT” (JPK_FA).Autor omawia poszczególne pola zawarte w tych strukturach i wskazuje, jakie informacje muszą w nich zostać podane, a także czy są one obowiązkowe. Ponadto opracowanie zawiera przykładowe zapisy w rejestrze VAT pozwalające na sporządzenie JPK w oparciu o te rejestry. Publikację uzupełniają również wybrane odpowiedzi Ministerstwa Finansów na wątpliwości zgłoszone przez podatników, a także wyciągi z aktów prawnych – Ordynacji podatkowej, ustawy o podatku od towarów i usług oraz rozporządzeń wykonawczych związanych z wprowadzeniem JPK.

133,88 zł
157,50 zł
Więcej
Jednolity plik kontrolny dla podatkowej księgi przychodów i rozchodów (JPK_PKPIR)
Promocja!

Jednolity plik kontrolny dla podatkowej księgi przychodów i rozchodów (JPK_PKPIR)

Arkadiusz Juzwa
ODDK

Od 1 lipca 2018 r. wszyscy podatnicy, którzy prowadzą księgowość w formie elektronicznej, są zobowiązani do przekazania struktur JPK na żądanie organów podatkowych w trakcie postępowania podatkowego, czynności sprawdzających lub kontroli podatkowej. W takiej sytuacji podatnik ma nie mniej niż 3 dni na udostępnienie żądanych struktur JPK. JPK na żądanie obejmują: - księgi rachunkowe – JPK_KR, - wyciąg bankowy – JPK_WB, - magazyn – JPK_MAG, - faktury VAT – JPK_FA, - podatkową księgę przychodów i rozchodów – JPK_PKPIR, - ewidencję przychodów – JPK_EWP. Sporządzenie JPK wymaga zaangażowania ze strony księgowości i wprowadzenia nowych rozwiązań informatycznych. Podatnik musi posiadać w księgach podatkowych odpowiednio wyselekcjonowane i szczegółowe informacje, aby prawidłowo wygenerować plik kontrolny. W publikacji omówiono zagadnienia związane ze sporządzeniem struktury logicznej JPK_PKPIR, w tym m.in.: 1. informacje dotyczące przepisów prawnych wprowadzających obowiązek stosowania plików JPK, sposobu ich generowania i przesyłania; 2. szczegółowe wskazówki, w jaki sposób obowiązki dotyczące danej księgi przychodów i rozchodów przekładają się na strukturę JPK, w tym m.in.: - wyłączenia z obowiązku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów a JPK_PKPIR, - forma prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów a JPK_PKPIR, - pozostałe obowiązkowe ewidencje przewidziane dla podmiotów prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów – czy mają być również przetwarzane do JPK, - zwolnienie z obowiązku prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów a JPK_PKPiR, - spis z natury a JPK_PKPIR; 3. charakterystyka poszczególnych pól oraz opis danych, które te pola powinny zawierać – z komentarzem oraz z odesłaniem do poszczególnych pól podatkowej księgi przychodów i rozchodów (wskazanie, z których elementów księgi pochodzą dane do danego pola JPK, a także pól, dla których nie ma wprost takiego przełożenia). Autor udziela wielu wskazówek, kierowanych głównie do księgowych i osób zarządzających, które mogą pomóc w prawidłowym sporządzeniu informacji wymaganych przez służby podatkowe. Publikację uzupełniają również wybrane odpowiedzi Ministerstwa Finansów na wątpliwości zgłoszone przez podatników, a także wyciągi z aktów prawnych – Ordynacji podatkowej oraz rozporządzeń wykonawczych związanych z wprowadzeniem JPK.

107,10 zł
126,00 zł
Więcej
Podatek VAT w instytucjach kultury 2017 Jednolity plik kontrolny Prewspółczynnik Stanowiska organów
Promocja!

Podatek VAT w instytucjach kultury 2017 Jednolity plik kontrolny Prewspółczynnik Stanowiska organów

MagdziarzGrzegorz Tomasz Król M. Gąsiorowska Urszula Pietrzak Ewa Ostapowicz
Oficyna Prawa Polskiego

Instytucja kultury, która prowadzi ewidencję VAT w formie elektronicznej, może mieć obowiązek comiesięcznego przesyłania do ministra finansów tzw. jednolitego pliku kontrolnego. Sprawdź, czy dotyczy to Twojej instytucji kultury. Przekonaj się także, jak rozliczać się za pomocą prewspółczynnika i jakie kolejne zmiany w VAT czekają instytucje kultury w 2017 roku.

58,64 zł
69,00 zł
Więcej

Publikacje o JPK - Jednolitych Plikach Kontrolnych

Jednolity Plik Kontrolny – zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej to prowadzone za pomocą określonych programów komputerowych i w określonym formacie księgi i dokumenty księgowe, które na żądanie organu podatkowego powinny być mu przekazane.

Głównym celem wprowadzenia Jednolitego Pliku Kontrolnego jest przyspieszenie i usprawnienie kontroli skarbowej, dzięki zniesieniu barier w przekazywaniu danych elektronicznych.

Jednolity plik kontrolny wprowadzony został ustawą o zmianie ustawy ordynacja podatkowa 10 września 2015 r.

Publikacje szeroko omawiające pojęcie JPK dostępne są w naszej księgarni.

 

Aby ponownie wybrać temat, odśwież stronę