25 książek z zakresu VAT z rabatem od 25%

Poprawa efektywności systemu podatkowego. Nowe narzędzia prawne w VAT i akcyzie
W publikacji zawarto analityczne i krytyczne spojrzenie na wprowadzone w latach 2016–2018 zmiany w podatku od wartości dodanej oraz podatku akcyzowym oraz projekt zmian w dyrektywie 2006/112/WE w zakresie wewnątrzunijnych transakcji towarowych.

Faktura VAT w pytaniach i odpowiedziach
Publikacja, która w formie krótkich pytań i przystępnych odpowiedzi omawia przepisy ustawy o podatku od towarów i usług dotyczące wystawiania faktur.

Prawo do odliczenia VAT w świetle orzecznictwa TSUE
Publikacja dotyczy najważniejszego, z punktu widzenia praktyków i teoretyków prawa, elementu podatku VAT – prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Jednolity Plik Kontrolny
Czy posiadasz niezbędną wiedzę w zakresie JPK? Czy doceniasz zawartość danych w JPK i optymalnie korzystasz z narzędzi analitycznych wykorzystujących te dane? Odpowiedzieć na te pytania pomoże Ci drugie wydanie książki Jednolity Plik Kontrolny.

Stałe miejsce prowadzenia działalności w VAT a podmiotowość prawnopodatkowa. Dylematy, konsekwencje, ryzyka
W książce omówiono zagadnienie stałego miejsca prowadzenia działalności w podatku od wartości dodanej.

VAT w samorządach
Publikacja jest swoistym kompendium wiedzy na temat rozliczeń podatku VAT przez jednostki samorządu terytorialnego po wdrożeniu tzw. scentralizowanego modelu rozliczeń.

Orzecznictwo w sprawach podatkowych
Komentarz zawiera analizę 30 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Odwrotne obciążenie podatkiem VAT w usługach budowlanych
W książce w sposób kompleksowy i przejrzysty omówiono mechanizm odwrotnego obciążenia stosowany przy rozliczaniu usług budowalnych od 1.01.2017 r.

Przestępstwa karuzelowe i inne oszustwa w VAT
Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych.

Centralizacja rozliczeń VAT w samorządach. Komentarz
Omówienie przepisów tzw. ustawy centralizacyjnej, zmieniającej zasady rozliczania podatku od towarów i usług w samorządach i ich jednostkach organizacyjnych.

Podatek od czynności cywilnoprawnych a VAT
Przedmiotem opracowania są korelacje zachodzące pomiędzy podatkiem od czynności cywilnoprawnych i podatkiem od towarów i usług.

Orzecznictwo w sprawach podatkowych. Komentarze do wybranych orzeczeń
Publikacja zawiera analizę 31 ważnych i kontrowersyjnych wyroków w sprawach podatkowych wydanych przez sądy polskie i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zwolnienia w zakresie podatku od towarów i usług. Komentarz
Zwolnienia są najbardziej kontrowersyjnym tematem dotyczącym VAT. Książka przedstawia wykładnię ich problematyki odwołującą się do prawa unijnego, a następnie weryfikuje ją na gruncie stosowania polskich przepisów ustawy o VAT.

Prewspółczynnik odliczenia VAT naliczonego
Publikacja szczegółowo przedstawia miejsce prewspółczynnika w systemie VAT.

Podatek od towarów i usług w budownictwie i obrocie nieruchomościami
Kompleksowe omówienie opodatkowania podatkiem VAT przedsiębiorstw prowadzących działalność w branży budowlanej.

Rozliczanie podatku VAT związanego z pojazdami samochodowymi
Publikacja zawiera szczegółowe i praktyczne omówienie zasad odliczania VAT od wydatków związanych z pojazdami samochodowymi.

Odwrotne obciążenie podatkiem VAT w transakcjach transgranicznych i krajowych
Kompleksowe źródło informacji na temat mechanizmu odwrotnego obciążenia podatkiem VAT. Zawiera zarówno precyzyjną analizę przepisów prawnych, jak i przykłady, odwołania do orzecznictwa i praktyki organów podatkowych.

Polskie prawo podatkowe a prawo unijne. Katalog rozbieżności
W publikacji omówiono zagadnienia z zakresu: VAT, akcyzy, podatków dochodowych, podatku od czynności cywilnoprawnych oraz podatku od spadków i darowizn.

VAT. Wybór orzecznictwa
W "VAT. Wybór orzecznictwa" zaprezentowano najbardziej istotne i jednocześnie odnoszące się do zagadnień stwarzających największe wątpliwości czy kontrowersje wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych dotyczące stosowania ustawy o podatku od towarów i usług. Prezentowany zbiór zawiera tezy własne Autorów, wskazujące na podstawowe, wiodące kwestie rozstrzygnięte w danym orzeczeniu.

Zasady prawa unijnego w VAT
Niniejsza książka to pierwsze na rynku wydawniczym szczegółowe omówienie zasad, które należy stosować w interpretacji i wykładni przepisów dotyczących podatku od towarów i usług. Autorzy wskazali także, w jakich sytuacjach zasady te znajdują zastosowanie oraz w jakich przypadkach dochodzi do ich naruszenia. W publikacji odwołano się zarówno do europejskiej, jak i polskiej praktyki orzeczniczej w zakresie postrzegania i realizowania zasad istotnych dla systemu VAT, wskazując na szereg rozstrzygnięć zarówno Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, jak i polskich sądów administracyjnych. Dla właściwego rozumienia VAT, jak też interpretowania i stosowania przepisów regulujących tę materię, omówiono także zasady ogólne prawa unijnego. W ten sposób stworzony został swoisty elementarz zasad, które winny być stosowane w podatku VAT.
"Interpretacja przepisu nie zatrzymuje się na poziomie wykładni językowej. Oznacza to, że nawet wówczas, gdy ustalone jest znaczenie normy, poszukuje się potwierdzenia wyniku wykładni językowej przez użycie pozajęzykowych metod wykładni. Świadczy to o tym, że nie tylko tekst przepisu jest tu decydujący. Bierze się przede wszystkim pod uwagę cel regulacji prawnej. Trybunał wychodzi poza brzmienie przepisów i opiera niejednokrotnie swoje orzeczenia na ogólnych zasadach, które sam sformułował, a także na ogólnych regułach wywodzonych z danego aktu prawa unijnego. Na całokształt tych uwarunkowań, w aspekcie kompleksowym, wskazują autorzy, którzy przygotowali publikację - Zasady prawa unijnego w VAT".
Adresaci:
Książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców: podatników VAT, profesjonalnych pełnomocników (doradców podatkowych, radców prawnych, adwokatów) oraz pracowników organów podatkowych, pracowników biur rachunkowych, naukowców i studentów interesujących się zagadnieniami podatku od towarów i usług.